Sot, protesta e Opozitës. Ambasada e ShBA: Qetësi dhe respekt

Disa orë përpara protestës së Opozitës, Policia e Tiranës ka marrë masat, duke shpallur kufizimet e trafikut të automjeteve ne sheshin "Skenderbej" nga ora 15:00 deri në orën 17:00, dhe në buvelardin "Deshmoret e Kombit" deri në fund të tubimit që do të zgjasë për disa ditë. Ndërkohë Ambasada Amerikane në Tiranë lëshon këtë deklaratë në lidhje me protestën: "Ambasada e Shteteve të Bashkuara mbështet plotësisht të drejtën për lirinë e shprehjes dhe tubimit për të gjithë njerëzit.  Një shprehje e tillë duhet të jetë paqësore dhe të mos cënojë të drejtat e të tjerëve.  I bëjmë thirrje të gjithë shqipëtarëve, si ata që marrin pjesë në protesta edhe ata që kanë përgjegjësi të ruajnë rendin, të ushtrojnë të drejtat dhe përgjegjësitë e tyre me qetësi dhe respekt."

55 Komente

Une kom ma shume simpati per Berishen, po pse osht kaq problematike mi hap disa kuti te kontestueshme? Ishalla nuk eskalon situata!

Maj Gad! A ka cipë ky njeri apo jo?

Jemi bërë shteti me qesharak në botë! Shteti më pa karakter në botë! Më langaraqi fare...

Për cdo gjë, Mbasador filani kështu, e Mbasador fistëku ashtu... ky Widhërsi edhe për Big Bradhër del në televizor, ky është nonstop njëherë, në cdo media, në cdo gazetë... Kot që nuk hap televizionin kombëtar të Mbasadës Merikane (le ta quajnë "Uidhërs TiVi", psh.)! Kot që nuk nxjerrin gazetën e tyre, - ja një titull i përshtatshëm: "dhë Uidhërs' pejpër".

 

e mo mire thote uidhi

se gramoz ruci , me shume se per pushtet, dukej i etur per gjak mbreme smiley

Dije, mire u takofshim ne miting!

Sa per Gramozin, ai eshte nga Tepelena dhe mishin e pjekur e kan qejf qe te kete pak gjak! Eshte ceshtje zakoni dhe nuk ka asgje per tu shqetesuar. Hej vishu pak trashe se nata eshte e ftohet. Takohemi ne mromje tek cadra nr. 3!

hajt pra ciao

 Une propozoj qe ti pajtojm i pension shtetror withersit!

Edhe nje rruge/shesh me emrin e tij.

Gabim.

Atij i takon pension kryetari kooperative bujqesore.

 sme pelqeka hic kjo njitje...

Nuk ndodh vetem ne Shqiperi, dhe me sa duket faji nuk eshte i Withers-it

Ja ca muhabetesh ben ambasadori amerikan ne Zimbabwe. Well, nese ne nga standartet afrohemi me shume me Zimbabvene sesa me Finlanden, c'faj ka ambasadori?

MEDIA ROUNDTABLE, APRIL 8TH 2009

 

Transcript of media roundtable held by James McGee, U.S. Ambassador to Zimbabwe, with local journalists in Harare, April 8th2009

Ambassador:  ZDERA as well as the individual sanctions are in place and are going to remain in place until we see some positive movement.   We are going to continue to look at things such as ZDERA to see how it does affect the ability of this government to move forward.  If I were to make bet I would say that and I can’t give you a timetable for this, you would probably see ZDERA rescinded, taken off the table before the individual sanctions.>>

Journalist:  Why?>>

McGee:  Because the individual sanctions are just that they are against people and people need to show us absolute ability to change.  Without that change those individual sanctions are not coming out the tables in actual fact you might even see more individual sanctions.  The targeted sanctions against individuals- if people are changing then those targeted sanctions are not going to change.   ZDERA- we are going to take a very close look at, we will continue to review it in line of what this Unity government is doing in Zimbabwe.>>

