127 Komente

interedamnfuckingsting!

thenkju.

ju xhast disgusted me spektakjullerlli.

bo bo bo .......

zotrules, do disgust-hoem me shume pas min 4?  Se s'shtyhet ....

deri ne fund do e degjoj! Po ligjeron kapoministri im ne kuvendin e burrave te kombit. deri ne fund do e degjoj!

"hoem"? c'me ben te hap fjalore kot o koce?

 ky ka rrjedhur perfundimisht! 

Pika e pare e rendit te dites ... Ne kete "Thanks-giving day" falenderoj Zotin apo Nenen Natyre per politikanet tane te papare e te padegjuar ne sojin e tyre. 

Hallall kaposhi, dollma dhe pumpkin-pie.

Po e shof per here te dyte. Dua te mbroj dhe une doktoraturen.

Epo po u more me familjen e tjetrit nate e dite normal qe pritej ky reagim.

Dëgjo, ai do ngelet, ne do ikim siç kemi ikur. Ju do ngeleni me të. Dhe kur të ngeleni vetëm ju, e pastaj për tu ushqyer do të hani njeri tjetrin, vetëm atëherë do e kuptoni se çfarë shtazësh kishit qenë.

Se mos eshte hera e pare qe Berisha merret me individe dhe ja nxjerr ta palarat dhe krimet qe kane bere. Por vetem kaq, se pastaj mbas njefare kohe, dhe si pa te keq thote se ja kom fut kot se politika e ka ehe keto. Po ti meshoj kujteses , megjithese e kam te dobert, do kujtoj sharrjet qe i bente Tosit per babai i droges, per klanin e Zemunit e ku di une se sa e s te tjera. E kam thene edhe here te tjera kemi thjesht te bejme me nje njeri te papergjegjshem, por me njendryshin cilesor, pasi kohet e fundit, ose me sakte ne 3 vitet efundit, ky njeri eshte i zene peng nga Mafia nderkombetare dhe do ti duhet deri sa te vdese te beje lojen e tyre.

E paska keq punen .....smiley

Diku do i jene shprehur qe merru vesh me Ramen ose mos hajde me te trolkitesh ose hap kutite qe do te thote te njolloset perjetesisht .

Po pse bertet ????? tamam si komandantet turq te lashte qe nepermjet hoxhallareve te taboreve ndersenin jeniceret. Dicka ndoshta edhe nuhat kur i permend cakallin

Komb i mbaruar ne faqe te Botes. Ndrroini menjehere te gjithe Politikanet perfshi dhe Ramen .Por sidomos larhoni menjehere kete fundrinen .

Zbulova nje dicka te vogel gjate ligjerates...E lexoka PPU smiley

Zbulova nje dicka te vogel gjate ligjerates...E lexoka PPU

Mbase me duhet ta degjoj dy here si z-seja, por du me cof pa doktorature.  Ku e zbulove kete detaj, se me bere kurioze, dhe me paska shpetuar.

Shko tek minuta e trembedhjete kur permend ate qe kemi shprehur tek PPU " nuk ka miqsi  te perjetshme """ ....pastaj te tjerat jane nga ato qe i shkruan Spikeri ne spichka smiley . Mbase kushedi e ka ndigjuar dhe Spikeri dhe Jozefina qe i preu zerin smiley

Ndigjojeni  deri ne fund . Ne ka karagjoz qe luan e flet si superkaragjoz ne kete dynja eshte Ai dhe Vetem AI .  Agron Llaka ti ruaje bishtin jo ta imitoje ne kete fjalim smiley

 

Ka aq kohe qe Agron Llaka ka ndaluar imitimin e Berishes, sa dhe Berisha ka filluar te imitoje Agron Llaken.

hahhahahaahahahahaa...cili eshte ai burre qe nxjerr gruan lakuriq ne plazh????? wwwwwaaaaaaaa hahahaha ky eshte cmendur komplet

Miepo pyetja shtrohet. Kur ky ben keshtu si shpjegohet qe populli e voton qofte edhe jo te themi 48.9% por edhe 40% ( po te hapen kutite)  eshte shume per nje popull te votoj nje idiot shpellar te tille.

Ky 40% kur degjon kete fjalim thote

"Ha ha sa  bukur Cja beri mire atij rrugacit Rama"

Nga ana tjeter 60% e popullit snob voton per snobizmin e psikopatit me kartele Rama

Mos me thoni se populli zgjedh te keqen me te vogel midis nje psikpati me kartele dhe nje idiot shpellar.

Cfare ka te keqe ketu? Berisha po analizon karakterin, edhe nga background-i i tij mjeksor, te kryetarit te opozites qe del e kercenon qeverine dhe nxit turmat per dhune. Sa me mire te njihet personaliteti i nje njeriu, aq me shume arrijme te kuptojme edhe veprimet e tij. Nderkohe qe Edi Rama dhe njerezit e tij dalin e shpifin perdite per familjaret dhe farefisin e kryeministrit, si nuk paska te drejte ky te mbroje veten?! Aleanca punisto-mafioze ka per t'u perballur nga shteti dhe ligji fuqishem. Pse nuk flitet ketu per shitjen e tokes ne qender te Tiranes nga Rama nje njeriu te tij ne kundershtim me ligjin dhe qeveria do ta dergoje ne prokurori kete afere? Keto jane fakte dhe jo shpifjet e Mero Bazes.

ore...une po qesh po kjo eshte turp!!! turp e per faqe te zeze! rama vertet i permend familjen por jo per gjera morale apo 'me the te thash'... 

une s'e di sa te verteta jane keto dhe me thene te drejten me mire mos ti kisha degjuar, por imagjino per nje moment si do ndiheshe ne vend te Rames tani... sa poshte paska vajt muhabeti!!! me vjen keq per shqiperine! 

Xhorxhi.Je ne angli.Ai vjen turp anglezeve dhe a i vjen keq per Angline kur gati cdo dite atje gazetat botojne skandale morali te ministrave e deputeteve ?????

Mos e hidh kaq shpejt poshte vendin tend.

Po te ishte Rama politikan ne Angli, do te ishte nxjerre jashte politike me kohe pas skandaleve te tij te publikuara. Nuk mund ta pranoje kurre Anglia nje lider opozite qe del nudo apo ka akuza qe ka dhunur fizikisht partneret e tij.

Xhorxh Galloway qe beri disa veprime te pamatura po themi, ne nje edicion te celebrity bigbrother, u ngrit ne kembe opinioni dhe i kerkonte dorezimin e mandatit te deputetit. Shikoni kete reagim per kaq pak, imagjinoni se cdo t'i kishin bere Rames.

O Spiker te jap te drejte... fakte po jep Berisha dhe fakte ka dhene edhe Rama Fakte japin  te dy palet. Fakte te verteta dhe kjo tregon se kush jane politikanet tane

 Nje gje e ka gabim Berisha  Kohen kur Edi eshte mjekur si psikopak Nuk eshte 10 vjet por eshte 8 vjet ( 4 vjetet e gjimnazit dhe 4 vjetet e fakultetit) smiley

Sa per alenacen punisot mafioze ai ka te drejte sic ka te drejte Edi per alencen mafioze-demokratike

Ndersa kur thote se ai do ti pergjigjet Edit me te njeten monedhe kjo me tregon se Berisha  ashtu si edhe Rama vuajne nga e njeta semundje mendore  Semundja e karigofakut

Per mua eshte skandal qe nje K/minister apo nje Kretar i  opozites me te madhe te flasin me nje gjuhe te tille. Pe rmua tregon se cfare votuesis jane ata qe votojne keta Se sa per keta te dy per mua dihet se cfare jane. Ata jane te zgjuar dhe jo  psikopate apo idiote shpellash ata flasin qe te fitojne votat e votuesve dhe votuesit keto kenge duan kenge me xhixhillera

 

 

 

Cfare ka te keqe ketu? Berisha po analizon karakterin, edhe nga background-i i tij mjeksor,

The Speaker, mos bre burr, se KM-ja s'eshte dentist qe po ia thekson me keq "background-in" mjekesor.  Thote KM-ja do u shkul dhembet, po per kardiolog e njohim, pa jo per gje.  Te thoshte te pakten do u shkul zemren, edhe ja ku perfaqeson denjesisht "background-in" e tij mjekesor. 

