Berisha: Ja dosja “Rama”,750 milionë euro abuzim

Pikerisht ne momentet e fundit kur skadonte edhe ultimatumi i opozites per hapjen e kutive te votimit, kryeministri Berisha paraqiti publikisht dosjen e asaj qe ai e quajti, "aleances mafioze-puniste te drejtuar nga kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama". Keshtu Berisha deklaroi se klientet mafioze te kryetarit te Bashkise se Tiranes, njekohesisht kryetarit te PS-se, Rama vetem 2-3 vitet e fundit kane marre duke dhunuar ligjet e vendit, 500 mije metra katror leje per ndertime me nje vlere prej 750 milion euro. "Kam ketu nje dosje qe deshmon se Tan Dulaku, Tom Doshi, Fidel Ylli, Dash Peza, Leskaj, Koco Kokedhima e te tjere zoterinj vetem 2-3 vjetet e fundit kane marre dhe dhunuar ligjet dhe pronat, 500 mije meter katror siperfaqe ndertimi me vleren 750 milione euro. Mafia kerkon te bllokoje rrugen drejt Evropes, heqjen e vizave dhe procesin e integrimit", deklaroi Berisha ne fjalen e tij. Sipas kryeministrit, refuzimi i Edi Rames ndaj zgjedhjeve te lira dhe ndershme te 28 qershorit, buron nga interesat e ngushta te mafies, te cilet ndonese investuan para te pista gjate gjithe fushates zgjedhore, nuk arriten dot te fitonin zgjedhjet e pergjithshme. Nisur nga te dhenat ne lidhje me lejet e ndertimit te dhane ne menyre jo ligjore, Kryeministri premtoi se ai do te perdorte te gjithe pushtetin e qeverise per t'i bere te pavlefshme keto vendime, qe binin ndesh me ligjet e vendit. "Keto bomba qe kam ne duar do te caktivizohen. Une premtoj se do te perdor te gjithe forcen e qeverise dhe te ligjit per t'i bere leje te paqena", paralajmeroi Berisha. Sipas tij, ne mandatin e pare, qeveria e drejtuar nga demokratet, ia doli me sukses te eliminonte bandat e rrezikshme te krimit ne vend, ndersa kete mandat lufta e saj do te ishte intensive ndaj bandave te veshura me pushtet. "Ne mandatin e pare ne gozhduam bandat e rrezikshme, ndersa ky eshte mandati per eliminimin e aldo bareve ne pushtet, te cilet kane abuzuar me pronat publike", deklaroi Berisha. Ne menyre te qarte, Berisha ritheksoi dhe njehere se kutive e votimit nuk mund te hapeshin dhe se qeveria nuk do te shkelte vendimet e pushtetit vendor. Sipas Berishes, ne mbajtjen e ketij qendrimi per kutite e votimit, ai kishte dale edhe pas konkluzioneve me shume nderkombetare dhe partnere te qeverise. Kryeministri deklaroi se Rama ultimatumet e tij mund t'ia dergonte Gramoz Rucit dhe Dulakut dhe jo drejtuesit te nje qeverie legjitime. Sipas Berishes, procesi zgjedhor i 28 qershorit, ishte gjithashtu me i bukuri dhe me i qeti qe vendi yne ka zhvilluar me pare. Kryeministri kujtoi edhe certifikimin e ketyre zgjedhjeve nga te gjithe aktoret nderkombetare te cilet jane partnere ne integrimin e Shqiperise.

Akuzat

"Dy tre ministra ish komuniste, me ne krye nipin e Spiro Kolekes qe i pushkatoi intelektualet, po keshtu edhe me te birin e Kristaqit kane vendosur te mos njohin legjitimitetin e zgjedhjeve, te mos njohin vullnetin tuaj ne 28 qershor".