Journalist:  But there is an argument that since these people like Minister Chinamasa would want to travel around and…>>

McGee:  He can travel any place he wants.  I don’t care where he wants to travel; he is not travelling to the United States.   Why does he need to travel to the United States?>>

Journalist:  For consultations…>>

McGee:  Consultations with who?>>

Journalist:  With the American government.>>

McGee:  with the American government?>>

Journalist:  Yes>>

McGee: He can consult with the American government 365 days a year, I am right here (laughter).  I am the American government in Zimbabwe.   I am the personal representative of President Barack Obama.  OK.  So it’s very disingenuous to say that the targeted sanctions are stopping him from consulting with the American government that is absolutely false.   That is 100% inaccurate.  Anything, anything that anybody in this government needs to the United States government about, the door is open.>>

Journalist:  Ambassador, yesterday Deputy Prime Minister (Arthur) Mutambara was quoted to have said that sanctions, it is a misnomer to say that sanctions are personal measures and they are impacting on the ordinary persons’ lives.   Is it true and what do you think of the statement?>>

McGee:  I think that the Deputy Prime Minister is free, and one of the absolute freedoms that we enjoy in the United States as freedom of speech.  That doesn’t mean that what you always say is always right.  I defy the Deputy Prime Minister to back up his statements that the individual targeted sanctions are hurting people here in Zimbabwe except the ones that they are designed at.  Again, anybody in this government can talk to anybody in the United States government.   Your ministers can talk to those people anytime they wish.   Why do they need to go to Washington DC to do that?  What can they accomplish in Washington they cannot accomplish right here?>>

Journalist:  And also the Deputy Prime Minister was saying the renewal of sanctions was based on ignorance and arrogance…>>

McGee:  Again, I am not going to sit here and tell you what’s going on in the Deputy Prime Minister’s mind.   I have no idea what he is talking about with ignorance and arrogance.  Diplomatically we don’t use terms like ignorance and arrogance.  It’s difficult for people in my government  to hear somebody say, somebody who is coming to us and saying give us some money to hear the same person saying you are ignorant and you are arrogant.  That doesn’t go real far. >>

Journalist:   You say that there are these conditions you have in place for sanctions to be removed and in your on view is there any progress that have been made so far by the inclusive government to try and address…>>

McGee:  Yes, there is improvement.  We are pleased to see movement on the economic front.   We are pleased to see the government trying to reign in the uncontrolled spending, the uncontrolled printing of money.  You know every year; I think you folks covered the budget speeches for the last several years, right? That money was spent like in three weeks and the next thing you have a supplementary budget, uncontrolled spending  that is going on and that’s where we got into this problem of more and more printing of money.  Would you want to be paid in $Zim dollars today, anybody?>>

Journalist:  No>>

McGee:  Why? >>

Journalist:  it’s valueless.>>

McGee:  And why is it valueless?>>

Journalist:  Inflation, hyperinflation.>>

McGee:  Because of sanctions right?  (Laughter) So is it individual sanctions no, no … we all know why the $Zim is worthless today because they continued to print worthless money on top of worthless money that’s why the $Zim is not worth anything today.  You can’t do that with… I hope they are not out there printing the US$ somewhere>>

Journalist: Just on the economic front that’s where you have seen progress, what about the other sectors, the Human Rights…>>

McGee:  No we have not seen as much progress in the … than in commendable progress on each and every one of the principles but there has not been nearly as much progress on some areas as human rights, respect for the rule of law, those areas are still lagging and we are getting even a third behind than what we have seen on the economic front so far.>>

Journalist:  Now with this dollarization, is United States government making money out of this?>>

McGee:   is making any what?>>

Journalist:  Money…>>

McGee:  How can US government make money out of Zimbabwe’s dollarization you know we are as a matter of fact printing more money because we have got countries like Zimbabwe using our currency.   How can we make money for Zimbabwe?  We don’t charge you for United States dollars.  Your banks, any bank that is allowed to trade in US$ can order US$ and there is not a fee for those US$.>>