Eshte marre, turp e faqja e zeze, dhe pike.  T'i kthehet Edi Rames gjithe diten e perendise per akuza korrupsioni, prone, mafie a cfare t'i doje e bardha zemer kardiologe.  (As po them qe po te jene akuza jane detyrimisht te verteta.)  Por familja, femija, zgjedhjet personale, klimakset e nje politikani apo tjetri nuk jane muhabete per Parlament. 

Femijeve te KM-se nuk u eshte pergojuar jeta private, dhe askush s'ka te drejte ta beje kete. 

Mbrojtja deri ne kete fare feje, shkon pertej dhe militantizmit, une s'di si ta perkufizoj ...

Speker ku kujdes se keshtu filloj edhe 97 kur u goditen pronat e skafisteve ne Vlore per te mbrojtur naften Serbe ne Veri.

Lus zotin te mos jete kjo qe thua ti. Se pronat  e Tajvanit jane mare qe te mbrohen pronat e zonave turistike apo ato te rruges kombetare, Shqiperia nuk ka nevoje per nje 97 tjeter. Shqiperia ka nevoje per nje grusht shteti qe te permbyse qofte pronaret e Tajvanit apo edhe ata te Bregut tursitik. Ndryshe .........

Shqiperia nuk ka nevoje per nje 97 tjeter.

Je i sigurte?

Jo, jo, s'ka 97-te tjeter. E para, edhe ajo qe ndodhi ne 97-ten ishte plotesisht per shkak se njerezit humben parate, dhe sic thone te vjetrit, kur te humbin parate te humb shpirti. Sot njerezit punojne, kane biznese e prona qe nuk duan t'i rrezikojne me trazira, te majte dhe te djathte. E dyta, shteti eshte shume me i pergatitur sot, ka kapacitete njerezore dhe logjistike, dhe pervoje shume te madhe per te shtypur cdo lloj tentative per dhune. E treta, Amerika dhe BE-ja e kane bere te qarte se dhune nuk tolerojne nga protestuesit dhe nga cilido tjeter.

Keshtu qe aleanca punisto-mafioze te pergatitet per dhimbje qe do t'i shkaktohen nga shkulja e dhembeve te saj.

Jo, nuk ka 97 tjeter... nuk kthehet koha mbrapsht, por zgjedhjet nuk jane e vetmja gje qe mund te perseritet.

Por kur kapoministri, i bertet popullit ne llafazanor* duke i thene: "por ata qe menduan se rrethuan keshtjellen dhe tani do ta marrin; le ta provojne! Po ua mbajti. T'u tregoj se sa u vlen lekura; une jam Sali Berisha(&sup1smiley, une mbaj fjalen time. Mos kemi fjale." {min 16:53->>>}... kete interpretoje si te duash. Te keshilloj te shkosh te PD-ja dhe na e sill versionin e shpjegimit zyrtar.

* - parlament

¹ - mbrapa me vjen historia²

² - 97.

I beni nje pyetje vetes!

A ka burre shqiptare qe duron ta akuzosh se djalin e tij e ka te babait?

ED Rama nese e lexon kete, ky eshte vetem fillimi. Beji mire llogarite pas 10 ditesh, se nese nuk i del zote vetes ne rradhe ne pare as mos ju qurravis ketij popullit me.  Une Salen e dua ne spitalin mendor te Vlores, qe te jete mesim per brezat e arrdhshem te ketij vendi.

 

 

 

 

 

Eshte mbyllur. Nuk ka mo spitale per semundjet mendore ne shqiperi. Kjo eshte bere sipas teorise se te semuret mendore semuren me keq po te rine neper spitale. Ata duhet te rine vetem ne mbjente shoqerore. Prandaj ta gezoni Salen ne mes te popullit.

Jo, mer jo, ai duhet mbyllur tek ai tuneli qe eshte shembur, pasi sipas eksperteve, ai tunel nuk do te punohet me. Do te ndertohet nga e para nje tjeter.

Liqeno Jam i bindur se ai do ti pergjet Berishes me te njeten monedhe "Do ti dale zot vete" Kjo eshte e keqja mendoj une "dalja zot vetes". Nje njeri normal ( jo shpellar apo psikopat) do te heshte e thoshte vetem "Nuk ja vlen te meresh. Ai eshte i cmendur" Mirpo kjo nuk mund te thuhet nga nje njeri qe flet te njeten gjuhe te ketij te cmenduri keshtu qe jam i sigurt qe "do ti dale zot vetes" alla shpellarce pavioni psikiatrise

A mos e keni degjuar nje fjale :

NA E KENI CARE DAULLEN ?

Si nuk u poqet qe 20 vjet, si ngelet po ata hunj te 91, 92 ?

Tru te çelikte paskeni pase. Se ç'kabllo keni ne tru, per t'u habit.

Uau,kur ju thashe dje qe kjo pune po shkon shume keq disa nga ju mu hodhen sikur une e kisha fajin pse po shkon puna keshtu.

Shikojini,degjojini,kryeminister,kryetar opozite,pu..pu..pu..ku per ate zot do na fusin ne lufte civile,pse e them kete e tha dhe Toko me siper,ky popull llogjikon cuditshem,simpatizantet e PD bashke me mua thone "ja ka lujt fene Rames,i boni zborr" po keshtu thone dhe socialistet kur del e flet Rama per familjen e Berishes,jua them dhe njehere ne llogjikojme cuditshem,kur degjova videon u mbusha me nje urrejtje ndaj Rames sa qe thashe shyqyr zotit qe nuk jam ne miting .

Bobo c'ma menderoset mbremjen me kete videon!!!! Oh sa turp me vjen qe vendi im qeveriset nga psikopatet e mafiozet, qe opozita udhehiqet nga psikopatet e hajdutet, qe edhe me i ndershmi nder punonjesit e shtetit shqiptar e ka ngjyer gishtin se paku nje here gjekundi, qe mezi presim te na behet debutet ndonje i aferm a ndonje mik qe te perfitojme edhe ne... Qe shesim menderen per nje cike pushtet dhe shesim nenen per dy pare. Te hapen kufijte aman e te arratisen te gjithe, e te shperndahen lart e poshte e te mos jene dy bashke bashke se edhe aq e bejne lesh dynjane...

pfffffff..., limonada elektorale ! (po fillokan zgjedhjet me duket ! smiley

Ju kujtoni se, pas këtij fjalimi, Sala s'ka se ku të shtyhet më tutje? Se ai s'mund ta tejkaloj më vetveten? Ha! Vetëm prisni, pa do të shihni! Kur herën tjetër lugati, nga foltorja e parlamentit, të ul pantallonat dhe ti thotë Rames: "Zoti Rama, do të shohësh kutitë ti? Na!"

O birishe edhe sikur 1000 vjet te jetosh, e meriton voten time e te shqiptarve pas kesaj videoje fantastike !

Per peshqit: nese keni qofte dhe nje prove kunder fjaleve te birishes shprehuni lirshem!

Kur i kam thene une ose dikush tjeter ketu tek peshku keto qe ka thene Sala ne video,adminet na i kane fshire,po Xhozi pse nuk ja fshin komentet Sales?

"nese keni qofte dhe nje prove kunder fjaleve te birishes shprehuni lirshem!"

jo ore prova s'kemi veç na dergoni ndonje numer spitali andej nga KE-ja ...

