Kur do te rihapet Tyneli qe bashkon Kombin?

A di gje njeri se kur do te rihapet/rifunksionoje Tyneli i Thierit apo i ashtuquajturi Tyneli i bashkimit kombetar? 

A duhet te penalizohet firma qe po e nderton per kostot shtese qe paguajne te gjithe udhetaret apo firmat e transportit te mallrave qe detyrohet te bejne qindra km te tjera shtese per te shkuar ne Kosove?

Kush mban pergjegjesi per parate tona te tanishme dhe ne te ardhmen qe kane shkuar per te financuar rrugen e kombit, e cila mbas inagurimit madheshtor gdhihet e mbyllur?

A duhet qe ky shtet e kjo qeveri ti kerkoje llogari deri ne zhdemtim te plote firmes ndertuese qe nxitoje te dorezoje te pa mbaruar tynelin duke genyer keshtu qeverine, e cila pastaj pa dashje genjeu popullin e saj, genjeu kryeministerin e Kosoves e deri tek kryeministri i Turqise qe eshte dhe vellai yne?

4 Komente

 Pills.jpg (220×220)

hahahha, "dashje pa dashje", hahahah, qenka dhe berberi me grip sot, oj ti bedrije, se une u cava n'advil.

Ore berber qellimi nuk eshte hapja e rruges, apo berja e kalueshme e tynelit. Qellimi ishte inagurimi i tij, dhe ky u arrit 2 here me sukses ne Qershor te 2009-tes. Tani le te perfundoje kur te doje. Qeveria nuk jep me pare firmes se ja ka sjelle ne maje te hundes. Edhe firma thote se nuk do me para pasi nuk ka me ndermend te punoje. E hapem nje here tynelin-tha firma- socialistet e sabotuan.  

Po rri se ajo rruge do inaugurohet dhe njehere per zgjedhjet e tjera... Kuptojeni dhe ju drejt qeverine... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).