Tabela e dosjeve te korrupsionit te denoncuar nga Berisha:

Ilir Mati kunati i Dashit

21 mije e 300 metra katrore leje ndertimi

Nard Konstruktori, demokristiani ateist

27 mije e 743 metra katrore

Koco Kokedhima

24 mije 800 metra katrore leje

Tom Doshi

29 mije e 600 metra katrore ndertimi

Ylli Fideli

47 mije e 384 meter katrore

Besniku i partise, Besnik Sulaj

45 mije e 997 metra katrore

Sadri Abazi

53 mije e 800 metra katrore

Arian Leskaj

Me lart ne kupole ngrihet

61 mije 840 metra katrore

Ne krye te kupoles, Tan Dulaku

145 mije e 366 metra katrore

54 mije e 100 nga keto ne zemer te Tiranes

55 Komente

hahahahahahaha, je bo si me qene kalamo i llastuar. Te ngeli hatri dhe po i tregon mamit qe babi te ka share ne telefon tek po bonte shurren ne WC.

Ore a e di ti qe je Ministri I Pare i ketij vendi ?

 Keta kane ik per lesh mer vlla. Po kaq idiota paskan qene sa se kuptojne qe parja me e madhe behet legalisht dhe jo illegally? Edhe mafiozat kane filluar te kthehen ne legale se e kane kuptu qe aty iu ecen me mire, kurse keta debilat vazhdojne me vjedhje te momentit. Ore, po se kuptoni qe po nuk vodhe tani dhe e le te rritet, be 1000 here me shume pare me vone?

Duhet me iu mesu principejt e ekonomise ketyre me duket...

 "Dy tre ministra ish komuniste, me ne krye nipin e Spiro Kolekes qe i pushkatoi intelektualet, po keshtu edhe me te birin e Kristaqit kane vendosur te mos njohin legjitimitetin e zgjedhjeve, te mos njohin vullnetin tuaj ne 28 qershor"

 

Vete Sali Efendi Berisha e tregon qe vjen nga ajo shkolle komuniste, qe arriti te shkaterronte nje familje te tere me gjithe farefis sepse nje anetar i tyre na dilte armik i popullit. Cfare faji ka nje njeri se ne fisin e tij ka qene nje njeri qe ka bere nje veper te gabuar. Nese ai njeri eshte kundervene ligjeve atehere eshte vetem ai fajtor dhe duhet te ndeshkohet sipas ligjit. Ligji denon vetem personin ne fjale, qe ka bere veper penale dhe jo te gjithe ata qe e rrethojne ate, ne baze farefisnore. Perse te akuzojme viper e mbesa, vella e moter, etj. ne vend qe te akouzojme direkt personin qe ka bere pjese ne ate regjim monster qe e shkaterroi Shqiperine per gati 40 vjet pas clirimit dhe pjella e tij vazhdon ta zhysi akoma nen dhe per keto 20 vjet e fundit. 

Ky qe dhe ne ate kohe nuk linte dy njerez bashke pa share e akuzuar, sa dhe ne burg i conte, me shpifjet e tij, eshte mire qe te mbyllet nje here e pergjithmone. Te mos merremi me lufte klasash si nje here e nje kohe por te merremi me individin qe shkel ligjin. Ky individ qe ishte pjestar aktiv nen diktaturen komuniste, eshte Sali Berisha dhe ky duhet denuar si per ate kohe dhe per kete kohe qe po kalojme. Ai nuk ka mundesi te tregoje sesa ere te qelbur vijne te tjeret, kur vete era e tij eshte me kundermuesja, sa nuk ka uje e sapun ne bote qe ta laje.

bravo birish, tani gjej provat e plasi brenda, pastaj kujdes kur te dalin se ta bejne si nano (hakmerren me lufte civile e te heqin me dhune, se vota su jep poplli)

Z. kryeminister e pasa ditur shume mire se Bashkia e Tiranes abuzonte me leket e Shqiptareve ne shifra maramendese dhe asnjehere nuk ka vene ne pune strukturat e shtetit per ti ndaluar e as i keni denoncuar ne prokuri  keta keqbersa. Perkundrazi me sa duket i paska perdor ato qe di per te shantazhuar opoziten dhe tani qe shantazhi s'pi me uje po i nxjerrka "dosjet" nga sirtaret e pluhrosur. 