Qe moj zemer, ta nep lala jot ty: lista. zgjidh e merr.(shteterore, zyrtare eshte)

Kjo lista jote s'te coka kurrkund dreqin! Kontrollo linkun smiley

Po pse moj ti, kujton se ka cmendine qe ta merr persiper ate? Dergojua kerkesen ketyre kompanive, dhe te informojne ata se cfare behet ne kesi situatash. Mendoj qe te heqesh qafe nje te keqe te tille, duhet ta riciklosh ne ate menyre. Pastaj, bimet qe do e "hane", do i riciklosh dhe ato.

keshtu si po vjen puna do na mbyllin ne jo Berishen...

Pse s'na kane mbyllur akoma Vizat cfare jane?

 Or cuna e pate reagimin e Rames tani para 1 ore?! Po dridhej i gjithi. Ishte shperfytyru komplet. Se kuptoj pse duket kaq i frikesuar ne surrat. Gjynah.

E kishte humbur fare.

Po Edi Rama nuk ishte i frikesuar mor djale, madje mbajti nje qendrim te moderuar. Di te degjosh ti apo jo?? Rama mund te jete cte doje, vec nje me c'rregullime mendore si kryeministri yt qe nuk la edhe te vdekurit pa permendur.

Nuk pres logjike te kthjellet nga ju une mor djale. Ti nuk je aq i trashe sa mos e kesh vene re qe Rama po dridhej nga frika kurse Sala ishte i qete megjithate nuk te lene interesat e tua qe ta pranosh kete gje kshuqe me mire mos thuj gje fare.

 

Sala ishte aq i qete sa qe foli si e ema zeqos nga maja thanes.

 E mer Sali Berisha. Qeke shurru ne breke qekur paske fillu me numuru grate e Edit. Si me katnar tropoje nuk paske pa nonjhere plazh nudo me sy? Po ku ka rob ne kete dynja qe nuk ka vajt njehere ne nje plazh nudo mer loqe? Po ne ndonje sauna publike andej nga veriu i Europes ku hyjne te gjithe me burra gra e femije lakuriq per ore te tera per shplodhje a ke nigju noihere? O katnar parafrojdian me brekushe. Dil njehre plazheve te Europes pra, se me duket se para 20 vjetesh, kur te gjithe ne bertisnim "e duam Shqiperine si Europa" ti paske pas ne menje "E duam Shqiperine si Tropoja"!

O PF po ai nuk te drejtohet ty ne ate fjalim ai i drejtohet 48.9  % apo 40% (mere si te duash) qe voton. Me ty ai i ka lare hespet e di qe ti nuk e voton.  Duhen ushqyer ata te Bathores Tropojes Kukesit apo Lazaratit  Bagetite duhen ushqyer qe te te japi prodhim. Ndersa Rama flet per snobistet qe kujtojne se jeta ne Evrope  nuk eshte fare Tropoje por eshte vetem plazhe nudo e sauna nordike.

Keta jemi ne ..... bota/evropa  per nje gjysem tonen eshte vetem  Tropoja per gjysmen tjeter eshte vetem plazhe nudo

Po ku ka rob ne kete dynja qe nuk ka vajt njehere ne nje plazh nudo

Come again? smiley

Nuk besoj se e mbron para syrit te shqiptareve ky argument, se Berisha tha jo qe ka vajt ai vete ne plazh nudo, po qe ka qitur gruan lakuriq ne publik.

Argumenti eshte qe is non of Berisha's fukcing business se ca ben Rama me te shoqen.

Per ke grua behet fjale anyhow, per Makocin? Foto e saj ishte ajo qe qarkullonte atehere nudo me Ramen? :o

Po ku ka rob ne kete dynja qe nuk ka vajt njehere ne nje plazh nudo

Une jam nji nga ata robet qe nuk ka vajtur. Dhe jo se nuk kam dashur por se nuk me eshte dhene mundesia Se qe ta marin vesh ca ketu plazhet nudo jane shume me te ralla e plazhe normale keshtu qe duhet te shkosh kastile dhe jo se cdo plazh eshte nudo.

Xhibo,

sa per syrin e shqiptarit Syri shqiptar nuk mund te thote

"is non of Berisha's fukcing business se ca ben Rama me te shoqen"

E para se kjo eshte then ne anglisht dhe anglishtja andej nga shqiperia ( hiq bllokun) flitet me theks Tropojan, dhe e dyta ne na pelqen te meremi me punet e te tjereve eshte kenaqesi jone e vetme pas te berit s...ex. Kushdo vec me punet e te tjereve meret dhe aspak me punen e tij. Keshtu qe ne syte e shqiptareve ( vec bllokut) Berisha eshte ne rregull

"Oh cja ka bo mire atij budalles maskara imoral Rames " tha Dyli  karocieri i lagjes time qe nuk le votim pa mare pjese se i duket se keshtu eshtre bere pjese e eksekutit te  forces se tij ne zgjedhjen e qeverise.

ncuk, ncuk toko,

jeton ne vend puritanist ti (puritanist jo ne gjithe siperfaqen, por te pakten ne 2/3 e siperfaqes se tij...).
Ketej nga Europa, u ka ikur koha ndarjes me thike te plazheve "me breke" e "pa breke". Ka nja 30 vjet kjo pune...

Fotot e Rames jane bere ne nje plazh jo me teper se 30-40km nga ku jetoj. Gjithe bregdeti eshte i tille qe s'ka asnje "vije" ndarjeje. Kalamajt luajn dhe shikojne prinderit e tyre lakuriq, qe ne moshen 5 vjeçare. Dhe mire bejne ! Clirohen nje here e mire nga komplekset prinderore progenitore. 

Shqipot jane akoma tek "a ka ndonje burre qe...." !! pffff..............

kto jon eksperimente qe po bo  perendimi i ndritur me robt.

duhet me prit nja tridhjet vjet qe tja shofim rezultatet ktyne t dalmeve nudo para kalamojve t tuj, si thu ti gjuetaro...

 

 

Nuk eshte Makoci o Xhib, eshte nje tjeter ajo qe kishte dale si e ka bere nena me Ramen (po te duash ta tregoj emrin), por jo, kjo eshte problem pak me shume se personal pasi Rama po na kerkon voten per te na qeverisur. Une per vete nuk do ta votoja nje person qe ka hobi te dale nudo dhe dhunon femrat qe kane te bejne me te.

Edhe ne Evrope keto lloj skandalesh nuk kalojne lehte dhe ne te shumten e rasteve politikaneve qe ju publikohen e mbyllin karrieren e tyre.

 Jo jo, me mire ne qeveri nje person qe seks s'ben fare, kshu nuk na shqetesojne dhe gustot seksuale pastaj.

Vone,shume vone,populli i degjoi bemat e tuaja.

Ajo qe eshte me e dhembishme sot eshte pikerisht diten qe ne parlament behet nje seance per te mbrojtur gruan ku nje femer me akuzo Ramen se ka rrahur te jemen , nje mashkull kryeminister del e fyhen, shan me fjalorin me te ulet nenen , femijen e ish gruan e kryetarit te opozites.

Mendojeni per pak caste se ne doren e kujt ne shqiperi ka rene dinjiteti dhe mbrotja e gruas / nenes ?

Niveli mjaft i ulet edukativ, zero moral shoqeror eshte nje e mete qe do duhen shume breza qe te luftohet. Nje brez i zbritur ne tirane eshte shume pak.E dhimbshme, por kush tha qe ishte e lehte!

Do zoti keta te huajt se marrin si histori makabre "made in albania" per te tremb kalamaqte e tyre.

 shqiperia eshte skandal, mjere ata qe jetojne ne ate vend. 

po ja qisin bojen vetes e vendit komplet. 

Hajdaro ku kane pas noj here boje ata mor vlla qe po u dilka.

ore edi s'foli keq... thjesht tha cfare po themi ne ketu qe birisha ka shkare kur del dhe thote ato fjale. ne shqipet i harrojme gjerat shpejte... nuk e rrahu rama birishen ndodhi e anasjellta keshtu qe kush eshte me mend ne koke dhe me pak llogjike ta ndaji shapin nga sheqeri.

