13 Komente

Dicka nuk shkon me motin? smiley

Hapeni kutine e motit sa me pare! smiley

Aspekti gjuhesor s'eshte gallata kryesore e artikllit, po kshu si e bejne keta me perkthime fjale per fjale nga anglishtja ne shqip, anasjelltas kjo shprehja something is wrong do behej nga dicka nuk shkon ne something doesn't go. smiley

E zgjidhim ne shqiptaret ceshtjen fet e fet .

The solution eshte ajo qe botes nuk i ka vajt kurre ne mendje

Moratorium per te gjithe fabrikat e gjonat qe qesin tym te zi lart ene  poshte per tre vjet.

 

Diçka nuk shkon në shtetin e Danimarkës smiley

Po ca moti yll fare pak shi po 15 grade celsius.Qeshe duke lone leshte ne gjermani.

 Qeveria ka halle ... !!!

Me zgjedhjen e Çiljetes ne PD, fillon ngrohet edhe koha...gjithesesi s'me duket shenje e keqe...

 Natyrisht qe moti do pesoje luhatje te çmendura, kur sheh qe ne konferencen e Kopenhagenit shkon vet i çmenduri. 

problemi nuk eshte ngrohtesia mor rob perendie, por fakti qe nga shiu i bores i ftohte theres gjer ne palcee te kalosh ne ngrohte pranveror qe te mbyt ne fyt e nuk duron dot jo xhupin por as ndonje triko te lehte.

gjithesesi, sic ka thene avukat ngjela, ska pse trememi nga ngroftja globale se ne vend i ngrohte kemi qene dhe ma perpara. Shikoni statujat greke , tha avukati, a ka nonji me pallto ?  jo, ska , te gjithe ushtaret greke me breke hekri jane.

Kshu qe po rikthehemi ne stinen e xehte me sa duket.

no panik !

Dicka nuk shkon ne Amerike

Nga -10 C qe ishte Pardje sot eshte +20 C

Pas emisjonit te lajmeve te ores 8 do te transmetojme  programin "Moti sot dhe neser" smiley

Vallahi nje kthim i tille moti kish kohe qe nuk ish pare. Duhet me i ra prape al gore kembanave per global warming...

Pse nuk po i bie e gjithe bota kembanave per ngrohjen globale? Jane Shqiptaret ata qe ende flene ne gjumin e tyre te thelle mbi dafina dhe qeshin me boten sepse Shqiperine prej graniti e betoni nuk e gjen asgje nga ngrohja globale!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).