.

POR a e di Z. Berishe se moskallezimi i nje krimi dhe perdorja e dijenise se tij per te bere shantazh e ben ate  po ashtu  bashkfajtor ne kete krim.

Prokuroria ç'fare pret per te hetuar mbi keta keqbersa, Ramen Berishen e te tjeret qe ju vijne pas. 

po jo more xhorxho, ku ka bythe kush tu dale kunder atyre

smiley mos harroni birisha ngelet akoma e keqja me e vogel

Berisha eshte e keqja me e vogel se ta fut me pak, ndersa Rama eshte e keqja me e madhe se ta fut me shume, ndaj edhe ti zgjedh Berishen ... 

Ndoshta ti s'e di por edhe mund te zgjedhesh ndonje tjeter qe s'ta fut fare ose te mos zgjedhesh asnje dhe keshtu edhe vete shpeton por edhe gjithe Shqiperine e shpeton nga kjo e keqe gjithashtu.

xhorxho ata po ja fusin shqiperise e jo ne (pastaj ne te dy jemi arratisur me sa tregoje flamujte..)

kur u nda pushteti u be ne menyre qe ta merrte e njeta klase qe ishte me pare, por tani edhe mes qenve ngaterrohen se kush te marre kocken me te madhe

zagari me i mire per mendimin tim (e qe ja fut me pak shqiperise) eshte birisha

normalisht politika shqiptare nuk mund te beje dicka te hajrit perderisa tere shtresa aktuale te ike ne pension, e akoma ketu jam me birishen se ai eshte me plak e do vdese me shpejt se rama (nese nuk vret se shpejti, apo te vdese nga overdoza)

OK. ne fakt keta jane tamam Mafie, as policia  e prokuroria si shkatron dot se jane te lidhur , e as po te zihen me njerin tjetrin e te vriten nuk shkaterohen se vendin e te pareve te vrare e zejne mafiozet e dyte e keshtu me rradhe.

Keta ikin vetem nqs e gjithe Shoqeria merr guxim e ngrihet kunder tyre perndryshe 100 vjet aty i ke ne krye te vendit duke ju a nxirre jeten gjithe Shqiptareve 

 

shoqeria, por jo edi rama me rucin e kalamajte e g99

shoqeria duhet te ngrihej kunder krejt klases politike, e jo vetem kunder te mjatas apo te djathes, e kjo fatkeqesisht nuk do te ndodhe kurre

gjithsesi me e qelbur eshte e majta sesa e djatha, ndaj dhe mbeshtes birishen

 

Ore po ky Berisha eshte gje kryeprokuror kur del me dosje??? Pse nuk i dergon ne Prokurori ky perderisa kane bere shkelje, pasi eshte kryeminister, dhe rolin e Prokurorit e ka dikush tjeter.

eshte ambicioz birisha,doktor ka qene, president ka qene, kryeminister po e po, mbase ne te ardhmen deshiron te behet edhe kryeprokuror (sa per te luftuar nje cike mafien punisto-mafioze)

dikur flitej per enderren amerikane, por berisha misheron ate qe mund te quajme enderra shqiptare

hihihi

Tani per tani eshte duke bere kurs stomatologjie, fillon praktiken ne dt. 8. Pastaj do behet komisar Katani, e pastaj Ina Rama.

 

P.S. Te hoqen kufizimet qevriu Peshkut ty apo akoma te kane te lidhur? smiley

nje gje s'mora vesh une

ku qene ato dokumentet e paligjshme qe tha se do i nxirrte  ???