 

 

Dhe ITS u ofendua se John Walsh nxori Timin me flamur shqiptar. Ne na dalin Timat ne parlamentin shqiptar apo para kryemnistrise  ju ankoheni te John Walshi qe nuk eshte shqiptar, e televizjoni ku ai transmeton nuk ka fare lidhje me shqiperine. pfffffff

Edhe pak vite behen 100 vjet pavarsi e diku aty afer shtet.

Ne 2009 kane qene zgjedhjet me te mira ne historin e ketij shteti 100 vjeçar , dhe Edvin Rama kerkon te rrezoje qeverin me dhune.

Ketu ka shume qe nuk shkon.

Eshte e pamundur te krijohet kjo urrejtje patologjike , nje kohe qe kemi zgjedhjet me te mira, me korrekte ne gjithe historin tone.

Kushdo qe te jete, jo Berisha, por edhe njeriu me i qete e i kulturuar e humb durimin me kete kryetar RRK e kete popull RRK qe i shkon prapa.

 

Ne 2009 eshte shkelur ne menyren me flagrante te mundeshme ligji mbi kodin zgjedhor. E pra mbas 100 vjet pavaresi e diku aty afer shtet, ne vend qe te permiresohemi vetem po shkojme drejt degradimit. Dhe kjo sepse kemi ne krye te vendit nje klike mafjoze qe do te kerkoje edhe me gjak te qendroje ne krye te vendit.

o zotni lumi ku e degjove ti qe edvini do rrezoje qeverine me dhune???? lerini perrallat pra se jeni rrit.

Sa per zgjedhjet ...i beri me te mirat???? le ti shohim pra! gjithe ai investim nga leket e popullit per zgjedhje a nuk mendon se gjysma e popullit ka te drejte te verifikoje zgjedhjet??? jo shume, thjesht nje numurim i disa kutive dhe te gjithe do jemi mire e bukur pa mitingje e antimitinjge e budallalliqe te tjera plot. ndoshta edvini e ka gabim le tja provojme pra. i themi ja kutite, ja votat te gjitha jane numuruar ne rregull keshtu qe shko dhe jep llogari para partise tende dhe njerezve qe nxorre mitingjeve pa fund  ti zoteri.

dhe aman mo lerjani mamane dhe familjen tjetrit rehat.  aaaa po ju perzje familja ne afera te pista atehere keni te drejte te thoni cte doni.

 

Zgjedhjet me te mira dhe me te ndershme, te pakkontestuarat nga Berisha vete, jane zgjedhjet qe ka organizuar shteti i Ramiz Alise.

Jane te vetmet zgjedhje te drejta ne historine e pluralizmit shqiptar. Nuk ka tjeter.

Te cirret e te shkule leshte ky troglodit shpellash; standartet e Ramizit nuk ka per t'i arritur kurre. Dhe jo thjesht standartet, po as b©let¹ e Ramizit nuk ka per t'i arritur kurre.

¹ - Testicle Tes"ti*cle, n. [L. testiculus, dim. of testis a
 testicle, probably the same word as testis a witness, as
 being a witness to manhood. Cf. Test a witness.] (Anat.)
 One of the essential male genital glands which secrete the
 semen.
M-W

Te jete e vertete ajo qe tha Bisha, Birisha desha te them, qe Rama eshte mjekuar 10 vjet nga skizofrenia? :o

Jo Xhibo vetem tete vjet ( 4 ne shkolle te mesme dhe 4 ne fakultet). Keshtu qe i shpetoj zborit dhe parakalimeve te 1 majit dhe 29 nendorit.  E beri per ti shpetur ketyre "sakrificave" apo se vertet kishte nevoje  mejkimi kete nuk e di por di qe ishte sic thuhej ne ate kohe me  "KARTELE"

Po zbori dhe parakalimet e nje majit nuk ishin perdhunime mer taj. smiley Gjithe shqiptaret burra e gra benin zbor, nuk ishte se do shkonin te luftonin ne Vjetnam.

Tete vjet me nje llaf me kartele skizofrenie thua ti? :o

Pse s'i kemi pas ditur me pare ne keto qe i paski degjuar juve me Berishen? smiley

 

Pse s'i kemi pas ditur me pare ne keto qe i paski degjuar juve me Berishen?

Se jeni te vegjel ne moshe o lum daja E meqenese jeni te vegjel ne moshe nuk e dini se milet i shkrete cfare nuk bente vec te mos shkonte ne zbore dhe parakalime.

Kuptohet kjo nuk do te thote se Ramam nuk kishte nevoje vertet te mjekohej kjo vec me ben te dyshoj se mbase mbase e beri qe te mos shkonte ne zbore e parakalime. Po ku i dihet

Po pse nuk e nxorren me ndonje semundje me te lehte, Rama kishte dhe lidhje, c'ne e nxorren me skizofreni. Dhe ne Vietnam ta conin skizofrenia eshte semundje e rende qe nuk behet shaka.

Le njehere po te kete marre dhe ilacet per semundjen, dhe mire te kesh patur trurin ato ilacet te bejne te c'mendur.

Une kam degjuar qe ketij ia ka nxjerre familja per skicofren nga qe nuk i rrinte goja pa llapur kunder regjimit sa ishte ne gjimnaz e fakultet. I bie te kete qene atehere kur Berisha shihte sa i frikesuar, sa me indinjate ngjarjet ne Europen Lindore, Berisha demokrati, sigurisht, qe vetem pasi u sigurua qe nuk mund te ruhej status kuoja, qe vetem pasi te gjithe vendet e tjera kishin gati 2 vjet qe kishin nderruar sistemin, vajti dhe ju fut ne krevat Ramizit. Domosdo qe Berisha eshte i mencuri qe trashegoi regjimin, dhe Rama i cmenduri qe fliste kunder regjimit ne kete rast.

Mbase eshte ashtu sic thua. Berisha bashkepunetore i regjimit, dhe Rama revolucionari i gjimnazit.

Po qe eshte mbidozuar dy here me kokaine a eshte e vertete?

DUHET MENDUAR PËR PERIUDHËN POSTBERISHISTE      

/* Style Definitions */

table.MsoNormalTable

{mso-style-name:"Table Normal";

mso-tstyle-rowband-size:0;

mso-tstyle-colband-size:0;

mso-style-noshow:yes;

mso-style-priority:99;

mso-style-qformat:yes;

mso-style-parent:"";

mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;

mso-para-margin:0in;

mso-para-margin-bottom:.0001pt;

mso-pagination:widow-orphan;

font-size:11.0pt;

font-family:"Calibri","sans-serif";

mso-ascii-font-family:Calibri;

mso-ascii-theme-font:minor-latin;

mso-fareast-font-family:"Times New Roman";

mso-fareast-theme-font:minor-fareast;

mso-hansi-font-family:Calibri;

mso-hansi-theme-font:minor-latin;

mso-bidi-font-family:"Times New Roman";

mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}


Nga Mustafa Nano

Është koha të mendohet seriozisht për postberishizmin. Nuk e them këtë për të bërë një provokacion a diversion gazetaresk, e aq. Për më tepër, nuk është se mendoj që ikjen e Berishës e dikton një karrierë politike e mbushur me dështime e me bëma, të cilat historia e mëpasshme do të tregojë se janë në fakt shumë më tepër e shumë më keq sesa dështime. Do të ishte e udhës që fundi i karrierave politike - si kudo gjetkë - të diktohej nga dështimet, por këtej nga anët tona ndodh ndryshe, e nuk ke se ç’i bën kësaj pune.

E them për tri arsye të tjera shumë të thjeshta e shumë të kuptueshme.

Së pari, ky leader ka tentuar të sfidojë e të mundë të gjithë termat politikë (me term politik kuptoj një periudhë kohe, në harkun e së cilës një shtetar ia del t’i rregullojë hesapet me një, le ta themi, vjetrim e konsumim fiziologjik). Dhe ia ka dalë mbanë. Por duket se s’mund të mbajë më ujë pilafi. Nëse deri tani këmbëngulja e tij për t’i sfiduar pa fund këto terma politikë ka qenë tragjike, tani e tutje është komike. Në fakt, ka ca kohë që është bërë komike. Dhe prandaj, boll është boll.

