43 Komente

Ky dentisti, me leket qe nxjerr, kot nuk rregullon edhe fasaden e pallatit.

Dicitura: Mos i rregulloni dhembet ketu, se ju bien cope, sic ka rene pallati.

Grissom:

- COD e viktimes: Djegie e grades IV

Kush i ka dhembet ne kete gjendje siç eshte pallati, te vij tek une.

smiley ashtu thua, por kur te vete dhimbja ne kocke, do thuash aman ore ma hiq me bej derman smiley, pastaj burrat kam degjuar kane shume frike smiley kur vjen puna per te hequr ndonje dhemb smiley

Per dicituren vallai skam fjale, vec qaj me oooooooooooiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.smiley

Deri sa te uleni ne karigen e dentistit nuk do t'ju kete mbetur asnje dhemb ne goje. Copat e suvave te pallatit do tju a shkulin dhembet me shpejt se dara e dentistit.

sa mka marre malli per penxheret me hekra,

Specialiteti: heqja e dhëmbit me pe të lidhur tek dera

S'e kuptoj c'ka te vecante kjo foto. Nje dentist ka marre nje hyrje me qera dhe e ka bere klinike dentare. Brenda kushtet jane te mira. C'lidhje ka suvaja e pallatit me cilesine e punes? C'ka per te bere oi? Apo eshte sjellja tipike e emigranteve shqiptare per te share cdo gje ne Shqiperi pa perjashtim, qe te ndjehen se kane bere gjene e duhur qe kane ikur?
 

Biles, po te shikohet me kujdes, dentisti eshte kujdesur qe edhe banjo te kete kondicioner.

1- me shpi ndër dhëmbë.

2 - djathtas lahen komët, majtas hiqen dhomët.

3- kjo hyrja ka një dhomë, kuzhinë, banjë dhe një dhomë dhomësh.

4 - E DHËMBshme.

 

pallat : nje jo, nje jo, si dhembet e nje te burgosuri ( jo politik) smiley

Do ti shkul dhembet aleances punisto mafioze!

ose

The one that got away (e perkthyer shqip, pallati qe shpetoi pa e lyer Rama)

ose

Can you hear me now? (per dentistin qe flet ne tel)

ose

Politike e re per ndryshim / Shqiperia po ndryshon

 

Kjo fotografia eshte nje ilustrim perfekt i mentalitetit te shqiptarit ndaj prones publike dhe shtetit: ajo qe s'eshte ne muret e brendeshme te shtepise s'ju perket ndaj s'meriton mirembajtje. Sa depresive duhet te jete te jetosh ne nje ndertese te tille, te dalesh nga shtepia me nje pamje te tille, te kthehesh i pershendetur nga nje katrahure. Me e keqja eshte qe mjafton pak çimento dhe nje dore boje qe te zgjidhet ai problem. Mahhh...s'do arrij t'i kuptoj kurre.

Pamja e pallatit depresuese, ne nje dite me shi duhet te duket e tmerrshme. Klinika mund te jete super nga brenda, shume me e mire nga vrimat e NYC ku shumica e emigranteve shqiptare mbushin dhembet me llac.

dajoshi do e ket nga pervoja personale kete punen e llacit smiley

Jo moj zemer, une jam me insurance dhe nuk bej eksperimente me dhembet e mia. Kam degjuar nga plot te tjere. Hmmm....po ty pse te dogji..........??!!

Big Grin edhe une kam insurance, me terhoqi fjala llaç smiley mendova mos je murator smiley

 

Ehe, e mora vesh, e paske fiksimin me muratoret, po nuk te ndihmoj dot, keq me vjen....

Alo,Policia? Hajdeni se kane vjedh suvane e pallatit.

Prit te shkoj ne hale te flas pak ne telefon...

- radioaktiviteti s'eshte me prezent Komandant! madje kam hequr dhe masken.

Cernobil, BRSS

 

"Keeping the Hippocratic Oath, nothing else..."

Eshte rrjepur suvaja si lekura e robit!

Me falni qe po dal nga tema .por nuk po me rrihet pa u pergjigjur dias komenteve qe po ashtu jane jashte temes se fotografise.

Kur lexoj komentet tuaja  me vetvetiu pyetjasmileyo gjithe keta zengjine rrugeve te botes te gjithe ne villa kane dhe jane duke jetuar.Shume pallate ne qender te Tiranes jane keshtu,dhe kjo sepse jane te vjeter dhe te amortizuar nga koha.Nuk eshte aq e thjeshte qe me sipermarrje vetjake, shkallore te suvatohen e me pas te lyhen.....leqe edhe sikur ta benim kete gje..do te komentonit se lyerja eshte e shemtuar,pa fantazi....ndoshta alla rama apo qe sngjan fare me kete apo me ate veper arti si ne paris, rome, new york etj etj etj

leqe... smiley .

Ndaje këtë leqe  ( le që )se po te dalë mdonjë nga dentisti me OOOOOOOO....pale si te del mendimi  suvave politike dhe duket sikur po i flet atij qe i ka thane baba  "nisiativa të lira zotrie ne suvatimin e pallateve dhe dhembeve "  smiley

 Ku hyn celulari nuk hyn mjeku(prandaj ka dale jashte ai, do jete klinike serioze)

New!!! Bejme mbushje, ura dhe proteza online!!! Telefono shpejt 0900-0800-0000. 

Klinaka Dentare

Kandahar.

Nuk ke nevojë ti lash dhëmbët... përveç atyrëve që do të të mbeten në gojë.

Ky mjeku qe shifni aty, ju siguroj qe eshte nje nder dentistet me te mire ne Shqiperi. Ambjenti brenda klinikes eshte nder me te miret qe mund te gjeni. Kete ua them pasi kam eksperience personale. Pallati, pastaj eshte mos o zot.

pse me ngjan si cekja ai mua smiley

eshte marketing prej verteti sipas meje: shikoni sa i bardhe ngjan mjeshtri ne ate sfond te zi...eshte reklame qe te kalon mesazhin pa e kuptuar dhe bazohet ne kontrast.

Krijesa e Edi Rames per redaksine e gazetes 55+1...

Korrupsionit punisto mafioz do ti zhgulim dhembet dhe dhembadhet, duke filluar nga kati i katert .........................

Pallati,cka qene,c'eshte dhe c'do te behet. Ose, Pallati po Ndryshon.smiley

pacienti:bobo,dhemballa e mire

dokto-njesismiley'ka problem,mund te dalesh  sheh me mbret ne H 7

Diçitura mund te quhej ; Hecni ketu, ndihmoni qe pallati te rinovohet. Ose; Mos i lini dhembet ne kete gjendje.  

Keshille dentisti: qe te mos kalben dhembet, enameli duhet merementuar rregullisht, ashtu si suvaja e mureve te ndertesave.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).