Journalist:  I was asking because some economist saying there is what they call seignorage…>>

McGee:  I don’t know the term, I am sorry you will have to ask my economist about that.  But is the United States making money out of the fact that Zimbabwe is dollarized? The answer is of course not.   Who is printing those US$, they are not printed for free.  We pay people a lot of money in our treasury… and you got Zimbabwe using US$ you have got a lot of US$, How Kong, a lot of places that use US$ as the tender of … and that cost United States money to do that.>>

Journalist:  On the farm invasions, is there any diplomatic push to really stop these continued invasions of farms?>>

McGee:  There are various opinions.  The United States does not have a dog in this particular fight.  We look at the rule of law and respect for the rule of law and say that these farm invasions go contrary to that.  We want to see the farm invasions stop.  That’s a wide ranging statement right there.  We want to see the farm invasions stop but we need to follow that up and say we want to see something positive happening with the land here in Zimbabwe. No one, I don’t think anyone thinks that we can never go back to the situation where it was in 2000 before this unfortunate chain of events started.  There are a lot of Zimbabweans who can farm and should be farming; there are a lot of Zimbabweans who own land, who owned equipment in this country who have had that land and equipment illegally taken.   Something has to be done to restore some type of balance between two competing interests.  There are a lot of communal farm lands that are not being farmed right now, 60%.   Before we started to farm invasions in 2000, over 60% of the food that was used to feed the people of Zimbabwe was grown on communal lands.   It’s not happening like that anymore.  The government said that next year we will not need to go to the international community and ask for nearly as much food assistance as we have this year but whatever the government of Zimbabwe comes to us and ask for next year, our commitment is we will not let the people of Zimbabwe starve, it will not happen.>>

Journalist:  Ambassador, but I am still confused in this issue of fresh farm invasions, here on the other hand with the government keep saying these are the farmers who are defying the eviction orders that we gave them and here are what farmers who are saying no we have the right to own this land so as an Embassy, have you tried to go deeper and find out what exactly is happening with regards to this latest... >>

McGee: Again it seems it doesn’t seem it’s obvious to us that there is a conflict in the rule of law here.   Rule of law says a person has title to that property there is a way to deal with that and the government’s way of dealing with that has not always the one that is problem free.   I think a lot of people will be a lot more pleased with this if this land truly had gone to those people that the government continues to tell us are the beneficiaries, the recipients of this land but I have driven all over Zimbabwe and I will be damned if I see little poor farmers out there farming.   I see some big mega farms out there owned by some fat cats here in Zimbabwe.  I would love to see hundreds or thousands of tens thousands of small farms here in Zimbabwe, do you see that, am I missing something? Can I go somewhere in this country that you can tell me where I can see that?  Is this what has been happening to the land that was taken?  I am happy to go with any of you, any of you to see something that I am missing.   Is that what’s happening?  Its one thing to ask a question based on reality, it’s something else to ask a question we all know it’s a lie.  OK.  We all are intelligent thinking adults at this table, we know what’s happening each and every one of you know what’s happening in Zimbabwe than I do.   You absolutely do.   One thing that impresses me about this country is how well versed in politics people are.   We are not nearly as adapt at all levels of society in the United States and our political thought processes as you are here in Zimbabwe.

Then it's official... poor language, tons of errors.

Zoti ambasador!

Pavaresisht se sot jemi ne nje mendje,beni mire qe te mbani vendin e ambasadorit dhe jo te guvernatorit te paemeruar!

Shqipteret do te dine ta kalojne kete problem edhe pa keshillat-urdhera tuajat.

Te dalesh cdo dite ne tv nuk eshte ndonje trimeri e madhe,por te thuash gjarat qe duhen duhet zgjuarsi dhe trimeri.

