A ka Presidenti i Republikes keshilltar per Sigurine Kombetare!!!

Duke mare shkas nga nje postim ne faqen e PPU, te linkut te Presidences, shikoj aty listen e keshilltareve te tij, ku mungonte njeri prej posteve me te rendesishem per nje shtet serioz dhe per nje President me integritet.

Krejt pa dashur me shkoj medja tek heshtja e tij e gjate per problemin e ndarjes se kufirit ujor me Greqine!!!

Dhe si per "dreq" mendova se ky nga qe eshte veteriner nga profesioni, dhe s'para mere ere nga keto pune , me shume se te tjeret do i duhej qe te kishte nje njeri kopetent per kete pune!!!

Po s'qenka e thene, nganjehere s'ke ci do se te prishin pune keta.

http://www.president.al/shqip/kabineti.asp

21 Komente

Ka, po jane te gjithe te PD-se, dhe te gjithe bejne c'u thote Beroshovici; perfshire dhe Topin me gjithe ta.

Po te linku me lart sikur s'ka njeri qe e mbulon ate sektor o lum miku!!!

Ti po e dite na e trego.

Po shife pak Mimi Kociun mer... Ca sekstori te duhet ty ai?

Ka njonin quhet Damir Fazllic.Po nuk eshte ne liste se puno part time

para ca kohesh ka qene nje Ilir Kulla, qe vazhdonte per gj-l ne unin e elbasanit, mik i tosit ky, se ka qene dhe keshilltar i tosit per sigurine kombetare!!!

Po ta mbash mend kishte dhe ca lidhje andej nga afganistani, se ka negociuar ate lirimin e asaj goces kosovare me talibanin.

po si duket ka dal i tepert, ose e kane harruar ta shenojne ne faqe!!!

Ilir Kulla ka negociu edhe per ca italiane qe u liruan me pas ne afganistan a Irak se baj mend.Se cka pas ca lidhje te forta andej nga bota arabe , ne Siri ne mos u gabofsha.Skile e vjeter ,ka pas shkrujt edhe te GSH ,me siguri ka pas qene sigurims se ska mundesi tjeter.

Sma merr mendja qe Topi ta kete bere keshilltar Ilir Kullen.

Krahas punës si biolog në peshkim, në vitet 1974-79 ka qenë pedagog në Universitetin e Vlorës.

anyone??

sekretari i pergjitheshem i kabinetit.Tund zinxhirin dhe mjel lopen e Partise.

Po kur u be veterineri president pse mos te behet edhe peshkatari sekretar i pergjithshem?

Po mire o canart nuk eshte faji i tyre. Tani nuk ka me kllase punetore qe te promovohen.  Edhe ata pak brigadiere e punetore te dalluar qe kemi patur o kane vdekur, o kane merguar ose jane bere biznesmena!

Krahas punës si biolog në peshkim, në vitet 1974-79 ka qenë pedagog në Universitetin e Vlorës.

 

E forte kjo  hahhh

Ndoshta  kane ngaterruar presjen, si tek ajo historia e mbretit te Anglise Karlit I . 

Duhet te jete  - Krahas punes si biolog ne peshkim ne vitet 1974-79, ka qene pedagog ne Universitetin e Vlores.

Eshte tema per keshilltarin e sigurise kombetare, mo dilni nga tema!!!

Eshte tema per keshilltarin e sigurise kombetare, mo dilni nga tema!!!

U mor vesh, nuk ka. Dhe me e bukura eshte se nuk ka keshilltare per asnje gje. Ka marre disa shoke te tij, veterinere dhe peshkatare, dhe u ka dhene post. Ka dhene dhe nje post per Cikulin se ka qene si mode per cdo parti dhe u ka vene nga nje emer. Sigurine kombetare thjesht ka harruar ta veje si titull, por jo se eshte ndryshe nga keto te tjerat.

Po ne 2006 ai ka emeruar Ilir Kullen pra, me shkoll te mesme,

dhe me disa kurse gazetarie, edhe disa lidhje nje zot e di si me boten arabe!!!

kot se po pyes une tani...

Cfare duhet keshilltari per sigurine kombetare? Ki parasysh kohen ku jemi dhe situaten e pergjithshme ku eshte Shqiperia, edhe ne arenen nderkombetare, pavaresisht nga largesia.  E kam fjalen, a mund te me japesh nje shembull konkret ku Shqiperise ne situaten e sotme, me qeverine e sotme do t'i duhej egzistenca e keshilltarit per sigurine kombetare? (e di, as presidenti vete nuk na duhet gje, po hajt mo)

Po kush e keshillon presidentin per gjera qe s'kane lidhje me veterinarine, por kan lidhje me menyren sesi, apo kur mblidhet keshilli per siguri kombetare, ne rast lufte ( larg qofte) .

 

c'eshtjen e kufirit psh,

presidenti tha qe po e ndjek me shume vemendje, nga kush i mer keshillat ai per te gjykuar qart dhe drejt!!!

Nuk ka nevoje per keshilltar qe t'i ndjeke gjerat me vemendje, dhe nuk ka nevoje te marre keshille nga askush per te gjykuar qart e drejt pa marre kurre ndonje vendim te detyrueshem per shtetin. Pak a shume si puna jote; aq sa te duhet ty keshilltari per te ndjekur lajmet, aq i duhet dhe Topit. Fundi i fundit, "une kam besim te gjykata"! Pak a shume si te thuash, kam besim qe nese duhet marre ky vendim, Berishovici&CO do te dine t'i perdorin fijet ne gjykate, apo do te dijne te korruptojne apo shantazhojne personat e duhur qe vendimi te merret. Pra, ka besim Topi. Cfare i duhet keshilltari, te lutem?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).