Berisha, kur erdhi ne pushtet ne mandatin e tij te pare, erdhi me premtimin se do zhdukte korrupsionin e mbjelle nga socialistet. Asgje nuk ndodhi. Nderkohe, duket se Berisha ka dijeni te plota te aferave te pista por nuk i ka denoncuar sic premtoi para shume vitesh, dhe bile nuk po i denoncon as tani, por e perdor kete dije si nje shantazh politik mediatik atehere kur i duhet - dmth, per te eliminuar rezistencen e opozites.

Kjo e fundit, nga ana e vet, nuk i di me pak afera te pista Berishes. Rama thote shume pak, per fat te keq, dhe do jete shume kurioze te ndjekim ne se ky do filloje nga sikleti i situates t'i denoncoje Berishes aferat e pista pertej pragut familjar (qe kamuflojne afera shume me te medha e emra te tjere). Por, Mero Baze me iniciative private apo te deleguar nga opozita, ne nje artikull te paradisaditesh shkruante dicka shume skandaloze, per nje gazetar qe po e stilizon veten si gazetar investigativ:

Përfytyroni një moment, sikur në përgjigje të fjalorit të Sali Berishës, kandidati për kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama, të ngrihet dhe të thotë, sapo të vijë në pushtet: “Do të anuloj gjithë vendimet e qeverisë Berisha. Do t’i heq gjithë tokat që ka blerë Samir Mane. Do prish gjithë ndërtesat e Bashkim Ulajt. Do kontrolloj bizneset e Gimit të Red Bull-it. Do shkatërroj gjithë depozitat e Uldedajt. Do fus në burg Rrahmanin, se është shok i Shkëlzenit. Do arrestoj Fahri Balliun, se ka bashkëpunuar me serbët. Do t’i marr Frangajt tokat që u ka marrë pronarëve në Kinostudio dhe Dajt” etj. Për fat të mirë reagimi normal i liderit të opozitës na jep shpresë që do shkojmë drejt një Shqipërie normale, por nuk duhet të harrojmë se, përveç biznesmenëve që njohin Sali Berishën dhe Edi Ramën, janë dhe qindra-mijëra biznese të tjera të vogla dhe të mëdha, që duan t’i kenë të sigurta investimet e tyre dhe shembulli që jep Sali Berisha, i tmerron ata për të ardhmen e tyre.

Pra, te dyja palet jane te zhytura deri ne hunde ne pislliqe, te dyja palet i sherbejne nje oligarkie ekonomike me emer apo anonime akoma, qe pushtetin e saj ekonomik po e fiton ne rruge shume te dyshymta e qe mbajne ne pushtet kete kaste politike qe kemi. Ne thelb, kjo eshte drama me e madhe: ajo qe askujt nuk i ben pershtypje, as vete Mero Bazes, as Berishes, as Rames, qe nje Shqiperi normale nuk mund te ndertohet mbi pare te pista, dhe as t'u sherbeje interesave te nje grupi njerezish te pasuruar ne menyre shume te dyshimte.

Berisha, kur erdhi ne pushtet ne mandatin e tij te pare, erdhi me premtimin se do zhdukte korrupsionin e mbjelle nga socialistet. Asgje nuk ndodhi.

Mos kalojme dhe ne egzagjerime ekstreme tani, se s'po bejme film vizatimor. smiley

Besoj shumica jane dakort qe te tere palet jane te korruptuar dhe qe me se shumti akuzat per korrupsion qe i bejne kundershtarit jane politike, si nga koha qe perdoren dhe retorika qe zgjidhet.

Por, nga ana tjeter te thuash qe asgje nuk ndodhi eshte absurde, sidomos po ta krahasosh me qeverine paraprake te Nanos, po dhe me qeverine lokale prej nje dekade te Rames, ku korrupsioni nuk eshte dicka qe edhe ndodh apo ndodh shpesh, por eshte i institucionalizuar, eshte praktike pune, si fjala vjen qe nuk ka te madh e te vogel, te pasur e te varfer, qe s'e di qe ne Tirane thjesht nuk ben dot ndertime komerciale pa ja lyer rroten Rames.

