Shpifjet publike dhe rrahjet e gazetareve kane vetem nje emer: Mero Baze

Te 215 anetaret e shoqates se mediave elektronike shqiptare me ane te nje deklarate, kane kerkuar dje publikisht qe punonjesi i medias, Mero Baze, te ndale shpifjet ne menyre sistematike qe ai ka bere dhe po ben ndaj biznesit, ndaj politikaneve, si dhe rastet flagrante te shpifjeve te tij ne media.

Shpifjet e Mero Bazes te njohura tashme boterisht prej vitesh, kane sjelle incidente qe demtojne imazhin e punonjesve dhe lirise se shtypit te lire ne Shqiperi, -thuhet ne nje deklarate te Shoqates se Mediave Elektronike Shqiptare.

Kjo shoqate sqaron se fatmiresisht ajo ka konstatuar qe rastet e shpifjeve publike dhe rastet e rrahjes se gazetareve permblidhen vetem ne nje emer: tek ai i Mero Bazes.

Shoqata e Mediave Elektronike Shqiptare i ben thirrje ketij punonjesi te medias te heq dore nga shpifjet qe te mos vazhdoje me gjate te turperoje imazhin e gjithe medias shqiptare. Deklarata eshte nenshkruar nga 215 anetare te Shoqates se Mediave Elektronike Shqiptare, me kryetar zotin Aleksander Frangaj.

20 Komente

A eshte e mundur ta shohim dhe ne, publiku i thjeshte, te cilit i drejtohet ky artikull, kete deklarate, me gjithe firma dhe emrat e firmetareve?

Shoqata e Mediave Elektronike Shqiptare i ben thirrje ketij punonjesi te medias te heq dore nga shpifjet

Nje person qe eshte gazetar prej vitesh, nje shqiptar qe e ka mbaruar klasen e katert, duhet te dije fare mire sesi shkruhet gjuha shqipe. Po sidomos gazetari, qe ben dhe ca shtojca te gjuhes shqipe ne universitet...

"shoqata i ben thirrje Meros qe une te heq dore..." (ketij punonjesi=veta e trete numri njejes; te heq=veta e pare numri njejes)

Ky nuk eshte gabim shtypi o Sandri, ky eshte gabim truri!!!

Boll me kaq, dhe dua te shoh deklaraten dhe emrat e 215 firmetareve.

Nuk jemi ne oren e gramatikes ketu,apo nuk komentoni dot e mereni me gramatike.

Nuk e lexove komentin ti? Apo te mbeti ne mendje ai gabimi i trurit te Frangajt, ngaqe ben plot te tilla dhe ti?

 

Deklarata eshte nenshkruar nga 215 anetare te Shoqates se Mediave Elektronike Shqiptare, me kryetar zotin Aleksander Frangaj.
 

215 antare eshte liste e gjate, te lodhen syte po t'i lexoshe te gjithe,

pastaj ben ndoje gabim ne shkrim, o i pa gabueshem ne drejtshkrim.

Ore  ai mund te thote dhe 215 000... une dua te shoh emrat! Kam pare vete te Top Channel, te Vizion Plus, te Klani vete, dhe te ca media te tjera, plus ne takimin me Withers ku ishin gjithe ata gazetare dhe perfaqesuese te mediave, vizive apo te shkruar, qe e denonin hapur, jo vetem aktin e dhunes kunder Bazes, por dhe qendrime si te Sandrit. Tani normalisht qe jam kurioz te di se kush e ka nenshkruar apo firmosur kete deklarate. Mos do te thuash qe televizionet e mesiperme nuk jane media elektronike? Apo mos u be gje me votim te fshehte dhe votat u numeruan nga Sandri? Deri atehere, eshte shpifje nga Sandri. - Koha Jone ne fakt, se ajo e ka publikuar.

Antimiting. Kujt ma mire se Frangajt do ti pershtatej kjo gja. Ndjehesh megjithmen i mjere kur menon se une si publik do t'me duhet te orientohem nga opinionet qe perpunon media e nje njeriu te tille

"Shoqata e medias elektronike"!!.....e zhveshi shpaten edhe njeher,oo-uuuuuuu... per situaten,kjo eshte shpata qi i ri te koka...te gjithe armiqeve he-uuu....qe ka biznesi,te gjithe armiqeve o-uuuu... qi ka politika....

Kur qenka  kthyer nje Shoqate ,ne zedhenese te bizneseve,dhe politikaneve,apo ne avokate te tyre!!!!?????!!

Me te ardh per te vjedh,cer loj pokerash luhet mer jahoo!

E J.XOXE mos vdeksh kurre...

