8 Komente

62% nuk i kane bere detyrat e shtepise per antarsim  te Shqiperise ne BE,dhe 38% i kane bere detyrat!

Ja vlen te mburremi? Majlinda Bregu thote po!

O koqja e majte ramiste, eshte teme argetimi. smiley

Ka me humor se politika! Pse qih.esh kot me te majten,o plere! Bje te fala motres.o mut!

Ç'është ky Calvin and Hobbs shqiptar?

Ca eshte Calvin&Hobbs Dori?

 

Sidoqofte, sa klas ishte atehere kur TVSH-ja transmetonte vetem 4 ore program. Normal qe ishim te gjithe me 10 me yll.

Eshte nji histori e krijuar nga Bill Waterson ,autor amerikan i comics  , dy personazhet kryesore calvin dhe hobbes ( nga emrat e filozofeve )  jane nji djale i vogel dhe Hobbes tigri i tij  pellushi .

Calvin duke qene nji femije antikonformist , asocial , shume i lidhur me boten e fantazise , ka pesuar nji shkeputje nga jeta reale .

Gjate gjithe kohes imagjinon sikur , tigri i tij prej pellushi ,eshte real ,kur ne histori futen personazhet e tjere qe jane te dores se dyte autori HOBBES e pikturon thjesht si nji loder pellushi .

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).