Mitingu Partise Demokratike. Cfare mendoni?!

 SI tha Edi Rama qe kishte mbledh 100 mije vete ne shesh?! Tani do ta shohi Rama kur te beje mitingun Sala se cdo te thote te mblidhen REALISHT 100 mije vete ne shesh. Shpresoj qe populli qe do dali ne mitingun e PD-se ne shesh pervec festimit te renies se murit te Berlinit te kerkoje me force edhe moshapjen e kutive Smile

34 Komente

mendoj qe do mushet sheshi me katunare bathorje serish smiley

zot na ruj nga virozatse se i harxhum gjithe ditet e raportit mjekesor smiley

 Bedrije te pakten do mbushet e sdo kene nevoje kamerat per montazhe te sofistikume me teknika Hollivudiano-Bollivudiane smiley

po po rrace e shtume shume bathoristet.

moshe seksualisht aktive jane te gjithe, prite zot. sa shuem dojene bo pas ca vitesh smiley

Me e forta e ketij lajmi deri tani vjen nga artiklli i Top Rames, m'fal Qenit.

Muaji dhjetor konsiderohet nga kupola roze si dhjetori i dyte i shqiptareve, pas atij te vitit 90, ku regjimi komunist mori goditjen e fundit nga levizja studentore dhe me pas nga ajo mbarepopullore.

smileysmiley

E lexova nja 2-3 here ate togfjaleshin "kupola roze" se thashe mos e kishin shkruar gabim dhe e kishin fjalen per PD-ne. smiley

Rilli? Qe kur kshu, qe ne momentin qe Berisha shpalli protesten e 8 dhjetorit, se s'e kishim degjuar me pare kete?

Ca kalamajsh, do i "zene rradhen" te djathteve keta ne perkujtimin e permbysjes e komunizmit, meqe sivjet koincidon me kutizmin. smiley Kalamaj vertetet, si Rama qe ja ben artikujt te gatshem ketyre mediave te vet, si keta qe i transmetojne.

Ruci, Gjinushi, dhe gjithe ata qe kane qene ministra dhe nenpunes te komunizmit do festokan permbysjen e komunizmit? Priceless. smiley

Le qe komunizmi s'ra ne dhjetor tek ne. Busti i qoftlargut ra ne Janar te vitit tjeter, zgjedhjet e para u bene ne mars, dhe de fakto komunizmi akoma s'ka rene plotesisht, persa kohe kemi ish funksionare te tij ne politike dhe s'kemi bere akoma lavazhomunizem, dmth lustracion, lustrim, lustraxhishtim lol (ca termash gjejne dhe keta, "te papare&quotsmiley.

 

 

mendoj qe do mushet sheshi me katunare bathorje serish 

Pse sheshi i Rames me ca u mbush? :think: Kishte nga te gjitha vendet e Shqiperise aty, pervec Tiranes. Degjova nje segment te Ora News qe i kishte marre ne interviste naten, me shkrine se qeshuri. Nje plak ja bente "do rrime ketu deri sa..." Deri kur? - i thoshte gazetarja. "Derisa ... te zgjidhet problemi" Rrezik s'e dinte ca kerkonin. smiley

Po keta jane te fantaksur qe te dy, do ja marrin shpirtin popullit me protesta e mitingje e militantizma, i kane bere njerzit si te trullosur nga zhurma e madhe e politizimit dhe militantizmit. Mjer juve qe jeni aty, se sa here vij dhe degjoj televizionet tona me lajmet me ik truri. smiley

 

Mire qemoti kur permbysej komunizmi ta kishte lezet shpirti te ngjireshe duke brohorritur, edhe pse kishte rrezikshmeri te protestoje atehere, po tani per ca lesh te protestojne njerzit, s'kane pune tjeter, i sollen te gjitha ne vije dhe i ngeli protesta per tocin e Rames dhe Berishes? smiley