Shqipnia po ndryshon, per Zotin!

http://top-channel.tv/artikull.php?id=168276

Proteste me daktor, jo si i here vaftit, qe t'vinte daktori mrapa, kur ishte kujdes kasapi per demonstrusit!

Apo jo Imamo! smiley

 

Tre sahati i notes

te erdha te porta

Zonin ta nigjojsha Efi

Thojshe me dhem koka

Desha t'sjell daktorin Efi

M'vitte zor nga bota! smiley

 Mrroklle,

turqit kon i shprehje shun te lezecme:

İmam osurursa cemaat sı.armış

 

Translate text, webpages and documents

Enter text or a webpage URL, or upload a document.Enter text or a webpage URL, or upload a document. İmam osurursa cemaat sı.armış _SetupBidi('source');Translate from:Turkish—Detect language—AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish Translate into:English—AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish

 

Turkish to English translationShow romanization27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" setsound="function () {
return eval(instance.CallFunction("<invoke name=\""+name+"\" returntype=\"javascript\">" + __flash__argumentsToXML(arguments,0) + "</invoke>&quotsmiley);
}" setdirrtl="function () {
return eval(instance.CallFunction("<invoke name=\""+name+"\" returntype=\"javascript\">" + __flash__argumentsToXML(arguments,0) + "</invoke>&quotsmiley);
}">If the congregation sı.armış Imam fart

 

Kur turma ka hanger arme' hoxha i pjerdh n'te? smiley

Apo e ka perkthy keq Guglli?

 

 e shqiperume,

po pordhi Imami, poplli ka llee krejt, ose poplli i lleem ka imam te pjerdh smiley

Hahaha! smiley

Na kane lone turqit ca gjona t'mira! smiley

Une ne fakt e kisha nigju dicka te tille nga kosovaret. Po nuk e mbaj mend rimen tani!

 

 

hahaha epaska pas fajin hoxhe efen'i nastradini per ket pun. paska pas string effect pordha...

Titulli, keshtu sic eshte shkruar le te kuptohet qe sot ne ShBA paska proteste opozita, e cila po zhvillohet ne qetesi dhe respekt. Do te duhej te ish shkruar "Sot protesta e Opozites. Ambasada e ShBA: Qetesi dhe respekt

Dakord. E mendova i her kshu, po vendosa se qe mire dhe ashtu.

Dy muaj pune o derezinj dhe kaq as 2 mije protestues nuk sollet!

Deri ke ura e Lanes e mbushet!

Tani eshte e qarte se Edi Ramen nuk e pyet njeri.

Soli ju jeni eksperta per mbledhjen e popllit neper sheshe. Nja 5 mije i merrni nga bathorja, nja 5 mije te papune te tjere vijne nga laci, mamurrasi, e kavaja, nja 500 jane ca tironsa te vjeter qe dalin prej 'cunit te tirones' Bamirit dhe pjesa tjeter jane nepunes institucionesh qe dalin me dhune e kalamaj shkollash qe vijne per ekskursion. E keni icik zakon dhunen juve, qe nga ditet kur i rate deres se kryeministrise me arkivol ne 1999(se ju duk sikur po benit film me herkula nga ato qe keni pare te vegjel) dhe kur vodhet ekranet e kompjuterave se ju duken si televizora.

Iku qeveria per lesh me duket...

BREAKING NEWS Rama: Nese kutite do te qendrojne te mbyllura, do te kerkojme me force rrezimin e qeverise dhe zgjedhje te reja.

thote topi.

ore e paskeni marre keq ca ketu me ambasadorin e SHBAse. si bini dot gomarit me duket i bini samarit. nese s'ju pelqen politika e SHBAve ne lidhje me Shqiperine atehere kete thoni. ambasadori s'eshte qeveri me vete plako. ne shqipetaret jemi te semure me kultin e individit. skemi faj , per brezin tone sidomos qe s'mbajme mend diktaturen komuniste, na ka indoktrinuar Sal Birisha. akoma ket majmun kemi lider ne....upupupupu turp e per faqe te zeze

hahaha

per ramen eshte all or nothing dhe ai e di mire, qe smerret njeri me te nese nuk ben dicka kesaj here

rama ka skaduar me kohe, por vetem tani po i degjon eren

P$ po iken per lesh, shyqyr !

