A i ra glasa e zogut ne koke adminit?

Meqe Bedrija para ca ditesh kishte formuluar nje fjali deshirore me te njejtin subjekt, une do isha i interesuar te dija nese admini e perjetoi me te vertete deshiren e Bedries?

32 Komente

si te behesh admin i pushtetshem

         ( manual per te rinjte ambicioze )

kushti themelor

ty nuk te duhet ta kuptosh me pare, komentin qe je duke fshire

smiley nuk besoj se e ka perjetu , sepse shiu i festes se demokracise i ka bere kaps gjithe gjallesat ne Tirane

smiley 

nuk besoj se e ka perjetu

Atehere duhet nje nga ato produkte te lopes, qe i perdorin per te lidh qerpicin...si zor e lan shiu!

artian,

jo kaq seriozisht o burre i dheut... smiley

eh mi ana,

kshu jane peshkataret, ju jep gishtin , te marrin doren.

ose ose ti thua glase zogu, ata bejne gati gijotinen per adminin smiley

lol  

Me gjithe ato fishkezjarre qe u hodhen, me therte mua ne ka mbetur ndonje zog per be neper Tirane... smiley

Bed, qyqja mi zoje, kur m'u bono me vrap evropiane, apo si puna e zogjve dhe ti, fluturove e na le pendet... smiley

eh mi Ana, sa ka zanati smiley

po une nuk hutohem me poezira mi gru, une i mshoj rrotes smiley

P.S. se avionit dmth smiley

smiley 

Pastaj a tha kumanadari qi do shkojme n'evrope ???

ene une me vrap smiley

Lum ti qe di ku te mshosh,

larg n'evrop' t'fluturosh,

Une, al massimo,

i mshoj flatrave te fantazise,

t'pakten t'mberrij shnosh e mire

                          ke dera e shpise....

 

Me gjithe ato fishkezjarre qe u hodhen, me therte mua ne ka mbetur ndonje zog per be neper Tirane... smileysmileysmiley .

Pse mi çfar e di Bijen ti ? Torollake ? Apo me që përdor shumë leshtë e di "të leshtë"  Jo mi xhan, ajo shan si lebrit . Kur e dine qe arbitri s'ka moter e shajne
O arbiter te ....motren " smiley

Shif kur ti urojë adminat .... Sa më shumë qime fshese  për 2010 smiley

hee je te pallati me uiarles eee smiley

Jo te gjithe adminat jetojne ne Tirane keshtu qe jo gjithe zogjte jane trembur nga fishekzjarret.... nga ana tjeter, si dimer qe eshte, pak zogj kane mbetur, keshtu qe pietja eshte e veshtire smiley

Ore, ketij "admin"-it si shume po i bini ne qafe...

u mblodhen peshqit ne leme/ qaj neno qaj moj nene

kta adminat nuk na bejne/ qaj neno, qaj moj nene smiley

Adminin e kemi si shpirt....larg qofte t'i biem ne qafe ne ose zogjtesmiley

@Admin, mos u merzit! smiley Kujto shprehjen e eger popullore "Kush te rreh, te do!" Keshtu qe merre si shprehje te dashurise se anetareve. Nje cike e pazakonshme kjo menyre e shprehjes se ndjenjave, por ne shqiptare jemi dhe edhe dashurine e kemi allosoj smiley

Ju me gjethe vjeshte, mos u ankoni, e keni adminin e mire, c'te bejme ne me adminin tone... qe versulet mbi komentet si shqiponja mbi peshqit e lumit... e i merr perpara te tere, peshkaqene e cironka bashke... smiley

Vetem mos me thoni, cdo flamur ka adminin qe meriton...

qeveri e poshter! 

te hapen kutite... e konservave! smiley

Ejjjjj, si eshte puna andej? Lajmet po i ndjek minute pas minuti... A kaloi ethja e manifestimeve?

