55 Komente

Irushe, s'besoj se djali i Vlones ta lapsusoje ate date kaq kollaj smiley.  Ma do mendja, si ne Angli, ashtu dhe nga nahija jone, Festa e Flamurit behet ne dite te ndryshme.  Sipas mundesive smiley.

E moj se s'i preva veshin pariotit tend smiley Mbase ishte tape!

 Po vitin e ri kur e festoni? smiley

Tallu me hallet e jabanxhinjeve tallu smiley

Monda mban mend vetem diten e lindjes me 30 Shkurt e ke ti Mond? smiley

Heu, et tu ketlinus? smiley.

Po rri tani, se hodhi krype Novosele ne plage Irushja.  Me kujtoi 12-13 vjet pa e bere Vitin e Ri ne Shqiperi.  Mezi i mbajta ngasherimat, tani vjen ti, ene ne vend te fashosh plagen, i hedh piper smiley

Mos mbete robi n'dore tujen te pameshirshme smiley.

Iris, te gjith ata fansat amerikon te albanit qe kane vendos te shtegtojne drejt britonise presin me padurim qe ti qartesosh mbi lapsusin! Aman kur?!

Ps: Kayak rocks!!JFK-POS $210

 

Ti je fans i deshperuar kshu? Sipas sipershkronjtesve s'eshte faji i Albanit qe ne 29 nentor festohet festa e Pavaresise smiley

 nga me fanatiket Iris; aq sa kur pash qe linku ishte nje regjistrim i albanit e mbylla periher...nga emocionet... smiley  

 Beni si te beni them une çojeni dhe ne Palase, se s'je i pari fan qe emocionohet kaq shume asaj ane smiley

smiley

rivalitet komshinjsh po me duket smiley

 Pse irisi aty afer? hihihi Ti themi Albanit ta boj videoklipin te fragmentizum gjat gjith bregut smiley 

Qenkemi komshinj sezonal Monda smiley

 Jo chene , ne si lagje kemi te tjera preferenca muzikore. Le qe ku ka si Rrapi i Palases per te tilla videoklipe smiley

Aha, po te jete per sezonale, i bie qe une te jem vendalie smiley.  Irushe, kur te jesh ne memedher here tjeter, ma shiko pak punen e tapive smiley

 cpreferenca keni moj? Mos me thuaj per ate 1 metroshen se e kam degjuar te kendoj per se gjalli dhe eshte lemeri me vete.. ndonese kshu ne videoklipe, goxha mire... qënia smiley  

Une e kam degjuar te kendoje per se gjalli vetem kur kam qene e vogel, ne shtepine e kultures.S'e di si eshte tani smiley

 Po jo, s'e kisha per ate fjalen(nese po flasim per te njejtin person smiley)

 Po une sjam i asaj ane moj e uruar smiley hihihi une zaptues sezonal jam ose ndryshe turist smiley Skenar interesant gjithsesi, Albani duke kenduar posht rrapit perpara 10-15 pleqve e 30-40 gomerve.. smiley hajde videoklip hajde

Gjithashtu nigjova qe Shqiperia ket sezon festash do eksportoje lloj lloj mishrash te shtrenjte (nga $4000-$6000)

Hic myshire ... smiley

smiley Rofsh eniuej.

  Tutje! smiley Myshira osht per te pamundmit... jo per na qy pri qefit hame kumlla t'tharta smiley 

 Heee, kur do i japesh dum te kthehesh ti? smiley

Gjonat e mira behen kadale kadale smiley

Why, you're looking for a roomate? smiley.

chene, e kam pas komshi Kol djalin.  U ndez lagjja, mehalla e Vlora at'nate smiley.

Akoma me kadale? smiley Pale po kushedi ça gjeje e mire do dali( dhe nga kadalja ime dmth)

zyrgjynosur, jarannosur me dukni mua smiley 

chene, po bejme plane me Irushen per nje apartament nga Blloku, po ca si jo shume e jysftifikushme metri katror, so we're looking for another roommate smiley.

Nqs se s'ke ndonje llaf te mire per te thene, mos na pri hovin smiley.

PS: le qe i bie mos me fol me ty, se holl holl me ke mashtru per vendlillek e une te qaja hallin e gomereve te Palases smiley.