Dhe sic dhe ndonjehere kane pasur guximin ta konfrontojne Ramen per kete ne TV.

Kur fola per asgjene qe nuk ndodhi nuk i referohesha asaj qe ndodh ne media, por asaj qe ndodh para sistemit te drejtesise!

Ne krahasim me Qeverine Nano, po ndodh ajo qe qeveria Berisha ja ka marre asaj qeverie (dhe Rames si Kryebashkiak) te gjithe artin e korrupsionit e po e aplikon edhe vete. Dhe, me nje drejtesi si kjo, kaq e kapur dhe kaq nen tutelen e politikes, eshte e garantuar edhe qe asgje nuk do te ndodhi me tutje. Thjesht, do degjojme te verteta e te paverteta dhe pastaj secili vazhdon punen e tij (aty ketu do bejne kurban ndonjenjeri qe ta perdorin si prove per lufte korrupsioni ne fushaten e zgjedhjeve te ardhshme e per te mbushur mendjen te huajit).

Si e quajnë ate djalin e Berishës që pyet dhe ndërhyn për të sqaruar konfliktin e interesit me "studio që vet i bëjnë projektet e pastaj i miratojnë """ ????????? Ky qeka i rrjedhur ?

Ai qeka komplet i paragjykuar sikur e ka pregatit Birisha në studiot e Projektimit  smiley

 ej, a ka njeri te m'sqaroj mu qysh kur osht bo krim me marre leje ndertimi?

ate po them dhe une o swed

 ti flo mbase se ke me inot, po une e kom me inot se ja futa vrapit per n'shpi mrome me menjen qe pale ca do na kallxote doktori, shkoj aty ene shof qe kishte vone nga njona ane fletoren zyrtare, nga ana tjeter Konicen (se i duhet kur ve epitete) ene po fliste per mafien. Uiiii, thashe me vete, po shkoj me terheq kerkesen per leje qe kam cu se du me vone i tende dielli te ballkoni, se po e mur vesh ky m'qiti n'tv smiley

hahahahahahhaha swed,

rrofsh, me bere te qesh, prit kur te ta vjedh portokallia tani kete qe ke shkruar

"Ne krye te kupoles, Tan Dulaku"

 ska faj, do shfryje. Ne Jale, dulakt ja bone 8 me 2 smiley 

Coji gje dosje ne prokurori sot ne mengjes Sula apo e ka lene per nga darka?

 

Kush do veje bast me mu se pas kesaj Edi me shoke ka per te mbyllur gojen?

Askush nuk ka per te shkuar ne burg, vetem se tani edistet do duhet te mbyllin sqepin.

 

Click to view full size image

 erlo, 

Pervec edisteve dhe Salisteve ka edhe nje popull te tere qe i ka vajt ne maj te hundes dhe do drejtesi. 

Perse nuk i con "provat" ne prokurori Sali Hosteni?

cer provash ?

ato qe kane firmos me urdher te sales zarat e PD-se ne kshill bashkiak qe tani dalin me nje kembe ke mikrofoni ?

Ah, sale birishe ta hongsha zemrennnnnnnnnnnnn

smiley

 po ato me pra ato! qe kish mshtjell me cellofon premieri.. Mu me boni cudi qe nuk qiti edhe ate foton legjendare te edit e ta tregonte me gisht ke zogu! "Ky asht celsi i korrupcionit!" 

cer thu mer,

ne cellefon ai kish mshtjelle programin e Partise Socialiste qe e mcefi Rama per zgjedhje smiley

 U ate me lug te brezi thu ti smiley 

Osht unikal bedrane! Edhe faj nuk ka. Ta kapin akoma burrin menstruacionet nje dekade pasi leshojne shumicen e femrave...

ajo thenia e swed qe per theniet e dites

M'thoni po ta kem gabim, po a nuk eshte logjike po te konludojme qe...

