Viktima e 28-te

Vdes viktima e 28 e Gerdecit, vret veten babai i njeres prej 26 viktimave qe humben jeten ne shperthim. Arsyeja: depresioni, varferia, dhe natyrisht goditja psikologjike prej tragjedise. Pak muaj me pare nderroi jete pas nje periudhe te gjate stresi e depresioni dhe pas muajsh perkeqesimi shendetesor nje nene e njeres prej viktimave.

 

http://bw.balkanweb.com/homepage/gjendet-i-vdekur-babai-i-nj%C3%AB-prej-...

10 Komente

Goditja psikologjike ndoshta nga lumturimi Mediut minister.

e paska cu veten dom is shkreti. Meqe e paska pas nda menjen per at' bot, t'kapte alltien e ta merrte Mediun me vete anej (perderisa s'guxo ta prek shteti me dor).

shume keq duhet te jete kur te bie fatkeqesia e s'e can njeri kryt per ty

Pèrpjekje e kotè pèr tè zgjuar ndèrgjegjien e njè populli reth fatkeqèsisè sè njè individi...do harohet edhe kjo siç harohen tè gjitha,mè e shumta dikush tè nesèrmen duke pirè kafenè e mèngjesit me shokun e muhabetit do tè thotè 2 fjalè pèr kètè ngjarje...  e vèrteta èshtè se nuk i plas njeriut pèr vdekjen dhe shkakun e kèsaj vdekje nè atè vend,dhe kur kjo ngjarje nuk zgjon ndèrgjegjien e nuk provokon emocion nè shumicèn e popullit...si mund tè provokoj emocion tek pushteti...??

ti mund te thuash per vete si ndihesh e c mendon, se ne kete vend nuk jane te gjithe njesoj...

E di shumè mirè se nuk janè tè gjithè njèsoj...do tè mè pèlqente e do tè kisha respektin maksimal sikur nesèr tè mblidhen tè paktè 2oo bashkè-qytetar tè  personit pèrpara bashkisè e tè kèrkojnè llogari ...pse u braktis dhe u pushua nga puna e tij si pastrues ky njeri??atèher lajmi do tè kish aritur plotèsisht qèllimin e tij..ndryshe mbetet vetèm 1 tentativè pèr tè zgjuar ndergjegjien e shumicès sè njerzve...ky èshtè mendimi im dhe shpreh zemèrim dhe indinjatè...

Kush lind dhe do vdese.

arb.

Jeta eshte e bukur se ka emocione.

Njeriu i kerkon keto emocione.

Kete fraze se kuptoj?

nuk zgjon ndèrgjegjien e nuk provokon emocion nè shumicèn e popullit...si mund tè provokoj emocion tek pushteti...??

lumidrin:  Unè lexova lajmin..e duke ju referuar atij,mendoj se kjo tragjedi e ka njè shkaktar,mbase jo direkt por indirekt sigurisht...bashkia e vorès e ka hequr nga puna kètè njeri..dhe pèr tè theksuar se personi punonte si pastrues,e nuk kèrkonte tendera apo ku e di se çfarè...duke e ditur shumè mirè fatkeqsinè qè e kish goditur jo shumè kohè mè parè,si mund tè jenè kaq tè pandjeshèm njerzit me pushtet nè atè qytet??po njerzit qè punonin me tè?? bashkè qytetarèt e tij??....

Po pse s'thoni mer ju... ca na bertasin kot lart e poshte Gerdeci-Gerdeci... jo Mediu, jo qeveriu... Ata paskan vrare veten te gjithe more; epo s'paska patur faj fare qeveria pra...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).