19 Komente

Kush di gjermanisht te na beje nje permbledhje te origjinalit ne video? smiley

BerishaIk!

NanoIk!

RamaIk!

Na u lodh koka me kesi gjerash qe behen bajate nga mungesa e kreativitetit. Pse nuk beni edhe ju ate qe bera une dhe shume te tjere? Te ikni!

Te ikni te gjithe dhe lejini Ramen, Berishen dhe Nanon te shqyejne njeri-tjetrin.

Populli Ik!

PS: kjo thirrje nuk i drejtohet xhibit personalisht (sepse per te kjo thirrje nuk ka vlere tashme), por autorit/eve te EDIRAMAIK!

Pedro, ti si puna e Ze te re le-se tek tema e Janulles, e paske tolerancen e ulet dhe agrivohesh shpejt. smiley

Eshte video humori mer yahoo, ca lesh po thua me ik e hajde. Mua mu duk shume funny per vete. smiley

Ne origjinal ca thote Hitleri, s'na the. smiley

Une te Janulla apo ti? Une s'e rruaj fare per Janullen dhe a e ngrene apo jo ne piedestal shqiptaret ate... Ti lojte mendsh o ditezi... as nuk flisje dot, vetem sillje shkrime nga interneti... po e ke harruar, aty e ke temen akoma, te paprekur. Shko e ktheju njehere.

Xhibo, une tolerancen e kam goxha te madhe, dhe humorin gjithashtu. Megjithate nuk qesha fare kur e pashe videon. Nuk me pelqejne krahasime dhe parodi te tilla. Nuk dua te krahasoj njeri me nje monster te atille si Hitleri. Ky do te ishte difamim per cdo person. Nuk me le ai iriqi me emrin "Skrupull" qe e permendte diku Hurbineku qe ti lejoj vetes paragonizma te tilla.

http://www.youtube.com/watch?v=DcbLJdIYH2E .

 

ja sugjeroj dhe te tjereve ta shohin kete video. kjo eshte vertet "funy" dhe eshte pikerisht cfare kemi ne shqiptaret nevoje - pak humor edhe kur binaja eshte dukeu shembur. bravo i qofte

Sikur s'mu duk per te qeshur ...

Pedro, ne fillim kur lexova komentin tend kaq te inatosur kujtova se e kishe revolten me faktin qe Hitleri s'kishte kerkuar te hapeshin kutite, sepse ajo gje me beri pershtypje dhe mua, thashe ose Rama ka ndryshuar planin per kutite, ose do jete prishur dhe me Hitlerin ne vazhden e acarimit te mardhenieve me nderkombetaret gjate muajve te fundit. smiley

Nuk me pelqejne krahasime dhe parodi te tilla. Nuk dua te krahasoj njeri me nje monster te atille si Hitleri. Ky do te ishte difamim per cdo person.

Sinqerisht tani, ti ose ke ndonje mancrush me Ramen, Berishen, Meten, ose Hitlerin, ose ndryshe kjo qe thua me duket pa kuptim. smiley Eshte humor o Tunxh, humor.

Me bere kurioz te kerkoj pak ne internet, dhe mesa duket kjo paska kohe qe qarkullon si model videosh humori. Pjesa e videos qenka nga nje film biografik per Hitlerin te titulluar Downfall (Der Untergang), dhe titrat njerzit jane veshin per ceshtje te ndryshme, ndonjehere si ne rastin e videos me siper per zgjedhjet ne Shqiperi ku Hitleri flet si vetja per nje ngjarje tjeter, ndonjehere sikur Hitleri eshte nje person tjeter, fjala vjen Hillary Clinton (Monda, mos na merzitesh dhe ti si Pedro se na mori lumi sensin e humorit peshkist pastaj smiley )

Po nai vidio me ate qe s don me hap kutite a po sajon o xhibi ? Qe ta kuptojme humorin tamam. Se kur humori   kthehet ne fiksim me mendjen ndodh sikurse me trupin e serise: A kane kuptim?

Une s'merzitem xhibo, se vate ajo pune, plus qe O's supporters ishin te famshem per bad taste ne pergjithesi smiley.

Gjithesesi, akoma ne pritje te ecjes mbi uje, edhe mrekullive te tjera smiley.

Monda, paske shkruar nderkohe qe une po kerkoja ne Google dhe kur po shkruaja kete me siper s'e kisha pare komentin tend ne teme; te paskam telepatiosur. smiley

By the way, prandaj s'te pelqeu ty kjo spoof per zgjedhjet ne Shqiperi se e kishe pare kete te Clinton-it? smiley

Sa per ecjen mbi uje, O-ja prandaj ka shkuar ne Azi tani, qe te praktikoje me ca murgjer budiste. smiley

Per Monden: "Vor uns liegt Deutschland, in uns marschiert Deutschland und hinter uns kommt Deutschland".

Ket specimen te artit te oratoris ta solla per inot t'frengjishtes.

rrnoft guglli pa te jete per gixhilit tuja, do kishim cof prej marazit smiley.

Edhe nje Uber Alles n'fund, ene jena m'rregull smiley.

Qe dhe nji (rrotullim bajonete ne plage smiley  ) hihihiiii... dhe e mylla:

Die ernste Stunde hat geschlagen;
Mein Herz gebeut; erkoren ist die Bahn!
Die Wolke fleucht, und neue Sterne tagen,
Und Hesperidenwonne lacht mich an!
Vertroknet ist der Liebe stille Zähre,
Für dich geweint, mein brüderlich Geschlecht!
Ich opfre dir; bei deiner Väter Ehre!
Beim nahen Heil! das Opfer ist gerecht.

 

PS kjo "Die Wolke fleucht, und neue Sterne tagen /Und Hesperidenwonne lacht mich an!", metafore per revolucionin freng, ma ha gabxherrin. Kush ka kohe me i perkthy mer. Shum shum fare do dojsha. Mbase boem mbar se shpejti.

Emo, po m'kujto pallatin 176, qe e gris nje cope leter gruja e irritume e Vanit dhe nxjerr nje tjeter nga canta teto Rita per inat smiley.

Qe mer:

Now the fateful hour has struck;
My heart commands; the course has been selected!
The clouds take flight, and new stars can be seen,
and the Hesperides' delight smiles down at me!
The silent tears of love are all dried up,
those that were shed for you, my brotherhood!
I sacrifice for you; for your father’s honour!
Salvation is near! The offering is just.

Not fair!!! Cfare, me gugll edhe kjo  smiley , apo ke liber? Si gugll duket nfakt, se ajo the course has been selected sikur s'ma ere "mish njeriu" smiley

Jom tuj dal, por m'bone kurioz!

Until later (dmth soon) smiley

 

t'thashe mer rrnoft guglli pa me qene per ty ... smiley.

Until soon smiley

E pashe kete filmin nga eshte shkeputur kjo pjesa e videos. Film i bukur, rekomandohet per ata qe kane qef historine. Tregon per momentet e fundit te nazizmit/Hitlerit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).