Së dyti, vendi është në një krizë, dhe mënyra sesi Saliu po tenton të merret me këtë krizë po na vë përballë dy opsionesh: ose opozita përjashtohet nga jeta politike, ose Saliu merr valixhet e ikën në shtëpi. Ka pasur dhe opsione të tjera, por ai ka preferuar ta pastrojë fushën e lojës nga këto të fundit. Cili opsion do fitojë? A mos vallë opsioni i përjashtimit të opozitës nga jeta politike? Kjo s’ka asnjë gjasë. Atëherë mbetet opsioni tjetër. Është i lehtë? Hëm, është i vështirë që ç’ke me të, por është i pashmangshëm. Saliu do përpiqet të rezistojë, ndoshta dhe të bëjë ndonjë rrëmujë, pas së cilës të bëjë viktimën, rrjedhimisht të mbijetojë edhe njëherë në opozitë, por nuk ka për t’ia dalë. Shqiptarët e këtyre ditëve nuk janë ashtu si ai do donte të ishin.

Së treti, po vihet re që Saliu po e rifillon nga e para, dhe kjo është simptoma më e qartë e më alarmante e asaj sëmundjes, që pak më sipër e quajta vjetrim fiziologjik i një leader-i. Saliu po e kthen veten në vitin 1991, ndërkohë që Shqipëria, të paktën sipas kalendarit gregorian, është në vitin 2009. Ku e kam fjalën? Së pari janë antimitingjet e marra nga arkivi i atyre kohëve, me te cilat ai kërcënon jo opozitën, por stabilitetin politik në vend.

Së dyti, te kërcënimi që ai po bën nga pozitat e mbajtësit të pushtetit. Është një kërcënim i ngjashëm me ato që ka bërë në periudhën 1992-1997, d.m.th me një gjuhë të qartë, të prerë, të painterpretueshme e me një logjikë banditeske e mujshare. “Do t’ju shkul dhëmbë e dhëmballë ...!”, tha ai, duke iu drejtuar opozitës, dhe me mënyrën që kish gjetur për të etiketuar opozitën (puniste), shpalli kauzën e tij më të re, d.m.th antikomunizmin. Me një fjalë, Saliu na erdhi vërdallë njëzet vjet për t’u rikthyer prapë aty ku ne nisi, tek antikomunizmi. Kjo kauzë “e re” tregon se cikli i Saliut është mbyllur. Ai përfundimisht është një kufomë politike. E në këtë kuptim, kush ka nge, dëshirë, ambicie, mundësi e përgjegjësi, duhet të mendojë për postberishizmin.

Ou, si kështu, po na i bën gjithçka bukë me djathë? Jo, e thashë më sipër, se nuk është e lehtë. Saliu nuk është vetëm. E nuk është e thënë të jetë më i dobët sesa ka qenë në periudhën 1992-1997, s’ka gjë se - kështu mendojnë disa - nuk ka nën komandë të gjitha institucionet e shtetit. Hëm, nuk jam shumë i sigurt që është kështu, pasi nuk shoh ndonjë vitalitet institucional e ndërinstitucional kundër një qeverie, e cila s’po pyet më për asgjë. Përveç kësaj, ai ka një maxhorancë, të cilën e komandon mu ashtu si (e po aq kollaj sa) komandonte Enver Hoxha të vetët. Sot nuk është problemi që s’ngre zë askush brenda maxhorancës. Është me keq akoma: nuk kanë zë as ata, të cilët Berisha i largon për qejf të vet. Tjetër? Ka dhe një entourage të çuditshëm. Të gjithë ata, që ai ka rrahur, ka nëpërkëmbur, ka akuzuar, ka burgosur, u kanë vajtur pranë urtë e butë mbi bazën e një kontrate të qartë shërbimi. E kam fjalën tek Imamët e Rulët? Sigurisht, por jo vetëm. Është dhe Fatos Nano. Është dhe Ilir Meta. Është dhe Lefter Koka. Ka më? Ka më në fund dhe një detashment të fortë mediatik. Nuk është vetëm Frangaj e Fevziu, tok me televizionin e tyre “Klan” (ku sëmundjet e mass-media-s shqiptare të të gjitha kohërave janë koncentruar në mënyrën më spektakolare: sundimi i qartë padronal, lidhja e qartë e padronit me pushtetin ekzekutiv, nënshtrimi i qartë i gazetarëve që punojnë për atë televizion, etj). Ka dhe plot gazetarë të tjerë, mes të cilave shkëlqen me fuqinë për ta ilustruar dukurinë d.v. Fatos Lubonja, i cili nuk mjaftohet me mbështetjen që i bën Saliut, për të cilin në vitin 1997 luste një fund: vdekjen fizike (në kuptimin gërmë për gërmë të termit), por – kjo është ç’është – na qenka i sigurt se në të njëjtën kohë mund të bëjë dy gjëra në këtë botë: edhe të kakarisë nga qymezi i Sandër Frangajt, edhe të shesë tutje tëhu dëngla morale. Toube Astaghfirullah! Idiotësi senile? Hm, s’e kam idenë, por di që vetëm kjo, d.m.th idiotësia senile, që herët a vonë na kap të gjithëve, mund ta nxjerrë pa lagur e të nderuar në këtë histori.

Çfarë thashë më sipër, përbën absolutisht një motiv force për Saliun, por puna është se ky i fundit është një kufomë politike a prescindere. Do bëjnë mirë që, në vend ta mbrojnë Saliun, të mendojnë se çfarë duhet bërë pas ikjes së tij. Edhe nëse nuk e duan këtë ikje, edhe nëse e përfytyrojnë ca më tutje në kohë, prapë bëjnë mirë të mendojnë qysh tani për postberishizmin. 

 Si nuk u ankua njehere M.Nano per ushtrine mediatike qe krijoj Rama per te rrezuar Nanon nga pushteti? Si nuk i dukej atehere e peshtire kjo menyre? Po i duket e peshtire tani, qe edhe Berisha e kuptoj kete lojen e medias. 

Turp eshte qe kemi ne krye nje si Berisha. 

Akoma me turp eshte qe ne kete situate nuk del dot nje alternative per te qene, se krahu tjeter eshte po aq i piset, e kjo ndodh pa qene ende ne pushtet. 

Qëndrojini afër Sali Berishës në këto ditë të vështira!Nga Mero Baze 

Letër të hapur zonjës Topalli

 

E nderuara zonja Topalli! Ju pashë dje pas portretit të shfytyruar të Sali Berishës të dëgjonit një lumë fyerjesh monstruoze për gratë dhe burrat e Edi Ramës dhe për premtimet e tij për t’i shkulur deri në fund dhëmbët opozitës. Në rrethin e ngushtë të njerëzve që ai sulmoi duke i kërcënuar deri me shfarosje, u përfshiva dhe unë. Natyrisht, ne që e kemi njohur nga afër Sali Berishën dhe dimë çdo detaj të çrregullimeve të tij mendore, nuk frikësohemi dhe e nuk e marrim seriozisht. Njësoj si unë, dhe Ju, dhe miq të tjerë të mi brenda PD, e keni parë atë njeri në skena dhe më të këqija se ajo e djeshmja në parlament, ndaj ende ruani dhe ruaj qetësinë. Por ka një problem të madh me shqiptarët, të cilët nuk e kishin parë kurrë publikisht në një gjendje të tillë të mjerueshme mendore dhe njerëzore dhe kam frikë se shumë prej tyre janë tkurrur të tmerruar nga fati që kanë kryeministër një njeri të tillë.