Un e maj men Edi Ramen kur lunte basketboll per Tironen. Edhe atehere rregullat e lojes ishin te qarta por ne mezi  prisnim momentin kur tu fuste Edi se ky nuk e lete po ja fut na njonit me berryl ne fytyre.

Qe do te perdoronte forcen ishte e padiskutueshme. E vetmja enigme e pashpjegueshme ngelet pse lute per Tironen e jo per Dinamon apo Partizonin. 

Shpresoj ta morim vesh kur te hapen dosjet..

bej, Ed Rama gjithe jeten e vet sportive ka lujt per Dinamon, jo per Tironen.

Po per zotin, se di pse me ishte fiksu qe lute me Tirone,,, E ngateroj me Panaritin, cunin e atij prokurorit.

Tashi shpjegohet gjithcka.

Flm

Rama t'mos na caje bythen fort me kshu mitingjesh alla Kopenhagen, po ta terheqe gjithe socialistet nga pushteti vendor, ta paralizoje fare vendin, dhe pastaj ta shikojne 12 Fiset, se sa te rendesishme jane keto nuancat juridike, me gjykate ciper Sales, apo Sale ciper gjykates!

Sala, bon sikur s'e kupton, qe hapja e kutive nuk shkakton automatikisht ndryshim rezultati!

Ajo (hapje) sjell potencialisht, evidence te re, per vjedhje, ose jo te zgjedhjeve!

Eshte vete Gjykata (le te themi ajo Kushtetuesja) qe merr ose jo iniciativen per rishikim te rezultatit, ne rast se ajo e gjykon qe EVIDENCA E RE eshte e mjaftueshme!

Dhe nqs Gjykata e merr kete iniciative, ky i qeverrrise, nuk ka ku te beje me perbetime me teme nga Jurisprudenca Konstitucionale!

Sala ben sikur nuk e kupton kete pune, po edhe ky palla e gjate, nuk se ja kujton ketij kete, po rri merret me koreografi mitingjesh!

Get da fuck outta hea', fucking hippie!

 

Gjykatat?Kush person ka besim tek gjykatat shqiptare?Gjykatat shqiptare jane kthyer si ato te presidentit te Zimbabve Mugabe!

Kjo eshte veza e Mugabit,ose kutia e votes qe mbahet fshehur dhe nuk hapet nga Berisha!

Ne fakt, gjykatat nuk kane ndryshu shume! Jane pak a shume te njejtet gjykates qe kane qene!

Une vallaj nuk shikoj ndonje zgjidhje, me perjashtim te inicimit te procesit kushtetues (qe ky palla as nuk e ka bere), greve te pergjithshme te pushtetit lokal, me qellim paralizimin e jetes deri ne arritjen e kutiave, ose marrjen dhe dorezimin e mandateve en masse, ne menyre qe Saliu te detyrohet ti jape mandate deputetesh dava agrareve e leshi-preshi!

Pra te levize uji! 

Sa per keto demonstratat, nuk pjerdh fare Sala per keto!

Kur nuk beri Sala hajer me demonstrata, nuk do beje Edi!

Dhe mos harro qe Sala i kishte demonstratat nga ato me tabut!

The whole production!

T'ia thoni Partise keto! smiley

kam idene se qellimi i kerkeses se hapjes se kutive nuk eshte te ndryshoje rezultatin, por thjesht te demtoje sa me shume mazhorancen. Sala u tregua i shpejte dhe e beri paktin me LSI. Nese nga hapja e kutive Rama i merr nje deputet, heret ose vone Sala do perplaset me Meten dhe keshtu do mendohet dy here kur te marre ndonje veprim apo ligj.

