Pse e kishte vene lulekuqen Sokol Balla dje?

Dje ne darke Sokol Balla kishte vene nje lulekuqe ne jaken e xhaketes tek emisioni "Top Story". Asnje nga te pranishmit s'kishte vene gje.

A dha ndonje shpjegim pse e kishte vene? Me beri cudi sepse ishte njesoj si ato qe vene njerezit ketu per te kujtuar deshmoret e rene.

E kemi filluar edhe ne kete tradite?

7 Komente

osht gjethja marjones alla shqiptarce mer jau ca boni kshu.

imagjinoni filmi lulkuqet permi mure me kolone zanore bob marlin en timo fllokon qe rrecito i shot the sheriff para kalamojve

..but I did not shoot the deputy.....e shihni pra, qe krisma nuk ka patur smiley mbase thjesht i pelqen lulekuqja ketij...

A dha ndonje shpjegim pse e kishte vene? Me beri cudi sepse ishte njesoj si ato qe vene njerezit ketu per te kujtuar deshmoret e rene

Ne lufte civile apo ne lufte shtet-m-shtet?smiley

po mbase eshte admirues i flores dhe faunes ky sokoli smiley

lulekuqjen, normalisht, ketej e vendosin anglezet ose kanadezet per 11 nentorin per te kujtuar armepushimin e luftes se pare boterore. 

 sokoli ndoshta e ka vene ne shenje solidarizimi me protesten e djeshme. 

do i kete mbetur ne kostum nga emisioni i javes se kaluar them une smiley

Ky eshte nje simbol respekti i kontributit te popullit anglez per te renet e kombit te tyre,dita e kujtimit eshte 11 Nentori !

Tani, Balla nuk ka ndonje date per rikujtimin e te reneve te luftes ne vendin e tij,as edhe nje simbol te perbashket,keshtu qe ai respektoi ate te anglezeve!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).