Për shkak të historisë sime të gjatë përkrah tij në vitet e tij të vështira në opozitë, së bashku me Ju dhe shumë të tjerë, kemi së paku një detyrë të thjeshtë para qytetarëve shqiptarë, t’i qetësojmë ata dhe t’u themi që të mos ta marrin së paku seriozisht. Disa orë para se ai mashkull i frustruar edhe seksualisht doli në atë foltore dhe përdhunoi publikisht gjithë femrat që ka njohur lideri i opozitës, Ju kishit thirrur gjithë gratë e Shqipërisë t’i këshillonit si të mbroheshin nga dhuna ndaj burrave. Disa orë më pas Ju kishit një shans të dëshmonit se e kishit seriozisht me ato gra të gjora, që i kishit hequr nga puna për t’i sjellë në parlament. Ju kishit në dorë të tregoheshit grua e fortë, siç u treguat disa ditë më parë me Lulzim Bashën, kur ai nisi të fyente opozitën. Ju nuk e bëtë, dhe pse ende besoj se do kishit dashur ta bënit, por ndjeheni e dhunuar prej fuqisë së tij politike. Dhe për këtë ndihem keq.

Së dyti, desha t’Ju kujtoj se dhunimi publik në atë sallë parlamenti i emrit tim është bërë për të disatën herë nga ky njeri. Sali Berisha përmendi dje mbesat e veta (megjithëse jo të gjitha për shkak të komplekseve fisnore që ka), si shenjë e dobësisë së tij njerëzore, pa harruar se fëmijët e mi, të cilët e kanë njohur nga afër, e kanë parë disa herë në atë foltore dhe e panë dhe dje të fyente dhe të shpifte ndaj babait të tyre, duke frymëzuar kështu banditët e djalit të tij të djegin makinën apo të sulmojnë rrugëve të kryeqytetit. Dhunimi publik që një kryeministër i bën një gazetari nga ajo që Ju e quani ende foltore parlamenti, është shumë herë më i rëndë sesa dhuna e djalit të tij financiar, Rezart Taçi, djegia e makinës nga djali i tij biologjik, Shkëlzen Berisha, apo shkatërrimi i biznesit të gazetës nga kapterët e tij, Genc Ruli e Bujar Nishani. Asnjë organizatë ndërkombëtare shtypi, dhe asnjë institucion evropian që na monitoron, nuk quan më të rrezikshme përgjakjen time në rrugë sesa përdhunimin publik prej gojës së kryeministrit në foltoren e parlamentit. Siç e thashë dhe më sipër, ne që e kemi njohur nga afër, nuk i marrim seriozisht kërcënimet e tij, por ai flet për të trembur gazetarët e tjerë, ata që e njohin përmes ekranit dhe makijazhit të Klaneve të tij.

Së treti, jam i shqetësuar për klimën e terrorit që ai përpiqet të ndjellë ndaj biznesit shqiptar, duke prodhuar një model të luftës klasore në një shoqëri të lirë. Përfytyroni një moment, sikur në përgjigje të fjalorit të Sali Berishës, kandidati për kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama, të ngrihet dhe të thotë, sapo të vijë në pushtet: “Do të anuloj gjithë vendimet e qeverisë Berisha. Do t’i heq gjithë tokat që ka blerë Samir Mane. Do prish gjithë ndërtesat e Bashkim Ulajt. Do kontrolloj bizneset e Gimit të Red Bull-it. Do shkatërroj gjithë depozitat e Uldedajt. Do fus në burg Rrahmanin, se është shok i Shkëlzenit. Do arrestoj Fahri Balliun, se ka bashkëpunuar me serbët. Do t’i marr Frangajt tokat që u ka marrë pronarëve në Kinostudio dhe Dajt” etj. Për fat të mirë reagimi normal i liderit të opozitës na jep shpresë që do shkojmë drejt një Shqipërie normale, por nuk duhet të harrojmë se, përveç biznesmenëve që njohin Sali Berishën dhe Edi Ramën, janë dhe qindra-mijëra biznese të tjera të vogla dhe të mëdha, që duan t’i kenë të sigurta investimet e tyre dhe shembulli që jep Sali Berisha, i tmerron ata për të ardhmen e tyre.

Së fundmi, dua t’Ju rikujtoj se, përpjekja e Sali Berishës për të futur vendin në darët e një lufte civile, nuk merret seriozisht nga askush, por merret si shenjë e një degradimi të tij mental, që nuk kurohet më as me “Haloperidol” dhe as me “Rispolept”, të cilat ai i mban në xhep. Nuk dua t’Ju këshilloj as të dilni kundër tij, as t’i bëni opozitë dhe as ta braktisni në këto momente të vështira, pasi nuk fitojmë të gjithë asgjë. Ai ka nevojë për njerëz që t’i rrinë pranë dhe ta qetësojnë, duke u përpjekur të dalë nga kjo histori me një kosto sa më të vogël. Vetëm kështu ai mund t’u bëjë nder mbesave të tij, që ka qejf t’i përmendë për të na treguar se është ende njeri. Vetëm kështu ai mund t’i lërë një të ardhme më të sigurt djalit dhe vajzës së tij. Vetëm kështu mund t’i kujtojmë pas pak kohe me të qeshur këto orë të vështira të tij. Ideja fikse që ai ka, se ka në dorë jetën tonë, është një gjendje patologjike që e ka çdo njeri me probleme mendore, por ky është problemi i tij dhe jo i joni. Problem dhe detyrë e jona, sidomos e imja, e Juaja, dhe e miqve të tjerë të mi në PD, që e kemi ndihmuar të ringrihet një herë pas një krize të tillë si kjo që po prodhon, është që ta përcjellim qetësisht dhe pa bërë shumë dëme për shqiptarët. Këtë e kemi edhe si dënim.

Sikur nuk shkon te futesh artikujt e Meros ne kete debat.

Ti e di shume mire se cfare ka shkruar Merua kunder Rames kur e kishte mire me Berishen.Bile,nje pjese te mire te atyre qe tha sot, Berisha i ka marre nga Merua.Apo jo.

Me qe i paske qef artikujt e gazetave fut ketu edhe ato qe Edison Ypi ka shkeuar per Meron.

Me te vertete kujton ti se kane ndikim ne opinion M. Nano dhe M. Baze? Po keta i ka shpjeguar qarte dhe sakte Fatos Lubonja se cfare perfaqesojne. Keta shkruajne edhe pse e dine qe nuk i lexon kush, megjithate bejne detyren per te cilen paguhen, me para ose ne natyre.

Te shitur tek imperializmi jane !

Ashtu te lumte !

Me artikuj gazete qenka puna.Ka sa te duash.Sikur nuk ka lezet

 

 gjynah, edhe nje gje qe perpiqesha tja shikoja si nje virtyt qe e karakterizonte kete person ne morine e njemije e nje te keqijave e te pakten e bente BURRE ne gjykimin tim s'qe e thene.

ky TURP dhe kjo LIGESI, qe as edhe nje burracaku ordiner ose thashethemaxhiu tavolinash nuk i shkojne per shat e jo me te demonstrohet haptazi e pa ndroje direkt ne tv nga funksionari me i larte i nje vendi, eshte nje nga provat e gjalla te renimit qe ky person po i shkakton shoqerise shqiptare dhe progresit te vendit.

kushdo qofte Edi Rama, edhe sikur me ndyresira e ndyresirave te jete, kjo gjuhe eshte e papranueshme ne llogjiken e cdo personi qe i ka mbetur nje fije respekti per veten e tij. me kete gjuhe fashisti qe perdor ky legen bind dhe me optimistin qe aty vetem nje REVOLUCION ben derman.

 

ps. lexo ketu ca tipa qe akoma i japin te drejte ketij njeriu dhe cuditesh kur sheh ku kane arritur gjerat dhe sa te prapambetur jemi. dhe me e hidhura eshte se nuk cuditesh nga fakti pse keta njerez nuk perdorin llogjiken e tyre ne gjykimin dhe perceptimin e realitetit, se pak a shume dihet psikologjia e nje militanti extremist dhe sa e rrezikshme eshte ajo, po cuditesh nga ajo qe: keto kohet e fundit keta lloj tipash sa vjen e shumohen, dhe me e bukura eshte se shikon se si kjo llogjike e prapambetur tip servilo-manjake eshte nje nga "vetite" e pakta qe te hap duert e karireres dhe suksesit e te con perpara, dmth te ben progresist (pa thonjeza) ne shoqerine tone.