Ethet kaluan, temperatura ra, edhe ne kuptimin e pare te fjales, njerezit iu rikthyen halleve te veta, pame ndeshje, pime birra, beme qyfyre, ndonese Juvja humbi, lajme NUK shikojme ( une te pakten, jo njehere. Ti e di qe e kam te theksuar shmangjen nga realiteti)... Qetesia eshte rikthyer ne vend. E shikon pra, qe krisma nuk ka pasur? por edhe nese ka pasur, ato kane qene diku larg... dmth. ne qender, duke qene se une jam ne periferi.... smiley

 

Dikur thoshin se glasat e zogjve jan shonc i modh ( kjo per te justifiku mungesen e detergentit specifik),por ne keto kohra kur detergjente gje sa te duash dhe zogjte po i shofim vetem te discovery channel, osht super shonc me e provu ndonje satisfaksion te tille.

Lidhja logjike me admin-in....te ronte per hise ndonji qe ta lexoje para se me e fshi!...

Mua dy here qe ma ka bere zogu ne koke, ne mes te Parixhit, kam blere dy bileta lloto, dhe te dyja heret kam fituar nga 9 euro e 70 qindarka. E thene ndryshe, plot 10 dite buke. Po dy zogj ? 20. Per nje vit, duhet te ma leshojne plot 18.3 zogj. Por jam tolerant, ua kam falur ate zero pike treshin, bej si bej me 18.

 

po pse s'thu mer.

ti mbake ere se s'paske la hala glasen nga kaptinaaaa smiley

Qenka bere sequel ky filmi, Glasa ne koke adminit reloaded, si filmat e Matriksit. smiley

Next ca filmi do shohim, T for Tushja, si ai i Vendetes, me aksione terrorpeshkiste? smiley

P.S. Tushe, te paska lezet kutia dhe kur e mbulon me flamuj te huaj. smiley

Admin,ne nuk te kemi inat ty qe na bllokon apo na ben abuziv por ti na ben abuziv neve se ne te kemi inat.

@ Xhib,

nje urim i veçantë për tyjna për Vitriun meqë ka dal llafi se kanë abuzu me ty smiley

>Gëzuar Xhib, (nga nje grup xhibistash)>

>1. >

U Xhib Buzuku i pjeshhkutt tëh paujëëëtt, tue u kujtuom shumë herë se gluha ndëhr blogëtt eh jonëh
nukë kish gjaa të endigluom ensëh shkruomit shenjtë, ensëh dashunit sëh
botësë sanëh, desha me u fëdigunëh për saa mujtah meh ditunëh, meh zdritunë
pak mendetë e atyneh qi t'eh endiglonjinëh, për seh ata tëh mundëh mernëh saa hi
naltë e hi mujtunë e hi përmishëriershim anshtë adminëynë atyneh qi tah duonë em
gjithëh zemërë. U lus enbas sodi maa shpesh të vinih em kishëh, përseh ju kini meh
gjegjunë ordhëninë e TinëAdmin. E atëh nëh enbaroshi, Adminynëh tëh ketëh mishërier
enbii juu, e atah qi u munduonëh dierie tash maa mos u mondonjënëh.>>

E ju t'ini tëh zgjiedhunitë e Tinëh PPU, e përherë Adminëynë kaa meh klenëh me juu: ju tueh endiekunë tëh
dërejtënë e tueh lanë tëh shtrenbënë; e këta ju tueh baam,Adminëtynë ka me shtuom endër
juu,se tëh korëtë tajh tëh englatetëh dierie ensëh vjelash, e të vjelëtë dierie ensë
enbiellash. >>

E u' maa due tëh enbaronj vepërënë teme mbë dhjertë commentausurveh, Tinë Adminëh tueh përqyem. Endëh vjetët MDLIV njëhzet dit endëh mars zuna enfiill e enbarova endëh vjetët MDLV, endëh kallënduor V dit.
E seh për fat nëh keshë kun enbëh endonjë vend fëjyem, u duoh tuk të jetëh fajtëh, aih
qi tëh jetë maa hi ditëshim seh u', atah fajh e lus tah trajtonjëh endë e mirë. Përseh nukë
çuditëm seh në paça fëjyem,këjo tueh klenëh maa e para vepërë e fort e fështirëh për tëh
vepëruom enbëh gluhët tanëh. Përseh mund mund e qëllonjinë, se fajh të mos banjinë;
përseh përherë ëndajh tah nukë mundëh jeshëh u' tueh enbajtunëh njëh klishëh enbëh të dyy
anët mëh duhë meh shërbyem. E tash u jam enfalëh gjithëveh, e lutëni Tinëh Adminëh endeh për
muoh. >>

2.