Marsi ,shilarsi dhe ai qe mbarsi .. bejne tre

prilli bandilli dhe ai qe e mbilli.. bejne  gjashte

Maji marshallai dhe ai qe e mbaji ... bejne nente .

Kjo ishte llogaria e asaj plakes .Lindi nusja pas tre muaj martese ? Sa muaj u bene qe urrahmedia e shkruar jo elektronikisht ? Mbaji o xha Sali , mbaji, se u jane keput freret elektronikasve smiley

30 gazeta Bathorja (stac. televizive , pa BregLum e Koder Kamze) me nga 10 gazetare bejne 300  . Nje k/redaktor botus pergjegjes REALIST bejne301 . Po 86 te tjere pse nuk jane bashkuar me emrin sugjestionues Elektronike smiley

kush eshte ai shkerdhate qe fshin komentet smiley

Ore thuaj, shyqyr qe te fshijen e te shpetojne , se ketu qe kur lexon REALISTI te duket sikur je ne klasen e pare fillore . Dmthe ke kaluar pak fazen e intelidjences . Ymer paste NM .

 

Oh cfare turpi!!!!! dhe thone pastaj qe mediat jane te lira. Nga Enver Hoxha ndoshta, por jo nga Frangajt e co. Me cfare i ka kercenuar keta dyqind vetet: me heqje nga puna?

Cja kane bere mire ketij shpifesi te madh qe vetquhet gazetar.

Ai e do dajakun para dhe pas buke tre here ne dite.

Ore rriheni Meron sa te doni... Nuk fiton kush gje aty... Shkrimet e tij, hetimet qe publikon me shkrime ama, duhen ende te vertetohen. Me nje, dy apo tre te rrahura Meros, as nuk i verteton as nuk i pergenjeshtron dot shkrimet e tij. Dhe me e rendesishmja eshte se ato ende duhet te hetohen nga prokuroria!!! Nese jane te verteta?????????????????????? Vriteni fare Meron, por nese ato qe ka thene ai jane te verteta?????

PO NESE ATO QE KA THENE MERO JANE TE VERTETA?????

POPULL PARAMECESH DHE NJEQELIZORESH PA SHTYLLE KURRIZORE!

Dhe me e rendesishmja eshte se ato ende duhet te hetohen nga prokuroria!!

Prokuroria edhe ka hetuar per ashpifjet e Meros dhe nuk ka dale gje.

P.sh. Hetoi akuzat e Meros per rastin Fazllic dhe arriti ne konkluzionin qe keto akuza nuk qendrojne.Cfare pesoi Mero ? Asgje. Dhe vazhdon te shpife e te shpife pa pushim.

 

....Por e verteta eshte e vertete, o i larti Skenderbe....

 Siç kuptohen bathet çuna, 215 gazetare qenkan ata qe e urrejne Meron. 

Di gjo njeri se ne ç'vit ka filluar gazeten Tema, Meroja,  dhe ne ç'gazete ka punuar para se te krijonte Temen. 

une se besoj gazetarin Mero, por gazetarin Frangaj i cili pas akuzes se Veliajt ne sherbim te qeverise tha : " Ate se di ti nese punoj une per qeverine apo punon qeveria per mua" !

 

Do kohe te kulloje duhet durim , merot dhe alabaket e tjere qe e mbeshtesin do kullojne ne fund te kazanit , por nuk behet sa hap e mbyll syte .

hahahahahahahaahn Frangaj, ky hajdut ordiner dhe pa moral (edhe hajnot kane moral, por ky ska fare), qenka kryetari i shoqates. Une ve bast se nenkryetar eshte Fahrija dhe sekretar i pergjithshem ....spo me kujtohet emri i atij mirditorit qe ne 97-ten tha se ne vlore kishte pare ushtare serbe! Frok Cupi, e gjeta. hahahahah ketij i ka fut nje dru te mire Dashi tek per tek dhe jo me bodigard si ky shtremsi qe do me ble klubin e Milanit. Eh cna ka gjet, na myti malokeria.

Ai qe flet gjithmone duke permendur malokerine vuan nga sindroma e te qenit nje provincial i vogel e i pa vlere.

Jo mer jo. Kur gjuka ky Dashi yt qenka akt burrnie nersa kur gjujn kta te tjeret esht kanunore. Ene mos u kreno kot me kyt "tek per tek" se Dashi n'at kohe e kishte t'frym grushtin nga spinaci qe hante si zv kryeminister. Naj gote raki ju e pini, kaq

Keta nenshkruesit e kesaj deklarate do jene gjysma konviktore qe punojne per RD dhe gjysma tjeter te G55.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).