... nqs Edvin Spiro Kristaq Rama do i kishte pranuar zgjedhjet, ne nuk do kishim degjuar kurre per keto "krime" te mafies?

Te pakten jo nga goja e Sales, nje here! smiley

 

eh mer mrroklle, po se nuk e kan e sjelle ketu transkriptin e pergjigjjeve qe ju dha gazetareve pasi e zbrazi thesin me plehra Salimbeni.

cte te them mrroklle,

do kish marr ndoshta pergjigjje dhe pyetja jote

 

 Gabim e ke zotri dhe nuk ehste aspak llogjike!

Sepse :"Lufta kunder korrupsionit, padyshim qe duhet te udhehiqet nga qeveria, por nje rendesi shume te madhe ka lufta kunder ketij kanceri ne te gjitha institucionet e vendit"

Sepse:"Reformat kane dhene rezultate te qarta se ne Shqiperi po ndeshkohet korrupsioni, Shqiperia ka kaluar 20 vende dhe ka lene pas 95 te tjera, duke qene tashme pjese e ndricuar e henes dhe duke dal nga pjesa e erret qe sjell fenomeni i korrupsionit"

Sepse: "Qeveria ka dhene te gjithe ndihmen qe i takon ne zbardhjen e kesaj ngjarjeje(Gerrdecit). Por nese kjo ngjarje eshte korrupsion apo jo eshte detyre e prokurorise qe ta tregoje dhe une kam besim se prokuroria do ta bej kete"

Sepse: "spoti antikorrupsion nuk duhet të trishtojë njeri, pasi beteja kundër korrupsionit është beteja e jetës time"

Sepse: "Unë flas për investimet, ndërsa ju vazhdoni pyesni për spotin. Por unë i kam dhënë një herë përgjigje kësaj çështjeje. Unë mendoj kështu dhe e shpall të tillë atë sepse kam bindjen më të thellë se dy janë armiqtë më të egër të mirëqenies së njeriut, tirania dhe korrupsioni"

Sepse: "Nëse Shqipëria po ndryshon dhe këtë tani e pohon çdo qytetar dhe vizitor i këtij vendi, lind pyetja se, cili është shkaku themelor i këtij ndryshimi dhe unë do të thosha se shkaku kryesor është lufta kundër korrupsionit"

Sepse:"ata që mërziten nga kjo luftë le të kenë durim, sepse kjo do të njohë përmasa shumë herë më të mëdha dhe do të përfshijë qytetet, fshatrat, rrugët, sheshet, mediat e Shqipërisë, derisa ne të arrijmë në nivelet më të ulëta të korrupsionit, siç i kanë arritur vendet e qytetëruar që kanë vendosur praktikat më të mira në shërbim të qytetarëve të tyre"

Sepse: etj etj etj

kendveshtrim i sakte  mroklle

hi smiley

Hi shorty! smiley

Sa keq m'vje per juve ne Shqipni qe ju duhet me u perballu me kete Helmin gjithe diten e lumme! smiley

Cfare energjie negative mer ti eej!

Farmak dhe Qelb! smiley

Nga ana tjeter, ne jena t'huje 24 ore ne dite! I huji, si i huji!

S'gjeka karar Zogu i Shqyptarit! smiley

Kur nuk gjeti karar ai zogu tjeter qe asht permenn ma nalt, qe e muren dhe ne resme, per ne nuk ka speranza! smiley

Doktor Rrumpalla eshte vaftisur ne Doktor Cafka!!!

 Molin e ka cu edhe me bo kurs:

smiley 

smiley

tamom tamom

 

Ej ca na ka bo ky ven, ca na ka bo! smiley

Honest to God, e dini juve qe tani e kapa une kyt punen e kursit!! smiley

Tyrp i madh, po kjo eshte e vertete!

 

Perveq Gjozit, Molit dhe atij Ferdit qe lu tavell, kto t'tjeret nuk i njof!