"Ne i qendrojme kerkeses sone simbolike per hapjen e kutive dhe transparences se plote te zgjedhjeve te 28 qershorit", u shpreh Rama. 

Kreu socialist theksoi se futja ne kuvend e opozites ne keto kushte, do te ishte precedent per zgjedhjet e ardhshme, ndaj kerkoi me force zbardhjen e krimit elektoral.

"Miqte tane nderkombetare kerkojne me plot te drejte te jemi ne parlament edhe ne duam te jemi ne parlament, po nuk duam qe t'i hapim rruge abuzimeve ne te ardhmen. Protesta jone, ne thelbin e saj kerkon te vendose forcen e ligjit, mbi ligjin e forces. Kutite e mbyllura jane simboli i protestes sone dhe jo motivi i vetem i bojkotit", u shpreh Rama.

Kreu socialist theksoi se ne kushtet e krijuara opozita nuk hyn ne parlament, madje do ta pershkallezoje protesen.

"Berishes t'i vije turp qe i frikesohet hapjes se kutive, por edhe qe po turperon parlamentin dhe qeverine dhe nuk ben dot ate qe u be ne Afganistanin demokratik, ku u rinumeruan votat", 

U shpreh Rama.

Sa na bllokun kot trafikun sot, vetem per 3000 vete qe kishte mitingu. Sa gjynah kryetari i PS-se. Tju rroje partia o fakira.

Cila gjykate mer? Ajo qe thote qe pederisa nje parti nuk e ka mbrojtjen e teresise territoriale ne statut, nuk duhet tia caje bothen per dallaverin me Gerqine?

Eshte vete Gjykata (le te themi ajo Kushtetuesja) qe merr ose jo iniciativen per rishikim te rezultatit, ne rast se ajo e gjykon qe EVIDENCA E RE eshte e mjaftueshme!

Kryekrimineli Rama po ben c'mos qe tja arrije qellimit qe i kane ngarkuar bosat e tij:Te pengoje sa me shume qe te jete e mundur integrimin e Shqiperise dhe heqjen e vizave.

Jo me kot sot qe Shqiperia po konsiderohet nga partneret e saj si vend i sigurte dhe stabel,po konsiderohet ti hiqen vizat dhe po behet vend kandidat i BE,del mafiozi Rama dhe kerkon rrezimin e qeverise se ligjshme te Shqiperise me dhune revolucionare.

Nuk e di por ky eshte njeri qe nuk pyet as per ligje dhe as per Kushtetute,tani qe eshte nje cope kryetar partie ,mendoni se si do te abuzoje ky monster imorale,nese merr kolltukun e Kryeministrit mjere ne shqiptaret.Kur them "ne" perfshij te majte dhe te djathte dhe indipendente.Mos kujtojne te majtet se do te bejne qef kur Rama te jete KM.Ai nuk pyet per baben e vet jo me per juve dhe Shqiperine more te mjere!

Une uroj qe qeveria te mos perkulet para ketij maniaku skizofren,se nese e ben kete atehere do te shenohet precedenti me i keq ne Shqiperi. Shtetit ligjor do ti vihet kazma me keq se ceshte bere deri tani,kur u sabotua miratimi i ligjit te dosjeve te sigurimit.

E forta eshte se nese Berisha hap kutite dhe numurimi do te dale jo ne favor te Rames,atehere Rama do te akuzoje se Berisha ka nderruar kutite.Pra do te jete si ajo thenia "perse i dhe uje te ngrohte/te ftohte gomarit".Prandaj qeveria nuk duhet te bjere ne gracke me kete gomar sepse ai do ta akuzoje qeverine se e ngrohu/ftohu.

Prandaj i bej thirrje qeverise qe me gjakftohtesi ti tregoje vendi ketij rrugaci ordiner, qe ben thirrje per revolucione proletare ne nje vend anetar te NATO-s!

Qenkan rraf iher... E paskan bo per hajer para 2 oreve mu ne mes te Tiranes...

