Ish-ministrat Mediu, Bumçi e Alibeaj dëshmitarë të 'Gërdecit'

Tiranë - Gjatë seancës së sotme trupi gjykues pranoi kërkesën e disa të akuzuarve të dosjes "Gërdeci" që tre ish-ministra të deshmojne ne sallen e gjyqit për tragjedine e rende. Në cilesinë e dëshmitarëve do të shkojnë në gjykatë ish-ministrat Fatmir Mediu, Aldo Bumçi dhe Enkelejd Alibeaj.

 

7 Komente

Sa per te qeshur me trishtim, aktoret kryesore te tragjedise se Gerdecit, jo vetem qe nuk jane te pandehur, por edhe do te deshmojne si deshmitare. Me nje fjale do te deshmojne per tia futur atyre qe aktualisht jane te akuzuar per kete tragjedi! O zot, hap nje grope te madhe dhe fundose pergjithmone kete teritor qe quhet Shqiperi! Pastaj mbushe me uje dhe populloje me krokodile dhe gjarperinj te cilet te ushqehen me kufomat tona.

bej durim edhe 10 dite.. Do hapet gropa e madhe dhe do i varros njehere e mire fundurrinat. Kesaj rradhe edhe Evropa su jep me azil si  me 97 ..  smiley

Mediu sikur nuk eshte ISH.

Mediu qellon dhe ish dhe ësh... por ne gjyq thirret ne cilesine e Ish-Ministrit te mbrojtjes. Si Minister mjedisi (te gjitha me "m" i ka ky) do marre medalje mirenjohje nga Presidenti per punen e mire pastruese qe do te beje ne Gerdec. Ne mos kjo, dicka akoma me absurde qe imagjinata nuk ma rrok ka per te ndodhur.

Mbase merre dekorat per rolin e tij ne zbardhen e Gerdecit duke qene deshimtar me integritet te larte.

Po hajtmo pa emocione i nderuar Prisonbreak....

Perse te mos therresin si deshmitare ate qe mbushi xhepat dhe doli pa lagur me "para gjaku" ate nofullkatrorin e Financave . "C'dije ti zotrie  per burimin e ketyre te ardhurave "?

Perse te mos therresin edhe te habiturin qe nuk e dinte ku binte "Gerdeci" e ta pyesin "Perse nuk e di ku bie Shqiperia tie zotri " ?

Perse te mos therresin dhe topexhiun e Presidences qe ka KLd "Perse te manipulohen gjyqet tye" ?

Perse te mos therresin ate qe ben propogande nga foltorje e  llafazaneve me te shquar shqiptar e qe e therrasin Kuvend "Cfare te raportojne Komisionet para se te futesh ne Axhende smiley problemet e Buxhetit. Nga vijne keto para per tye " ?

E qe ka ca te tjere qe duhen pyetur per DESHMITARE e qe paska edhe ca rregulla ne Gjukata qe te hidhkan direkt prangat ne sallen e gjyqit per deshmi te rreme e fshehje e qellimshme e se vertetes , pas deshmise se sejcilit zotnie .

Dhe pas kesaj ekspozeje pa "emocione " i nderuar prison , shoh se nuk shpetova dot nga konkluzioni Juaj i permbytjes , krokodileve dhe gjarperijve. Me nje shtese te vogel te qerohen keta te mesipermit te paret dhe ne te na lene ne breg te Liqerit per tu gajasur me ta.

 Mos u nxito Prisonbreak, se bo vaki qe keta te tre, te mos kene faj kriminal/ligjor, se çmontimi i fishekeve, predhave etj, ishte nje kerkese e fuqive perendimore dhe nje kerkese teknike e kohes (pas nje far kohe, skadon materiali etj.). Pra keta ia kane lene kete pune nje firme shqiptare e cila nga ethet e fitimit, nuk kane zbatuar rregullat teknike. Keshtu çmontimi kishte edhe ne Korçe edhe ne Poliçan, pse nuk ndodhen aty aksidente te permasave te tilla. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).