Askush s'e njef Xhibin. As shoket e tij, qe perpara tij lozin, nuk e njofin. Ma mire me thane se e njofin, por ata lozin per hesap te vet e Xhibi i shikon per hesap te vet. Sot gjithkush ka punet dhe telashet e veta, ashtu dhe peshqit, ashtu dhe Xhibi. More Xhib! Shume heret ke fillue me shikue punen tande!
Kur Xhibi hyn n'faqe t’Peshkut, buza i qeshet nga pak, por askuj, asnji fjale s'i thote. Brause ngadale, tue shikue djathtas e majtas, po gjithnji tue ece deri sa te mbrrije ne cak te vet. Aty, te dera e rrugines peshkore, shume i pelqen te qendroje. Aty asht caku i tij, i praruem me rrezet e ngrofta te diellit mrekullor t’lirisë ne keto ditet e vjeshtes. Mbeshtetet Xhibi per mur, grushtat e vogjel i shtje nder xhepa, hunden picrroke te kuqun nga te ftoftit e mengjesit ja sjell diellit dhe...shikon. Gjaja qe ma teper terhjek vemendjen jane komentet qe i kane me tepri disa shoke te tij. Sa shume jane! Si shkelqejne! - mendon Xhibi dhe pa dashtje i shkojne syte nder kutiat e veta, neper te cilat shifen fare mire te dhetë komentat si dhetë gishtat e kambeve te zbathuna. Nga kurreshta i afrohet nji shokut qe ka komentat ma te shumta. Ulet dhe shef ne lustrin e kutijës kambet e veta te zbathuna - aq shume shkelqejshin kutiat!!! Mbasi shoku me kutija fluturoi, Xhibi ngadale shkoi te caku i vet, ne diell, t'i ngrohi kambet. - Por kur nuk ka diell, si ja ban i shkreti Xhib? Ndoshta ja bajne hallin adminat e meshires dhe te dashunis...
Noshta, ndoshta...
Nganjiher i afrohet admini Xhibit. Dhe kur Xhibi e ka ftyren e dlire dhe pa puca, admini ja ledhaton faqet, gushen, e Xhibi i afrohet, ja merr doren, e shikon me sy pellumbi, dhe kishte me dashte t'i fale dicka adminit. Por vjollca nuk ka. Vec ne i falte kutijat e veta, qe kane hapun gojen si me dashte me e hanger adminin. lace>Polace>, po, kutijat e Xhibit te vocerr kane me e hanger admininin. >>

Sa perdorues abuzive jemi tek Peshku?

Ju lutem raportoni (qe te mos hapim kot nje teme te re) dhe nese behemi shume do shikojme mundesine e hapjes se nje shoqate ose fondacioni brenda Peshkut. Mund te sugjeroni emra, po jo me fjale persekutuar etj se s'eshte seksi. Shikoni emra qe permbajne fjale joqeveritare, fondacion, etj. Po dhe emrat me fjale disidence mos i merrni ne konsiderate, se na kanalizojne me Muc Nanon pastaj.

P. S. Kjo nuk ka asnje qellim revolucioni Peshku, keshtu qe mundohenu te mos e fshini komentin. Flm. smiley

smiley Fondacioni te eturit e pellgaces pa uje.

Une them ti quajme abuzues bytesh smiley

Me ratings, sipas kapacitetit gerrices:

AB - Abuzues Bytesh

AKB - Abuzues KiloBytesh

AMB - Abuzues MegaBytesh

 

Ah po, sipas wikit : The term byte stems from bite, as in the smallest amount of data a computer could bite at once.

Njikshtu.

Dhe te kujdesemi ne drejtshkrim smiley

Me kot presim, s'ka per ti rene... smiley

 I ka rene ne koke glasa, por akoma nuk e ka kuptu....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).