Pyetje per Sali Berishen

1. Kur do te behet i kalueshem per automjetet te pakten njeri nga tunelet e Thirres, pasi eshte nje sfide e padurueshme per moralin tuaj sepse e keni inaguruar 2 here.

2. Sa ka shkuar deri tani kostoja e rruges se kombit Durres - Morine dhe sa pritet te kushtoje gjithsej me perfundimin e saj? Eshte nje informim qe duhet ta beni publikisht dhe regullisht te pakten nje here ne muaj, pasi financuesit e saj jane populli shqiptar.

3. Cfare keni bere ju si kryeminister per hetimin e ceshtjes se eksportimit/trafikimit te armeve dhe municioneve nga kompania shtetrore Meiko ne varesi te Ministrise se Mbrojtjes? Pavaresisht se kete ceshtje ju mund te thoni se e ka marre ne dore prokuroria, eshte ne nderin tuaj te kontriboni ne zbulimin e aferave koruptive (tolerance zero ndaj krimit dhe korupsionit) te kesaj ndermarje, teresisht nen juridiksionin e qeverise, kryetar i se ciles jeni ju. Ose perndryshe me lind e drejta te dyshoj se edhe ju keni dijeni, ne mos bashkepunim me keto afera mafioze.

4. Nese nuk keni urdheruar ju, cfare keni bere me strukturat qe ju keni nen varresi per te zbuluar urdheruesit dhe vrasesit e Kosta Trebickes? Do te ishte ne nderin tuaj dhe te familjes suaj te perkushtoheshit ne zbardhjen e kesaj vrasje mizore, pasi Kosta publikisht nxori fakte qe tregonin se djali juaj ishte i perfshire ne grupin e trafikanteve te armatimeve prone e shtetit shqiptar.

17 Komente

Sic duket, Sala eshte i zene me parapergatitjet e kunderprotestes qe s'ka dale ketej nga peshku sot... smiley

Po ti mi, ca je? Infermiere apo zedhonsja Sales? Mos fol mi n'emer te doktorrit, se ju na e prishni kauzen hyjnore!

Jo per gje, po prit gomar te mbije bar i thone kesaj... pyetje Saliut!... edhe Enveri po te ngrihej nga varri nuk do i bente dot pyetje saliut; ose nuk do pranonte saliu t'i bente pyetje... ose... puuuuuuuuu, sa gjate vete kjo pune kur i hyn rratheve "vicioze" (shqip, vesellinj)...

 

ncuq,

th'fola ne emen t'daktorrit, hodha nje supozim se pse s'po pergjigjej doktori tek peshku... po dhe njehere qe doja te "ngaterrohesha" une me pulitike, s'te le radhe ti... "pse, pse"! smiley

 

Pthe! Ty te kemi ketu dhe nuk i pergjigjesh nje pyetje kaq te thjeshte, jo me Berisha!!!

Pyetja: Pthe?

Zotrulez a nuk e hetoi FBI kete "vrasjen" e Kosta Trebickes dhe doli qe ishte me vertet aksident?

E ca di ti(une, ne) per ate ceshtje? A eshte e aresyeshme te themi "HIC"?

Eeeejj se e nxorre fare te pafajshem Berishen tani.

PS: pse me drejtohesh mua njehere? Une jam me Ali Pashen. Vere politikanin ne kandar. Kandari nuk genjen kurre!

ne jemi vendi ku njerezit hyjne ne politike si gazela dhe brenda 3 muajsh behen hipopotame!  E ketu ne peshk, ne merremi me kullumbri.

Dime aq sa na serviret nga larot gazetaruce.   Une nuk e nxorra Berishen as te fajshem e as te pafajshem, thjesht komentova mbi dicka qe kisha lexuar dhe t'u drejtova ty sepse je ai qe ke hapur temen dhe bere pyetjet, plus kerkova te dija nqftse ti di dicka mbi ate qe thashe une apo jo.

Une kam hapur temen? Ku ma mban mua t'i drejtohem Berishes? Jo me t'i bej pyetje... estak fyryllah, se mos eshte duke lexuar...

Ah me fal, s'e pash qe kishte hapur prisonbreak...

Nuk e njeh Zotrulezi FBI.

Me qe eshte ne Angli le te kerkoje ta hetoje Scotland Yardi se mos del sic thote ai.

Po ku thashe gje une o mitingash?

Po ja mo, ti je i PDse vete; i ben dot pyetje ti Saliut? Nese eshte kaq me popullin Saliu, ik e beja pyetjet e ketij prizenbrejkut, dhe miresisht na i sill pergjigjet ketu.

Une nuk kam bere ndonje pyetje per vete. Kur i bej, i bej retorike, ua di pergjigjen, qe me perpara.

Megjithate, edhe po te kisha mundesi t'i beja pyetje Saliut, do kisha bere pyetje te tjera. E di ti fiqo qe nuk me intereson aq shume bizneset e Saliut me familjen e tij &co*? Me intereson shkaterrimi i Shqiperise. me intereson shitja e interesave kombetare. Me intereson langaraqesimi, poshterimi, lepirja, servilizmi, vasalizmi i Shqiperise ne Shqiperi, ne Ballkanin perendimor, ne Ballkan, ne Evrope dhe ne arenen boterore.

Po te ishin ne rregull keto gjera, atehere do kishim luks ne cironkat e shoqerise shqiptare per t'u kapur pas brekeve te Berishes e ta pyesnim se ku i kish gjetur.

Dhe po te ishin keto gjera ne rregull, ndoshta as do me interesonte fare nese ai e shpallte veten Mbret te plotfuqishem te gjithe shqiptareve.

Kapu ti me zotrulesin, se nga une te vjen e keqja...

Meqenese po na e fut FBI-ne kot se koti ne hetimin mbi vrasjen e Kosta Trebickes, a di te me thash ti se cfare konkluduan grupi i eksperteve te FBI-se per vrasjen e Azem Hajdarit ne Shtator 1998?

Nuk e di nqftse i futa kot apo plot.  E thashe me siper se kam lexuar diku per kete, nuk e mbaj mend se ku egzaktesisht.  Nuk di gje per ardhje ekspertesh te FBI-se per hetime mbi vrasjen e Azem Hajdarit.

Meqenese po na e fut FBI-ne kot se koti ne hetimin mbi vrasjen e Kosta Trebickes, a di te me thash ti se cfare konkluduan grupi i eksperteve te FBI-se per vrasjen e Azem Hajdarit ne Shtator 1998?

Ekspertet e FBI erdhen qe e percaktuan aksident e jo vrasje.

E kane bere ata ekspertizen dhe ju vazhdoni te flisni per vrasje.

Vaj halli ta kishin bere ekspertre shqiptare.

Po dhe ajo e Azemit aksident ishte... kush tha ndryshe?

Prestigj bej kujdes kur flet dhe bazohu ne te verteta. Ai qe erdhi nga amerika per te hetuar mbi automjetin e Kostes nuk ishte nga FBI-ja. Nuk ishin disa vete, por vetem nje tek pull. Nuk e dime se ne cfare forme eshte kontraktuar per te kryer nje pune te tille! Mos mbro kot nje ceshtje per te cilen nuk di asgje, se pastaj te denon perendia!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).