Nji të saktë, se gjen ditët e sotme

"komiks shqip"


 


 

32 Komente

Xhibiiii- kutijaaaa!!!!   smiley

Une s'e kam hallin tek kalamani, e kam hallin tek macoku se mos e kap dhe ate depresioni e pastaj do t'i duket vetja si mi... smiley

aha, kenget s'i degjoj dot... Bedrija e ka fajin, ka fol me keta padronet e mi e m'i kane mbledhur rripat... ne kuti! smiley

per t'miren tate po menojsha moj

qe mos shkasesh smiley

po se mos ta di ti smiley

po ku te shkas, mi bedrije... ketu eshte bere si furre, do kishin shkri dhe skulpturat e akllit... smiley

Sa kam qesh me këtë.

Bedrijee, mos ke fol gjë edhe me këta shefat e mi këndej? Po më ruajnë si skifter.

jo kam fol me obamen njehere e mire, qe mos ti marr gjithe shefat nji nga nji smiley

aha, qeka mledh OKB-ja per IT nderkombetare, eee? smiley

jo jo

nuk merrna me teknike telash ne mi gru smiley

e cojme llafin ke shefat e mdhenj fare se kta t'vegjlit e dredhin  smiley

smiley

 

Me te mite po e po! Youtube eshte bere luks ketej e muzika e vetme degjohet vetem nga makinat e 'gangsterave' te lagjes smiley

 

gloksa,

edhe ketej nga une vetem tallavaja e makinave qe gjujne ke gjimnazi...  moj, cupke, mos jemi ne nje lagje ne? smiley

opo rujuni mos jeni ne nje zyre, se pastaj e hengret smiley

nuk jeni jo, se ke bedrija eshte studio muzikore : pershendetje nga ekrani, simas kerkesave tuja smiley

m'raft damlla po se kemi gjet gjekuni

por do perpiqemi smiley

Gjithe administrata e qeverise dhe bashkise eshte ne Peshk duke bere thashetheme dhe duke u ankuar pse s'i lene te bredhin ne gjithe websitet po vetem ne disa, dhe ne nderkohe presim te shkojne punet mbare ne Shqiperi. smiley

Po administraten e CIA-s ku e le qe ka punesu ca shqiptare si puna jote e te tjere qe tani per tani nuk du me i dekonspiru, e qe i ka dhone si detyre me qene aktive tek PPU-ja? Apo nuk ke qejf me ta zone ne goje se te qujn pastaj hafije!       smiley

Humor leshi

Humor leshi i mirfillte ishte tema e leshpreresit per nje kerkese qe i bente Eltonit qe ti bente nje foto me Berishen per stimulim orgazme, po gjynaf se ja paska qethur temen qeveria. smiley

 

Leshprerso, une s'jam i punesuar direkt nga CIA, po nga ambasada/Uidhersi. Kemi plane shume te thella per te implementuar, po s'mund te them me shume tani per tani. Po me beso kur te them se, kur plani jone te implementohet plotesisht, jo vetem qe Shqiperia do ndryshoje, po dhe leshprertorja jote do behet si disko ekstravagante, me lloj-lloj dritash e neonesh dhe muzike  e velina qe kercejne, dhe aty ne mes do jesh ti si pimp me nje brisk te madh ne dore duke i prere leshin jo vetem qytetareve te Tiranes, po gjithe kombit, si dhe perfaqsive dipllomatike ne Evropen Juglindore.

Do te behesh padyshim leshpreresi me i suksesshem, etalon i briskut. Sa here njerzit te mendojne fjalen lesh do tu vish ndermend direkt ti dhe leshprertorja jote sa unike aq dhe klasike, por aspak simetrike. smiley

Shume gjat i ke rene me justifuku fuksin. Megjithate pashe nje perkufizim shume te gjetur per ty tek rubrika 'Pyet peshku" me titull "Malok". Sic duket kur Maloku emigron kthehet ne xhibizem!  hahahahahahahahaha

 Nga stili dhe cilsia duket qe ka dale nga kryeministria smiley 

this made me miss Dilbert smiley

na ka hutu peshku, sna le kohe as me pa komiket smiley

Pershendetje

Me falni ,une jam autori i strip-it ketu lart , dhe s'mora vesh asgje nga komentet .

Shprehja ,nji te sakte se gjen ditet e sotme i drejtohet personazhit ( qe eshte a politik ,i pa politizuar ) pasi eshte 5 , 6 vjec por  eshte shume i shqetesuar per situaten politike .

 

Faleminderit

 

 

bub!

Urime per stripin!

Shume lezetchem ka dale! smiley

Pres t'shof gjona t'tjera prej teje!

Edhe une jam me mrrokllen. Ka dale shume i lezetchem. Ne Shqiperi "Comics" nuk jane fort te njohur si zhaner. Ndoshta njerezit presin te shqyhen gazit, qe nuk eshte menyra si ben humor nje comic strip. Ti e ke percjelle shume mire mesazhin. Nderhyrja e macokut tek kutiza 3 ishte e shkelqyer. Bravo!

Kamomil, pershendetje. Na kane munguar pikturat e tua. smiley

Nderhyrja e macokut tek kutiza 3 ishte e shkelqyer. Bravo!

Sikur behej fjale per loje shahu me kete shprehjen. lol

Bubi, ne fakt dakot me ca thote Blendi, nuk eshte zhaner i perhapur, po do behet avash avash. Je i mirepritur dhe flm per stripin. Na duhet me shume humor. smiley

Kishim Edrusin qe coku bente ndonje te tille, po iku se ashtu kishte nje pune ... dhe Manjola qe na sillte figurina. smiley

 

Ej qevriu, po lereni me kete foton se eshte shume funny. Plus qe e paska bere our own peshku, Eltoni. smiley

http://farm3.static.flickr.com/2753/4155211573_1fd358a54b_o.jpg

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).