Good old Peshk

Logoja e vjeter?Sillni ndonje gje qe ja vlen te vecohet nga koha e shkuar ne Peshk; mbresa, artikuj, letersi, humor, pjeseza, peshq qe kane braktisur akuariumin,etj. Gjera pozitive ama, se kritika kemi bere plot ne vende te tjera.

Mu kujtua kjo (kaq shkon vjetersia ime ketu) ne nje replike me Idrisin (of all people smiley) dhe them se patjeter duhet te kete gjera me shume per juve qe keni me shume kohe ne Peshk. smiley

Gjithashtu po deshet mund te plotesoni dhe formularin, juve qe s'e keni plotesuar. smiley

9 Komente

xhib do qe me mire te perdorej per ndonje cope letersi kjo tema

xhibo t'u shtofshin ditet (e t'u pakesofshin postimet te peshku) - po kenaqem me ca komente tek tema e vupit. o moz, o penar, sa po m'pelqeni!

jashte teme por jo dhe aq, meqe na kujtove blendin smiley

pervecse ne TV, reklama e tij per master ne UMB tani eshte ngjitur dhe neper autobuset e tirones. So Blendi is all around in an XXL size smiley

go blend go smiley 

dashke me bo hesapet e riatdhesimit e? amon mi moz se ngelem duke ia marr frymen vetes me hesape cdo dite, s'kena takat me e bo ene npublik. blendi megjithate gjendet edhe ne format minimal zanor, pervecse maksimal viziv ... dmth po perpiqet t'i beje byrek kungujt... me shume se ca ttjere smiley (kam honger nje lakror dje tek oda, mu si te gjyshes, qe per ekuilibrim perberesish ishte e masterizume, po s'paska qene gjenetike).

si ke qene ti njehere? me gripin, me dillin, a do boni nai eskursion per festat e pavaresishtclirimit?

 shiii sa shpejt ju djeg mi goce...

po edhe do jua bojme hesapet, pse do na ndaloni ee smiley. Ne shyqyr qe erdhet ju gjak i ri ne shqiperi e kemi me cte merremi, se nj-tj e kemi ngrene me dhembe tashme prej 20 vjetesh smiley

Ti e di qe ne na shkojne jarge per i cike konkurence me 'te kthymit nga oksidenti' smiley  : P

Une mire kam qene, gripi 2 cm larg meje eshte gjithandej, por mesa duket mishi im i ngjeshur si ka bere vend dhe jam si kokrra e molles. Dilli me kerrnoq sa s'bohet mo.

Per festat e qlirimit do boj vertet eskursion, por eskursion pune, por megjithate ke kategoria eskursionit hyn, ndonese pa buke me vete smiley

Juve ju ? mire ?

te them te drejten, vetem kompetitive qe s'mje duk, prandaj mos merr 'merita' kot. ketej mire, qetesi fare sot, nentori po me duket muaj i shtruar e i duruar.

Sa te bukura! Vecanerisht formulari! Mbi te gjitha me pelqeu rrefimi i Emigrantit, elegant si gjithmone, me ndjenje po ashtu. Thjesht nje sqarim, meqe jam pyetur ca here: nuk jam t_red, nuk jam e kuqja!

une per vete nuk te kam ngateruar me njeri smiley

smiley

hehe, aty ke formulari pashe debutimin tim ne peshk... avash-avash po u bokam motake... kush do ta kishte menduar, valle?! Kjo puna e peshkut po me shnderrohet ne nje dashuri-urrejtje si puna e Rosella O'Hares dhe Ret Batlerit!

miremengjes, cupani! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).