 

 

Sa te deshperuar duhet te jene te gjithe ata qe edhe ne nje situate te te tmerrshme mendore te berrishes,  si kjo e sotmja, jane te detyruar ta mbrojne... PUPUPPUUUUUUUUUUUUUUUUUu ne cfare duar e mendjesh jemi. Dikur , ne vogeli,  me thoshte im ate " te mjerret ne qe na shkoi jeta me kete "Q. .....re"  (e kishte fjalen per enver hoxhen), por per ju dite te mira do te vine"  Ku e dinte im ate qe, ne,  per 20 vjet do te duronim kete te MARRE me mendjen e syte errwsuara  nga pushteti dhe me gojen e ndyre tw nje sojsezi, si edhe eshte.

I thashe sime bije - qe  po pyeste e frikesuar: " pse i hap syte kaq shume berisha"  - se berisha ishte duke luajtur BEFANEN ne prag te festave e te Dites se Falenderimeve.  

I qaj hallin, perseri, bashkepartiakeve te vete, familjareve te tij dhe te gjithe atyre driteshkurterve qe e duan, I qaj hallin qe do tju duhet ta mbrojne edhe sot.

I qaj hallin atyre te persekutuareve te komunizmit (ku bej pjese dhe vete) ...qe perfaqesohen si te djathte nga  nje ish komunist militant  si ky, (qe dhe hitler do te ishte bere , per sa kohe  e dashuron pushtetin) Qe nuk  ka asgje, po asgje te perbashket me ate plejade njerezish te sakrifikuar per demokraci... te edukuar, te fisem, te mencur si ishin...

Si guxon ky palaco,  ndot parlamentin  dhe ate faltore me ate gjuhe...

Si nuk ka ai parlament nje burre, qe mos beje asgje me shume, por te largohet ne shenje proteste  nga salla, per gjuhen e perdorur nga padroni i vet... 

Sa gjynah e sa te mjerre ata burra e  sidomos ato gra...qer dhunohen perdite nga AI.

Sa gjynah dhe  gruaja dhe femijet e vete...qe nuk do te guxojne sot ti thone - QETESOHU.

 

 

I qaj hallin atyre te persekutuareve te komunizmit (ku bej pjese dhe vete) ....

Mos ja fut kot Kaleb.

ke shume  te drejte ....Cfare mund te dije dikush qe quhet "tirona"...??!!

Po zoteri , i persekutuar nga te 4 anet ...edhe qe ne 46 -en. Per fat te dy gjysherit e burgosur nga sekretare partie te llojit te ketyre qe zbriten nga malet dhe ishin gati te benin cdo gje per partine e punes per nje cike karriere e per nje cike tirone si kjo e jotja...Pra te dy gjysherit nuk jane gjalle se cfare do tu shikonin syte me kete monster qe pretendon se i perfaqeson e flet me syte e shqyer ne emer te demokracise e ne emer te tyre...

 

 

 

Berisha me fjalen e ashper ne parlament e ka bere efektin. Shikoni se sa jane shqetesuar ithtaret e Rames. Ju ka degjeneruar liderin perpara gjithe botes.

Dolen puppetmasters:

Nga ana e DerbendBashi Berishes

Samir Mane,

Bashkim Ulaj,

Gimi i Red Bull-it

Filan Uldedaj

Rrahmani

Frangaj

Nga ana Ramifikimit:

Koco Kokedhia

Fidel Ylli

Boj sevap njoni i qitni te Peshku me foto dhe biografi.

po ku la vend ai per tu degjeneruar te tjeret mor i gjore...

Fjalen e ashper????? HAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAH

 

mua me ben pershtypje qe Jozi e la kapon te fliste 18 minuta per kyetarin  e opozites....

Mbill 40 e kusur vjet poshtersi, ke per te korrur ndyresi per .....hmmm, per t'u pare kjo...gati 20 i kemi...

Me teper se kaq nuk ka cte thote me Berisha,e megjitheate, ai eshte i humbur,nervozismi i tij tregon frike.

Iku plaku Mere,iku,iku dereziu!!.Do te shpetojme nga kjo fytyre e ndyre mashtruese!

Gjithmone kam dyshuar se rama ishte skizofriend por tani qe e tha dhe doktori, se ve ne dyshim !

 as ne nuk e vinim ne dyshim se cfare do mendoje ti.

per mendimin tim berisha duhet te ishte akoma me i eger ndaj rames, duke i permendur edhe faktin qe eshte beqir duke shpjeguar keshtu pse ne shubkoshencen e tij ai urrente femrat qe i rrihte

hihihi

Kta perkrahsit e Berishes i ngjajne turmave te irituara te muslimaneve per karikatrat e Muhamedit. Nuk kane faje, po u fyejn Zotin e tyre

Tani, merret kjo qe tha kryeministri i Shqiperise, perkthehet dhe e play direkt ne mbledhjen e BE.

Jo vetem na heqin vizat, na heqin VIZEN

 

ehe - dicka me titra anglisht poshte videos...

 Edhe lapsin do  hedhin ne det.. smiley)

turp e faqe e zezè pèr kryeministrin,i cili ka provuar shumè herè se nuk e ka pèr gjè tè ha turpin me bukè...turp e faqe e zezè pèr ata qè nè njèfar mènyre pèrpiqen tè justifikojnè apo pranojnè kèto fjalè,turp e faqe e zezè pèr ata qè krahasojnè kèto fjalè me njè debat politik,turp pèr ata qè nuk e dinè çfarè èshtè turpi(e tipit..hè mo se janè tè gjithè njèsoj)...por sot ndoshta ka ardhur dita ku nuk ka mè turp...sot askujt i skuqet faqja...mè vjen keq pèr njerzit qè jetojnè nè atè vend...dhe ju uroj fat o njerèz...do tè keni nevojè pèr shumè fat...jeni nè duart e njè tè paturpi!!!

turpi eshte se keto gjera sja ka thene para 5 vjetesh !

..ndaj dhe rama nuk dilte ne ballafaqim televiziv me birishen

o elton...shyqyr qè nuk ka dalè nè debat tv me berishèn..nè qoftè se kisha ndonjè dyshim deri dje..sot nuk kam mè,edhe se nuk e pèrkrah,sali berisha èshtè edhe kryeminstri im...tè lutem mè trego njè rast tè njè kryeminstri tè njè vendi  nè evropè qè ka folur nga parlamenti me kètè gjuhè,me libèr shpie..fillo kèrko nga enveri e deri tek hitleri e musolini..kjo pèr mendimin tim nuk ka tè bèj me politikèn!!

me trego more arb ne cilin vend te botes nje kafshe si rama vihet ne krye te opozites?

nje njeri me keto probleme (sepse jane te gjitha te verteta fatkeqesisht) nuk eshte as per ta vene shofer apo pastrues lagjesh

berishes duhet ti vije turp vetem per nje gje: qe keto gjera si ka thene publikisht me pare, nuk duhet te kishin toleruar e perkedhelur ramen ne kembim te heshtjes per skandalet e qivirise !

e per mendimin tim tere socialistat, qe votuar ramen si kryetar, ose jane miope, ose jane te degjeneruar e zhele si ai.. (shpresoj qe te jene evtem miope, ose asnje nga ata ska moter e nene)

èshtè gabim ajo qè thua...nuk ka thènè ndonjè gjè tè re berisha e nuk èshtè hera e parè qè i thotè publikisht kèto akuza,por nuk ka qenè kryeministèr,kjo èshtè diferenca...èshtè apo jo kafshè rama..lère ta vendosin ata qè e shpallèn kryetar tè ps,ndoshta e vendosèn sepse janè tè degjeneruar e zhele apo nuk kanè motra e nèna...apo ndoshta e vendosèn sepse duan hapjen e kutive tè votimit ????nejse...e shoh qè nuk kemi tè njèjtin koncept pèr turpin..jetè tè mbarè!!!

une nuk e di ku jeton ti, por ne qe jetojme ne shqiperi na eshte bere e padurueshme kjo gjuhe. Nese ti mendon ato qe mendon, e vetmja qe mund te besh eshte ti thuash se me siguri ka te tjere qe e mendojne si ti. Por te lutem boll me kete gjuhe. Mire qe degjojme ne cdo moment Berishen e gjithe ata qe e ndjekin po na kurseni dhe ju qe sjetoni ketu nga keto banalitete.