Berisha eshte rafinuar shume politkisht, pas cerek shekulli smiley duke e krahasuar me ca ishte ne fillim, po ca gjera i ka ne gjak, s'i heq dot. Si p.sh. spicat, berjen e gjerave per inat/karshi, sic tallte tocin me dy gishta nga dritarja dhe duke i permendur kutihapesve Enver Hoxhen, ose sic i provokoi ata te protestes me ate furgonin e policise tek oborri (se po te deshte t'i pergjonte vertet ai i duhej patjeter furgon, s'mjaftonte ndertesa, po dhe so sillte furgoon policie me antena lart, qe te mos binte ne sy smiley )

Jo se Rama s'e meriton te tallesh tocin dhe tja besh per inat, meriton ato dhe shume me shume, po leje popllin rrehat te pakten. smiley

Ca kalamajsh, do i "zene rradhen" te djathteve ne perkujtimin e permbysjes e komunizmit

Pikerisht! ja, shih me poshte:

Pastaj Ruci, Gjinushi, dhe gjithe ata qe kane qene ministra dhe nenpunes te komunizmit do festokan permbysjen e komunizmit? Priceless.

Harrove nje emer ketu, prandaj. Vere ate emrin, qe eshte anetaresuar ne PKSH qe ne 8 nentor 1968 dhe ka qene 22 vjet komunist kur u themelua PD.

Nese ke veshtiresi ne kujtese, po te ndihmoj une:

 

http://img149.imageshack.us/img149/6273/saliu.jpg

qe eshte anetaresuar ne PKSH

Something tells me qe ti dhe/ose trecereku i Peshkut e keni pas gjithe fisin te antaresuar ne PKSH. smiley So what?

Kjo s'do te thote qe juve duheni komunisto-lavazhuar. Fjala eshte per ata qe kane qene ne funksione qeveritare dhe poste te larta te regjimit komunist dhe qe i kane duart te lyera me gjak, jo per komunistet e thjeshte, shumica e te cileve beheshin te tille nga halli, ose nga frika.

Dhe nga gjithe vendet ish-komuniste ma ha mendja jemi vetem ne qe kemi akoma ministra ish-komuniste ne poste te larta te politikes dhe 20 vjet me pas. Ish minister i brendshem i komunizmit eshte tani nr 2 i opozites. Priceless! Politike e re per ndryshim. smiley

 

P.S.

Mroklle, ta paska qeth koken dhe ty qivria. Fshirja e komenteve keto dite qenka vertet pertej te majtes dhe te djathtes. smiley

O qeveriu, po leri te bjene ne toke njehere mo pastj fshiji, nese do ti fshish. Njerzit do bejne dhe ndonje shaka, ca te keqe kishin ato komente?

P.S. Vertet ju ka hyp vetja kaq shume ne qef sa kujtoni se komentet e Peshkut ndikojne politiken shqiptare smiley apo eshte thjesht ceshtje inati, apo mos o zot parimi?

Dashamiresisht, sinqerisht. smiley

Vertet ju ka hyp vetja kaq shume ne qef sa kujtoni se komentet e Peshkut ndikojne politiken shqiptare Big Grin apo eshte thjesht ceshtje inati, apo mos o zot parimi?

Dhe ja ku ja jep vetes pergjigjen:

Something tells me...

Eshte gjithmone "something" qe te flet rreze veshit ty per dicka apo dike.

Edhe me dashamiresisht dhe sinqerisht.

PS: na e prezanto kete "samthingun" kush eshte, ta njohim...

 “8 dhjetori do te jete festa e shembjes se murit te Berlinit ne Tirane, do te jete nje feste e madhe, ku do te marre pjese e gjithe Shqiperia. Feste per Europen, per aspiraten tone europiane, qe me 16 nentor mori firmen e te gjitha vendeve anetare te BE. Festojme me krenari si vend anetar i NATO-s. Ne qe shembem murin e Berlinit, historia na dha mundesi qe te shnderroje ne realitet kete enderr te madhe”, u shpreh Berisha.  smiley

Me festimin e 8 dhjetorit, kryeministri Berisha i dha edhe nje mesazh tjeter indirekt opozites dhe synimit te saj per zgjedhje te parakohshme. 

“Ndaj dhe do te jete nje feste e madhe, e cila synon jo vetem nderimin per ate qe eshte bere dhe arritur, por me shume ftese per horizontin e  ri deri me 28 qershor te vitit 2013, ne te cilin shqiptaret do te votojne mesa duket edhe nje here per kete mazhorance”, u shpreh Berisha.

