Gjethet e fikut

Vizat dhe sabotimi i tyre, hapja apo mbyllja e kutive, hyrja ose dalja ne Evropë, korrupsioni e lufta kundër tij, gratë e Edi Ramës dhe familja e Berishës janë gjethe fiku që mbulojnë këtë luftë sa të egër aq edhe banale për para.

Fatos Lubonja

1 Komente

Ne fakt, megjithese kauza e Lubonjes kunder pushtetit bizneso-politik ne Shqiperi me duket e drejte, per t'u mbeshtetur dhe per t'u artikuluar gjere dhe fort, me bezdis fakti qe i vetmi tregues, i vetmi synim i cituar nga Lubonja, eshte paraja. Me duket pak si hipoteza 'cdo gje rrotullohet rreth seksit'. Mendoj se lufta per para nuk mund te njesohet me luften per pushtet, dhe se qe te dyja meritojne konsiderim, vecanerisht kur jane kaq te nderlidhura, ilustruar me pyetje te tipit 'perse i duhen parate Berishes', etj, etj.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).