6 Komente

smiley

bub!

Duhet me punu pak mo fort me gjuhen, qe t'kete stripi t'rame te forte! smiley

Nqs nje lexuesi mesatar do t'i duhet ti kthehet 2-3 here tekstit, nuk ja ke arrit qellimit!

Figura 2 mund te kishte "te zgjase" ne italics dhe figura 3 mund te rishkruhej ne menyre pak me te drejteperdrejte meqe eshte edhe vendi ku rri "the punch line"!

Fjala vjen: C'kemi bukurosh? Po behet java qe ke kujtese! A t'kujtohen....

Per me teper, ne figuren e trete, nuk eshte e qarte se kujt po i flet macoku i madh! Ndoshta ai i vogli mund te hiqet fare nga figura, qe te ulet si konfuzioni ashtu edhe "zhurma" brenda ne figure!

 

P.S.

Une e di qe ti s'm'pyete per mend, po ngaqe me pelqejne kto macoket e tuj, mora guximin!

Shpresoj qe mos m'a marresh per keq! smiley

 

 

lol

e bukur kjo. Te gjithe shqiptaret peshq te kuq me jane dukur keto kohe.

urime per nismen e realizimit te ketyre vizatimeve.

 

p.s

Tek keto vizatime nuk ka rendesi teknika, por ideja.

Ok peshku thame qe strips te bubit jane funny, po nuk jane that funny qe ti vini ne krye te faqes cdo dite. smiley

Ciao Aaulant  faleminderit qellimi im eshte qe te fus kete kulture , gjerat te shprehen  me nji seri pikturash ,

Eshte nji form arti qe ka munguar ne shqiperi .

Xhibi as un se di se si doli e postuar kjo sot ,vertet , ose eshte perditesuar qe para disa javesh ose eshte futur automatikisht nga nji blog tjeter ku un i fus .Une do doja te fusja nji ne jave apo ne 10 dite , edhe sepse kam shume pune te tjera

 

Mrroklla , sinqerisht te falenderoj me gjithe zemer ,cdo gje qe ke shkruajtur eshte e sakte , problemi eshte se hapsira eshte shume e kufizuar .

Te thumb nail i dyte(te kutiza e dyte&nbspsmiley  nuk mund te fusja me shume fjale , te thumb nail i trete ,ajo qe thua ti eshte shume e drejte do ishte me mire te mos ishte ky personazhi Ani , por duke qene se jam shume i zene nuk kam menduar ne fillim dialogun pastaj ta pikturoja ,por i kam bere te dyja gjerat njikohesisht , dhe i kam dhene perparesi permiresimit te  piktures

Pershendetje

 

bubi, një gjë që më vjen ndër mend sapo shikoj vizatimet është se nuk le shumë vend për tekstin, duket shumë i ngjeshur

Nuk e di a e lexon, por Scott Adams (autori i Dilbert) ka një blog, mendoj se do të interesonte:

http://www.dilbert.com/blog/entry/the_cr...

Gjithashtu mundohu ta kesh gjuhën më të thjeshtë, sa më pak fjalë, kështuqë ato fjalë që përdor të kenë më shumë peshë:

http://www.internet-resources.com/stash/...

Bubi,

i hodha nje sy blogut tend. I kendshem dhe te ve ne mendime permes humorit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).