S'tha kot z-z-ja, Agron Llakaj i vje anash smiley.

Berisha do te sjelle ne shesh po aq raja sa Rama. Libanizimi zyrtar i Shqiperise perfundon pas 2 javesh.

 

Ah, ta lumsha!

Njashtu si e ke adet! Me miting! smiley

Po ishalla nuk i del nga duret ktij, se ne ka gjo qe Sala nuk eshte i mire eshte pikerisht kjo: Managjimi i turmave te veta! smiley

Sala, shpesh i nis si festime ose varrime kto, pastaj mitingjet "marrin pamjen" e noi senni tjeter! smiley

 

P.S.

Imagjinoni sikur te jene keta te Festimit Madheshtor duket gerthit poshte Bashkise, dhe te dali ai palla e gjate t'ja boje me gisht ktyne nga penxherja! smiley

Hej, none e zeze, qysh p'son ai fakiri! smiley

 

 Me 8 dhjetor, do bjeri peshku rehat! Per pak, por momentet e arta gjithmone zgjasin pak! 

Rrnofte Sala dhe tan dudat e tij! smiley 

 

“8 dhjetori do te jete festa e shembjes se murit te Berlinit ne Tirane, do te jete nje feste e madhe, ku do te marre pjese e gjithe Shqiperia. Feste per Europen, per aspiraten tone europiane, qe me 16 nentor mori firmen e te gjitha vendeve anetare te BE. Festojme me krenari si vend anetar i NATO-s. Ne qe shembem murin e Berlinit, historia na dha mundesi qe te shnderroje ne realitet kete enderr te madhe”, u shpreh Berisha. smiley

Me festimin e 8 dhjetorit, kryeministri Berisha i dha edhe nje mesazh tjeter indirekt opozites dhe synimit te saj per zgjedhje te parakohshme.

“Ndaj dhe do te jete nje feste e madhe, e cila synon jo vetem nderimin per ate qe eshte bere dhe arritur, por me shume ftese per horizontin e ri deri me 28 qershor te vitit 2013, ne te cilin shqiptaret do te votojne mesa duket edhe nje here per kete mazhorance”, u shpreh Berisha.
 

Me 100% qe REALISTI paska vajt ne Shqipri. Kto traplliqe vetem ai eshte i zoti me i shkrujt. Ose prit pak, ndoshta...  jo ska mundesi.

hahahahaha e bukur kjo Skerdo, por ne ate kohe ka qene kungull i njome. Tani jo vetem qe eshte pjekur, por kane frike ta kepusin se nuk e ngrejne dot! 

Tjeter miting? Obobo, kur do heqim dore nga keto 'pissing contest'? Kane pune keta njerez xhanem - pjesmarresit nga te dyja palet e kam fjalen - apo mezi presin mitingun e radhes? Njehere ky i cadrave i fundjaves qe kaloi qe e ktheu sheshin e kryeqytetit ne nivelin e shpelles prehistorike dhe ja tani edhe tjetri qe mezi po priste radhen, me kunderpergjigjen e tipit 'anything you can do, I can do better'. Mos i lini more popull te tallen me ju! Ja shkaterruan nervat atij mileti!

Po me doli goja pas veshit o Kristida, por s'marrin vesh keta. Nuk i sheh ti keta te peshkut ? E ç'kane mangut keta nga ata qe flene atje ne buke peshku ? Cfare turpi ! Mire e the, e kthyen Tiranen ne epoken shpellake. Dhe pastaj rrine duke thene se jane ajka e kultures dhe duke share te tjeret per shpellake. Une s'e marr vesh ku jane kufinjte e njerit nga tjetri.

E nejse, per 8 dhjetor ju premtoj ca historiçka te bukura. Dhe ta çojme greven deri ne fund. Jeni te lutur te merrni ushqime me vete. Dhe vere, vere sa te duash.

osht sport i vjeter shum o kristide qy m kohe t lojnave olimpike n athine...

'Festa e shembjes se murit te Berlinit ne Tirane'

Ironia eshte qe do te festohet dite e shenuar e njerezimit si fitore e lirise dhe demokracise personale ne nje date e manifestim te shpikur me urdher nga 'njeshi' dhe ku nese nuk merr pjese pushohesh nga puna.