U leshuan qafleshet mitingashe te Berishes mbi nje grup qe po i bashkohej demonstruesve anti-vjedhje ne shesh.

Shqiperia ndahet ne 2 bote, qe kufij kane uren e kamzes, aty e kuptoni se kush bote vuan nga kompleksi i inferioritetit.

 a ka noi fotonga protesta?

.....Shkurt dhe troç, në qoftë se kutitë do të mbahen të mbyllura, ne do të përdorim forcën për largimin e qeverisë deri në zgjedhje të parakohshme. Do të përdorim një të drejtë që nuk na e ndalon dot askush”, theksoi Rama....

Hajde provoje po ta mbajti o skizofren maniak!Ta shohesh sa te vlen lekura!Se mos te te cojme perseri refugjat ne France o i palare!

 mvje shume keq qe nje koqe kandari qe na paskesh renduar perpara deres se kryeministrise ju merr per hunesh. Gjynof tju bejne injorantet leshko! Boll me krahinizma leshi.

c'eshte me e forta sali meta thote qe ska krize politike ne shqiperi.

kur bie shi rrezik keta futen ne zyre ndezin driten dhe thone 'hajde kohe me diell hajde'

Rama mund te jete gabim. Por mjaft te shihni kafsherirat e budallalliqet e militanteve te Sales, per te kuptuar se ne dore te kujt eshte lene Shqiperia. Prej gabimeve te Rames...

 A KA NOI FOTO T"HAJRIT NGA PROTESTA? 

ene iher, kush ka menje me u sha e me u zon ti referohet komentit te 8:02

E pashe te Ora News.Ishte filmuar nga lart.

Si qimet e qerosit dukeshin pjesmarresit.

Erjoni tha jane 100 mije.Ilir Beqja ne emision tha qe ishin 50 mije (dhe mund ta krahasojme me pritjen qe ju be Bejkerit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Une bej llogari te thjeshte :

Nga Kryeministria deri te Hotel Dajti 200 m (eshte me pak se kaq)

Gjeresia e bulevardit bashke me trotuarin 30 m

Pra,siperfaqja ku kane qene prostatuesit 200 x 30 = 6000 metra katror.

Po them qe per cdo meter katror kishte 4 prostatues ( ?????????? ) rezulton 6000 x 4 = 24 000 (duke i bere qefin Edit)

Prestigjo nuk kane qene me shume se 7 mije vete.

Pse 7? Po sa? 5. Pse 5? po sa? 3. Pse 3? Po sa? Hic ore vetem 10 vete te bashkise.

mono, s'kom ca t'boj. S'do admini.

Naj her tjeter.

ke ai veni me hatib s'ta priste njeri fjalen.

folena!

ueee ca bombe atomike ishte kjo qe mi hoqi gjith mesazhet muu

m paska mor inot fort admini m duket... lale a yllo a car do qe t jesh tina un nuk jom cun i keq. po e kena nis me komen e gabume. ja ta fillojm ene i here me kome te mare me bismila' ca ke bo tina si ke qene ka shpia mire ate cope burre a gru a jaron a si ta kesh si e ke pas. vetem noihere kur m hypin nervat me nonjonin qe fol kodra mas bregut fol ene un bregu mas molit masanej. pernryshe un jom neutron mer neutron qe vec me puq du asiher me da njeri se m hy shpirti m siklet kur i shof robt tu u zi ja kaq mer jau si thu ene po ta kom thon noi llaf t keq ma boj kabull... a???

un e njof qe ne te mshime doren, po s'e them se kush o, jo... smiley

Dhe thuuuaj, iu thafte dora qe ne rreze! smiley

po thuje mer burr i dheut se spo dime si me ju adresu se imagjinojm dot nuk na e kap intelekti ai tha bohu dhe u bo astagfurulla'

"qe ene kapterri qe o kaurr nuk e do kumunizmin mer jau"

tobe stagfurulla' ja bote kapterri

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).