Lajm i ores se fundit

Permes nje konference per shtyp behet e ditur se ministri aktual i shendetesise zoti Petrit Vasili ka kercenuar me dhenjen e doreheqjes se parevokueshme nese PD do te organizoje nje miting festues me rastin e pervjetorit te lindjes se demokracise ne Shqiperi. Ashtu si dhe 10 dite me pare, ai insiston qe grumbullimet e njerezve jane burim infeksioni akut per rritjen e njerezve qe do te preken nga griperat stinor ne pergjithesi dhe i atij te derrit dhe doses ne vecanti. Ai kercenoi Kryeministrin qe po luan me 2 standarte. Perpara 10 ditesh Zoti Berisha mbeshteti ministrin Vasili per kerkesen e drejte te tij per mos organizimin e mitingjeve ne kete kohe epidemie gripale dhe nga ana tjeter, po vete kerkon te peshtyje ate qe tha perpara disa ditesh, duke organizuar nje miting "nga me madheshtoret" ne sheshin Skenderbe. - Perpara parimeve dhe bindjeve politike une kerkoje shpetimin e jeteve njerezore - u shpreh Vasili.  

10 Komente

Ne detaje gjithmone fshihet dreqi ....Sa kuptimplote kjo fjale e urte jermene smiley A thua filloi te cfaqet realiteti i Stanit me Ljepuj.

Shiko ti Vasili .... na kem plot Ministra si Xhuveli .

Z.Sali eshte i shendetsise - zera te shumte nga salla. .

"E di zotrij e dij , po minister eshte .Ministrat jane shteteror nuk jane Partiake . Mos me meso mue ti "

 

Bravo Vaso, dika not , po e le varken qe po mbytet.

Zgjidhje: Miting me maska!

Pastaj demoktratet e vertete nuk i ze as plumbi e jo me gripi i derrit.

Vasili: Rama nuk më dha as dorën

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Petrit Vasili, tha se veprimet ekstreme duhen kërkuar pikërisht te kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama. Në një konferencë për shtyp, i pyetur mbi deklaratat e Kryeministrit Berisha, në seancën e të enjtes në Parlament, Vasili tha se “Gjuhën e përdorur ndaj liderit të opozitës?!. Nuk di në ç’mënyrë tjetër mund të komunikohet me këtë lider opozite. Se për fat të keq, ky është një lider predikues i gjesteve të mira. Jo më larg sesa sot, nuk mungoi ta deklaronte këtë gjë me rastin e festave fetare, por njëkohësisht është dhe njeri i gjesteve të drunjta dhe të pagdhendura”. “Unë zhvillova një vizitë sot në kryegjyshatë dhe ky njeri edhe në një ditë të tillë refuzon të të takojë, të të japë dhe dorën. Mendoj se duhen kërkuar tek Edi Rama të gjitha veprimet ekstremiste, njëkohësisht anakronike, por edhe të egra. Kështu që mendoj se Zoti Berisha nuk ka bërë asgjë më shumë sesa ka përdorur gjuhën me të cilën duhet komunikuar me Edi Ramën”, theksoi sekretari i përgjithshëm i LSI-së.

O Tito qe ke qene pak llafazan kete e di, qe loznje edhe mire basketboll edhe kete e di, nuk je shquar per karakter te forte, ke qene dhe pak bythac, por qe tja shesesh bythen malokut nuk do te ma merte mendja kurre. Sic duket nuk e vazhdove dot traditen e mire qytetare te prinderve te tu.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).