 Pse mor vetem Rama do kercenoje te vetet me pushime nga puna?! smiley

 

'osht sport i vjeter shum o kristide qy m kohe t lojnave olimpike n athine...'

 

E di, jakamoni, e di, se nganjehere kjo loje luhej edhe te fusha e sportit Ali Demi se aty ju jepte leje qeveria e radhes protestuesve te radhes, po tani  nuk ju del, se helbete, ju duhet hapesire per madheshtine e kauzes...nejse, te pakten nuk me qelbin me lagjen...smiley

 

Behuni gati per miting. Merrni mjetet e punes. Kane ngel ca qofte e birra te kryeministria nga protesta socialisteve smiley

 

 

 

smiley

I paskeni hap konservat e Peshkut me ket muhabet smiley

Si ishte ajo e shamja?: O te hapsha kutine ishalla!

 Edhe kur nuk te besojne thuhet: Gjetsha voten qe s`te rrej...  smiley

Breaking news! Berisha sapo beri te ditur qe do beje dhe nje proteste tjeter per perkujtimin e permbysjes se murit ndares te kuzhines se Stalinit, per ngjarje historike te cilen studentet dhe muratoret shqiptare kane dhene nje kontribut paparesisht te vyer, sipas tij. "Si mund ne me mos e perkujtue kete dite te shquar, por dhe te shqyer, qe perkon dhe me 8.7 mujor-pervjetorin e futjes tone ne Nato dhe gjithashtu eshte vetem pak dite pas pervjetorit kur Skenderbeu mundi turqit qe deshin te shqyenin murin e Krujes" - tha Berisha. Pastaj ngriti dy gishtat lart, si per inat te peshqve ne pergjithesi dhe zeterelese ne vecanti.

Me pas kryeministri u largua me shpejtesi se i kishte ngelur nje rruge te cilen sivjet e ka peruruar vetem dy here.

Ide per bizness: Kontrate me qeverine qendrore dhe lokale per te furnizuar me ushqime dhe uje ekskuzivisht gjithe mitingjet ne sheshin Skenderbej!

Bizness qe nuk do kete krize kurre! Le pastaj po te perfshish edhe sherbimet sanitare smiley

jo vetem aq; te ky biznes shkojne edhe ushqimet e prishme. Ndoshta nje cike me mire se ato te paskadumet. smiley

Feed them all - 16.495.000 $/year
Kill them all - priceless/life

 

 

Berisha do dale tek sheshi te protestoje per shpikjen e tij te fundit: ri-ngjalljen e Enver Hoxhes smiley

Berisha me kujton Nanon qe thosh me ironi (disi "fshehurazi&quotsmiley : "O do ta prish PS-ne, o rashe e vdiqa !". ( e "prishi" dhe çau ferren...)

Pse ? Sepse po i shkon deri ne fund asaj qe duket ne pamje te pare "marrezi" e tij.

Skenari:

Nje manifestim ne mbrojtje te vlerave (8 dhjetori), v.s (kunder) nje manifestimi ne mbrojtje te vlerave (votat - 3 dhjetori). Asnjera nga palet nuk do manifestoje per qepë, lakra, uje apo drita. Dhe me siguri, te dyja palet, kesaj here do te jene tek "skenderbeu". Dhe do masin raja-në qo do sjelle secila palë.

Dhe thoni po deshet qe nuk jane marre vesh "par excellence" te medhenjte mes vedi... smiley

 

prova:

 

Spartak Ngjela: 300 mijë vetëve në protestën e 3 dhjetorit, Berisha nuk u reziston dot

     

 