Ske asnje te drejte te fyesh dhe menyra se si ti mendon, eshte nje menyre nga e cila kushdo do duhej te kishte turp.

qe nuk do ndryshosh mendim, une kete e kam te qarte. Por kjo gjuhe nuk ndihmon me, nuk i jep asnje pike argumentit tend, perkundrazi e ndot ate aq sa askush nuk te lexon me.

Shume keq per kete imazh e shume keq per pasojat qe fundja njerezit e thjeshte do i pesojne, por une vete do kontribuoja per ta perkthyer, e per ta zbardhur per te gjithe ata qe nuk e dine shqipen e per ta treguar ne te gjithe boten se cfare kryeministri kemi ne.

Dhe te lutem, mos u merr me motrat e nenat e askujt.

 

 

Faji ketu nuk eshte koplet i Berishes. Ne politiken shqiptare, ka patur nje MeroBaizim ku degjon nga te tera, qe nga Taulant Balla e deri tek Sal Barisha.

 

Mua ama me bene nje gje pershtypje. Pse Berisha denohet kaq shume per keto fjale, fjale qe me te vertete jane per te denuar, por nuk ka artikulle per kasfherine e Rames dhe te Rucit kur flasin per marrje pushteti me dhune (oh me fale, doja te thoshja me force).

Kujt duhet ti skuqet faqja,atij qe i ben apo atij qe ja thote.

Kush eshte i paturp.Ai qe ben te tilla gomarlleqe me grate apo ai qe e kritikon per keto monstruozitete.

Por me shume te paturp dhe qe duhet ti skuqet  faqja jane ata qe e adhurojne per pislleqet qe ben shefi i tyre.

ë ì ç

Kemi parë, s'kemi parë

kem në krye 2 të marrë

Njëri emrin ka Sali

tjetri thone Skizofrenì

***

U drodh salla, u tund Vendi

mbrëmë u përdhos Kuvendi

Po cfar' borxhi ne të patëm

që të fëmijve u kall datën

***

Popullin keni marrë peng

tallni bythën vend pa vend

Jo po ky është Skizofren

Ai tjetri burrë legen

***

Ju bizneset n'vijë i keni

vidhni, prisni e rrëmbeni

Pastaj ngrini lukuninë

e na prishni terezinë

***

E cfilitët këtë popull

nga Vermoshi der në Dropull

Krisni bythën e qërohi

O ju horra të çdo lloji

***

Nuk u ngopët o zuzarë

duke vjedhur, duke vrarë

Tani beni sikur ziji

por prap' putheni e q...i

***

Shporruni se është shumë vonë

do t'ju vijmë në Tironë

T'jua bëjmë si tjatër herë

Krisni bythën mor të mjerë

***

Edhe ju që pas u shkoni

Mblidhi mendtë, turpërohi

Kurrë mos ju mbiftë fara

Sal Berisha, Edvin Rama

***

Shqiptaret e ndare me dysh.

Kush eshte per Berishen, nuk i jep rendesi se si flet , pse flet, ku flet, mjafton qe punon, krijon, zhvillon.

Kush eshte kunder Berishes, i jep rendesi se si flet, pse flet , ku flet , se sa punon, sa zhvillon nuk i intereson.

Na ka mbetur ne kujtese fjalimet e diktatorit "kllasa jone politike" " fshatarsia e yne heroike" " partia na ka mesuar" " ne nuk tradhetojme idealet" " bar hajme ".

Duke qene se ndarja vjen nga zhvillimi patologjik i individeve, nje pjese ushqehen me buk, pjesa tjeter me fjale.

Kush do fitoje fjala apo buka?

Sipas teoris statistikore i bie te fitoje buka, sepse ushqimit me fjale ja kemi pi lengun.

 

Vetem nje i cekuilibruar mendor, i cili ka nevoje urgjente per trajtim mjekesor per diagnozen SKIZOFRENI - AKUTE , mund ti flase dikujt dhe ti drejtohet me emer nderkohe qe personi nuk ndodhet fare perballe tij.

 

Boo , Zoti paste meshire per te,

Zoti paste meshire per Shqiptaret.

Foli Sigmund Freudi. Obama qenka gjithashtu semur, se bente te njejten gje. Pa le njehere Reagan kur i bertiste Gorbacevit te rrezonte murrin.

 

Ja c'fare thot Merua per Ate me qe i ka ndenjur afer per nje kohe te gjate;

 

Së fundmi, dua t’Ju rikujtoj se, përpjekja e Sali Berishës për të futur vendin në darët e një lufte civile, nuk merret seriozisht nga askush, por merret si shenjë e një degradimi të tij mental, që nuk kurohet më as me “Haloperidol” dhe as me “Rispolept”, të cilat ai i mban në xhep.

P.S. behuni nje google ketyre 2 ilaceve dhe e shikoni c'ndodh dhe ku perdoren!!!

  1. Haloperidol
  2. Rispolept

 E mor budallenj hodhi Sala i gur ne det ene u hudhet te gjithe per ta nxjerre. O popull i trashe skuptoni dot as manovrat politike te Sales e shpikni lloj lloj traplluqesh. Ene Mero Merhumi e di shum mire qe esht manover po i duhet te mbroje Edin qe e ka share po me ate bagazh qe perdori Sala.

sigurisht, per here te pare jam dakort me ty. Ne vend te nxirret guri qe hodhi berisha ne det, duhet hedh ne det edhe Berisha vete, e bashke me te gjithe gomeret qe mendojne si ai. kaq smiley

 

 

Berisha do lithium lum vllai. Antipsikotiket e zakonshem s'i bejne derman. Nuk shpjegohet ndryshe si doli nga shpella e Viqidolit e arriti der aty ku o.

Po te kishte dicka te pavertete ne keto qe thote Berisha per Ramen ai do ti ishte drejtuar direkt gjykates per shpifje,po le qe cfare nuk eshte e vertete ketu? qe ka dale nudo te gjithe e kemi pare,qe ka akuzuar te atin qe ka shkuar me grune  e tij,jane letrat ne gjykate,qe eshte skizofren jane letrat ne spital,ku qendron e paverteta e ketyre qe thote Sala?

Po te kishte dicka te pavertete ne keto qe thote Berisha per Ramen ai do ti ishte drejtuar direkt gjykates per shpifje

Seriozisht e ke?

shume seriozisht e kam zoto,mund te na thuash ti qe jane te verteta apo te paverteta ato qe thote Sala?

 

Atehere, sipas teje; fakti qe Berisha nuk e ka paditur ne gjykate Ramen per shpifje, kur Rama e akuzon per mafjoz, per familje mafioze, per korrupsion total dhe gjithe akuzat e tjera qe i ben Rama Berishes; dmth qe Berisha eshte fajtor? Se eshte fajtor nuk e paditka ne gjykate?

Aman me Brado... ata acarojne tone e flasin si budallenj e mbrapa shkojne e bejne felliqesite me te medha! A nuk ishte njesoj Berisha me Meten? Eshte youtubi plot te keqen vllai ty, plot me deklaratat me kafsherore qe kane bere kunder njeri tjetrit... a nuk jane aleate byth-e-breke tani keta?

Si thua ti?

ahahaha! të paktën diçka për të qeshur e ka:

thi do ndihethit ju, nëthe një mothtër thi Rama do ju shvithte lathkuriq?

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).