Po duke deduktue nga kombinimi i sofrabezit me poltronat, arrin ne konkluzionin qe eshte nje re-enactment of  "Star Treck - The Uninhibited Generation"! smiley
 

 

jo mer daj

osht moli me zonjen e vet

osht moisivi me te motren

osht ramizi qe se ha as mortja

etj

tavoline presidentesh medemek smiley

Shite!

Per zoten, Ramizin nuk e njofta!

Kurse asaj ngruse ne krah, i shkova nga modeli i flokeve!! smiley

Ah, sa t'rren syni, sa t'rren!

Bed!

Po kombinimi i tavolines eshte me nam ee!!

Manushaqe me jeshil pasteli!!

So, no Star Treck Convention?

 

well somohow yes

or shit trek convention u might say smiley

Nga e majta ne te djthte : Rexhep Mejdani ( nuk duket qarte ne fakt po prezent ishte ), Ramiz Kellira, Bamir Topi, Zonja e pare, Moisiu, motra e Moisiut.

Mes Moisiut dhe se motres kamarieri smiley

Moisiu, Moli ose Momli, Gjergj Elez Ramizi Alia dhe Xhep Mejdani.

Hajde gezuar:

Ku jane presidentet ne shtepine e Moisisut,ashtu duket hapsira,shume imtime,e afert dhe gazmore!!Pertej te majtes dhe te djathtes! smiley

Rama vetem 2-3 vitet e fundit kane marre duke dhunuar ligjet e vendit, 500 mije metra katror leje per ndertime me nje vlere prej 750 milion euro. "Kam ketu nje dosje qe deshmon se Tan Dulaku, Tom Doshi, Fidel Ylli, Dash Peza, Leskaj, Koco Kokedhima e te tjere zoterinj vetem 2-3 vjetet e fundit kane marre dhe dhunuar ligjet dhe pronat, 500 mije meter katror siperfaqe ndertimi me vleren 750 milione euro.

Si ka mundesi zoti Kryeminister,ju jeni mburrur shume, por fare fare,se e keni luftuar krimin dhe korupsionin,pse tani kaq vone keto deklarata? Duke "te besuar" per ato deklarata dhe dokumente,edhe ju zoti kryeminister duhet ti dorezoheni drejtesise,per akuzat e vonuara,te mbajtura ne sirtar per 2-3 vjet,mos ndoshta i ke ruajtur qellimisht,"qe po te akuzuan edhe ti ti akuzosh"Kesaj i thone qe te bashkeveprosh me mafien dhe thyersit e ligjit.!!

Edhe ne kete pike Berisha del i zbuluar dhe pergjeqes per mos luftimin e mafies,ndoshta qellimisht sepse "mafia" e ka akuzuar seriozisht deri sa ti mari pushtetin,dmth mafia qe eshte ne pushtet do te luftoje mafien qe nuk e shte ne pushtet,keshtu kuptohet kjo sipas" ligjeve",kush te vjedh me shume,ka te drejte me shume!

Ore po kush i jep lejet e ndertimit bashkia? se po lexoja diku qe lejet i jep kkrt-ja edhe di rama vetem firmos

Tashi te morim vesh si eshte e verteta,a di njeri me na dhone dum?

dmth si funksionon mekanizmi,ku eshte dallaveri i edit?

Ja si funksionon:

KRT shqyrton vetem dosjet me dokumenta qe i vijne nga Sekretaria Teknike dhe nuk ka te drejte te krijoje vete dosje.

Sekretaria Teknike eshte pjese e Bashkise ,perberjen e se ciles e cakton Kryetari Bashkise.

Pra,per firmat potencialisht per te marre leje ndertimi ,per vertetesine e dokumentave te paraqitura,vendos kjo Sekretari qe duke qene ne varesi direkte te Kryetarit te Bashkise rezulton se ai vendos se kush do te futet per te marre leje ndertimi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).