   Opozitari Spartak Ngjela mendon se nuk ka asnjë kryeministër në botë që të mund të përballë një protestë masive popullore. “Në qoftë se të vjen një masë kompakte prej 200-300 mijë vetash, nuk ka kryeministër në botë t’i rezistojnë” dhe “duhet të pranosh kërkesat e tyre”, - tha Ngjela, duke pasur parasysh organizimin popullor për hapjen e kutive të votimit të 28 qershorit. Ai pyeti se “a mund t’i rezistosh një mase të tillë, që mund të të bllokojë tërë Tiranën?” - duke paralajmëruar një përshkallëzim gjithëpopullor në protestën e ardhshme të 3 dhjetorit kundër kryeqeveritarit Sali Berisha. “Kur jepet ultimatumi, atij tjetrit i thuhet do të vijnë 300 mijë njerëz, është mirë ta zgjidhim përpara se të vijë ajo forcë” - tha Ngjela, duke folur për rrjetin televiziv “Nees 24”. Mandej, Ngjela, duke iu referuar 20 nëntorit, tha se “një masë kompakte që do ta kalojë këtë miting, nuk mundesh ta përballosh dot”, dhe theksoi për Berishën, se “ky është një mur dhe ti ke një kokë, nëse ti je i bindur që ta thyesh murin me kokë, bravo të qoftë”! Sipas Ngjelës, nuk flitet për grusht shteti, por për frymë popullore. “Grushtet e shtetit i bëjnë kolonelët, i bën ushtria, këtu nuk flitet për grusht shteti, flitet për frymë populli, i cili të zë gjithë Tiranën dhe të thotë “dua votat”. Nuk i reziston dot jo ky, por asnjë”, - tha Ngjela, duke përsëritur se “përpara 2-3 qind mijë vetëve, ky (Berisha) nuk ka se çfarë bën”.

 
Dë Gol

  Avokati Ngjela, i bashkuar me opozitën në kërkim të zbardhjes së atij që e quajnë “krimi elektoral” i 28 qershorit, dha shembullin sesi një pushtet mund të rrëzohet nga populli pa dhunë, por vetëm duke kërkuar të drejtën. Ngjela kujtoi historinë e presidentit të Republikës së Pestë Franceze, gjeneralit Sharl Dë Gol me Algjerinë. Ngjela tha se Dë Goli ishte burrë shteti dhe nuk ia doli dot të përballojë francezët që i kërkuan largimin dhe ai u tërhoq si president. “Me barrikada makinash në Paris. E dini si filloi? Filloi me një koktej “molotov” dhe akuzoi burrin më të madh të shtetit që e kishte shpëtuar Francën në Luftën e Dytë Botërore, e detyroi të largohej. Ai ishte zgjedhur me vota të lira dhe nuk i kërkoi njeri të hapte kutitë. 1 milion vetë i shkuan në Paris, nga 50 milionë dhe nuk u rezistoi ai burri i shtetit”, - tha Ngjela. Ai duke iu referuar kësaj historie, ai shtoi se “puna është të mos shkojë puna deri atje”. “Të shpëtojë çfarë mund të shpëtojnë nga tërë kjo zallamahi që ka bërë. Ju garantoj se ky tubim që u bën në 20 nëntor, në 3 dhjetor do të duket mediokër, nëse ne do t’i garantojmë mjetet e transportit dhe po t’i kishim garantuar, do të ishin këtu” dhe se “e gjithë Shqipëria dëshiron të vijë këtu. Kauza nuk është as dua bukë, apo ulje çmimesh, është se nuk besoj se i ke votat për të qeverisur”, - ishin frazat që përdori Ngjela për të treguar vendosmërinë e popullit opozitar në kërkim të përmbushjes së kërkesës së drejtë për hapjen e kutive të votimit.  

 

Cfare mendoj?

Te njejten gje qe mendova per mitingun e Socialiste

Nje tufe bagetish qe dalin neper sheshe per hesap te nje grupi mafiozesh. 

Mire keta socialistet po protestojne per rinumerim te votave aty ku mendojne se ju jane vjedhur, po keta te PDs per cfare do protestojne mer jahu?!

Per moshapjen e kutive?! Cfare behet ne ate vend te hiken petlla fare.

pervec festimit te renies se murit te Berlinit te kerkoje me force edhe moshapjen e kutive

Po cfare demokracie e mur Berlini do festoje Berisha. Kur rrezohej muri Berlinit Berisha i mbante fjalim levizjes studentore per Ramiz Aline.

Berisha bashke me tufen e vet nga Kamza e Bathorja(spo ja permend origjinen tufes) vetem renien e temes zeqos nga thana do festojne.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).