E mura vesht; tani e kuptoj pse keni fillu me i mba ison bedrijes smiley 

Stkom mashtru hic, i pal celsa palase ene ca rrenj ullinjsh 500 vjecar i kam po smun me qujt veten me shume se turist smiley

 

 

Ne DC festohet ne 6 dhjetor. Ne DC ka ca vite qe i bien shkurt dhe thone "Festat e Fundit te Vitit", keshtu qe nuk eshte faji i Albanit smiley

wowww bravo ketij burrit, ky qenka grua per nga duart e arta smiley. Te lumshin duart o njeri.

lere pastaj te mendosh femrat qe se kane futur ndonjehere perin ne gjilpere, dmth smarrin vesh hic smiley.

Une do shkoj ta takoj kete xhaxhin , te shikoj ça ka qendisur smiley

shko Iris shko mos ka xhaxhi ndonje xha. si xhani apo xhi. si xhixhi , cuna me nje llaf, dhe qendisin me bukur se xhaxhi smiley, helbete talentin e gjyshes ka trasheguar xhaxhi, do jene familje me talent te madh shume ata smiley

Ketline, te çunat e xhaxhit s'me kishte shkuar mendja, vetem te qendisjet smiley

Pse o Iris nga pamja goxha cike ishe smiley te kam pare ne nje vend publik.

goxha cike ishe

E lexova ISHTE , thashe se ishte ky qe qendis. smiley

 Mbase dhe me ke pare smiley

c'eshte ky vend publik moj ku e ke pare ??? smiley

Se Irisi nuk eshte as nga fshatrat e Korces smiley

smiley

Ti rri urte, se me duket te vendi jot publik me ka pare smiley

te vendi immm puublikkk ??

Asiher n'bot. Aty vetem ca kokrra shofin nga vrima qelsit. Per publikun eshte i myllem smiley

Ketlinen se njof, kshu qe mbaje, te ka pa ne vend publik !!!

smiley

qi te dyjave u kam pare sa te lezetshme qe ishit smiley

:O Mire ne, po ti ç'doje ne vend publik moj?

ja qe doli rrena.

ske pa asigjo ketlina, dhe boll spekullove smiley
je bo mo keq se sale berisha.

Menova i her se mos ktu ka tradhti burra, por me ket qi the, me qetsove smiley

jo jo ty te njofa nga "rrobat"i kishe firmatoooo smiley

syni t'rren ketlin smiley

spaske pa gjo, e the dhe vete smiley

Per nje "l" qe ti s'e ve, fjala publik behet ... :O

Tushe si shume shoqerohesh me femra ti ne keto vendet e dyshimta, se mos na ben dhe ti ndonje deklarate se s'kemi me zemer per kshu surprizash. smiley

P.S. Mos guxo te inatosesh nga komenti se .... e di vete ti!

smiley

 C'i paskeni bere Skendos.  E paskeni marre zvarre smiley

PS: Irushe, c'ishte ajo pyetje me spond gjoja lart? smiley.

Jo moj s'ishte me spond fare, me verte s'e mora vesh smiley

 Laughing

Me paska shku huq me nji llaf smiley

Po ja, meqe po flisnim per te qenit vendallie nga nahija juj (e jotja dhe e komshiut tend) edhe meqe cof, edhe meqe me the dikur ne nje teme tjeter qe do me benit qytetare a si i bie fshatare nderi ne Dhermi, ta kesha llafin mos kishte available tapi per ndonje rrenje ulliri a gje kafshe nga ato ane smiley.

Shkurt kshu smiley

ç'i do!...ja i ka chene qe po u gjeti trungjet atje ku i ka, do jete me fat , se deget i thyejne çdo dimer smiley

  Shih si ben sikur s'merr vesh smiley.  Po rrenje ulliri kam ne fshatin tim Irushe.  Po c'ti bej qe fshatin e kam pa det smiley.  

Mire, ja me shqeto.  Rrenje ulliri me permasa te konsiderueshme ne metra katror smiley

qyqa, qyqa, jane cmen grate, kerkojne dhe rrenje ulliri me permasa te konsiderueshme..... :-O ( ose kokeverdhe qe rrotullohet si fuge)

smiley

dil ihere ka nahija qeter, o monde... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).