Kush eshte me i forti?

Ne kohe krize drejtohemi tek ligji dhe tek me i forti. Qe Meta do shkoje me me te fortin, kjo dihet. Por kush mendon Meta se eshte me i forti? Cfare do te ndodhte sikur LSI-ja te terhiqej nga kualicioni me PD-ne?

3 Komente

lsi ska me asnje lek, edhe po te behen zgjedhje te reja, sado qe te fitoje nuk merr dot vendet as gjysmen e pushtetit qe ka sot

pastaj cdo njeri eshte i lire te enderroje, por kjo sdo te ndodhe, do ishte nje mallkim per cdo shqiptar, do thote vite me shume me vizat e dekada larg europes

LSI-ja eshte apendisiti i Berishes. Me zgjedhje te reja, as nuk ka shance te imagjinojne aleance me PS-ne. Nuk kish shance per aleance para se te shkonte te Berisha, e jo me tani qe kurverine e beri publike!!!

PS: LSI-ja, nuk duhej te egzistonte fare ne rradhe te pare... Per 4 vjet i eshte dukur vetja si perfaqesuesja e vertete e socializmit shqiptar; ne qershor u bashkua me diktatorin...  parti vari leshte, dmth... Si puna e "demokracia sociale", apo "partia demokratike e re" apo "aleanca demokratike" e lloj soj qelbesirlleqesh te tilla, me ceta qafleshesh qe ndahen nga partite mema vetem per pune lekesh, mosbindjeje, tangerlleku dhe trush.

Shqiperia eshte i vetmi vend ku partite shumohen; shumohen me ane te mitozes, dhe nuk lindin... Sic "lindi" PD-ja nga PPSHja dhe me vone ca mbeti u be PS.

Ndarja qelizore...

 ..ne fakt lsi lindi sepse eksistonin diktatoret, nga none, e me pas vazhdoi eksistencen per fajin e rames...

sikur ps te ishte e hajrit ato parti do ishin shkrire pas ikes se nanos

mos harro se rama eshte djali politik i nanos, ndaj eshte si ai per gjithcka e ne gjithcka 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).