Cili do te jete cmimi qe te hyjme ne BE?

E bej kete pyejte nisur nga deklarate e Berishes sot ne Kuvendin Popullor per afrimin me BE.

Duke iu rikthyer temës së integrimit të Shqipërisë, Berisha theksoi se do të ndërmarrë çdo reformë dhe se do të paguajë çdo çmim që Shqipëria të afrohet me Bashkimin Europian. “Zotohem para jush për të ndërmarrë çdo reformë, do paguajmë çdo çmim, në mënyrë që të konsolidohet çdo ditë dhe ne të afrohemi me BE-në. Ne jemi të vendosur që me seriozitet e me vendosmëri të kapërcejmë çdo lloj pengese”, - tha Berisha.E nisa kete pyetje nga deklarata e Kminisitir Berisha ne Parlamentin Shqiptar

 

Pra per tu afruar me BE-ne ne paguajme cdo cmim. Po per te hyre ne BE cfare do te afrojme?

Valle shitja e ujrave teritorjale shqiptare ka te bej me afrimin me BE-ne? Po per hyrjen cfare duhet te japim? Llogjikisht me shume se ujrat.  Duhet te japim token shqiptare te jugut. Pazare me trojet shqiptare dhe interesat kombetare per te hyre ne BE i thone kesaj. Sikur Shqiperia te prone e Saliut e lene trashigim nga i jati dhe me keq te asaj pjese te Shqiperise, jugut te Shqiperise,  qe Saliu e ka pare dhe e shikon si te njerkes.

Personalisht nuk kam azgje kunder hyrjes ne BE por jam kundra te zgjedhurit te  rruges me te lehte ate te shitjes se Shqiperise. Se deri sa te hyjme ne BE nuk do te kete me Shqiperi ose do te kete nje Shqiperi gjysmake, nje shqiperi Saliniale, pjesa  Veriore dhe e Kosoves.

Si thoni cili do te jete cmimi

 

 

 

13 Komente

Kaq shume budallalleqe te mbledhura ne nje vend nuk kisha lexuar. Shitje,blerje,uje,toke,ajer.

Dakort te gjitha jane budallaqe, por.....

Nuk me the Cili do te jete cmimi qe thote Berisha?

Se nuk besoj se e ka fjalen per cmim te luftes kunder korupsionit se ndryshe do te thoshte "Une do te paguaj cdo cmim" ndersa thote "do te paguajme cdo cmim" pra ne te tere do te paguajme. Thua  te jemi te tere ne te koruptuar qe e thote ne shumes? smiley Pak e zorshme kjo smiley

bobo, kaq i trashe je ti? Po Berisha flet ne shumes se nuk flet vetem ne emer te vetes por ne emer te Keshillit te Ministrave te Republikes se Shqiperise, dhe KM eshte i dale nga parlamenti dhe parlamenti eshte i dale nga populli.

Ne marredheniet me jashte Berisha nuk perfaqeson veten, por Shqiperine, dmth. te perfaqeson edhe ty megjithese ti nuk e meriton, ti je soj komunisti me gjak grek dhe cdo lloj gjaku tjeter por vetem shqiptar jo.

E drejte Speaker por atehere perse thote pak me lart se:

Zotohem para jush për të ndërmarrë çdo reformë

Apo reformen Berisha do ta  bej vete pa Keshillin e Ministrave, Parlamentin dhe Popullin ? Ndersa cmimin do ta bej bashke Keshillin e Ministrave, Parlamentin dhe Popullin?

Si thua? smiley

Ti ke nevoje per psikiater, sinqerisht ta them.

zotimet dhe premtimet i ben ai dhe jo populli. Populli e ka votuar per keto premtime dhe zotime, ndersa reformat qe mund te kene edhe kosto, jane per te gjithe.

Ti me te vertete kujton se nese Berisha do te shese Shqiperine do ta thote publikisht ate? Po ti a je i semure a ben vete.

E di si eshte puna? Shqiperia do te "shitet" e gjitha, pasi anetaresimi ne BE do te thote edhe "cenim" i sovranitetit pasi shume vendime nuk i takojne me vetem Shqiperise por merren bashkarisht ne Bruksel.

Keshtu qe ju komunistet reagoni qe tanu kunder anetaresimet, pasi me andej do te jete vone.

Speaker Me quajte te trashe Tu pergjigja shume me sjellje Tani me ofendon perseri.

 Te te pyes: Perse je kaq Idiot? Ne jeten tende vetem shajre dhe fyrje ke mesuar Sic duket nga prinderti vetem sharje dhe fyrje ke mesuar . 

Me ben te besoj se keta jeni JU perkrahesit e Berishes. Jeni llumi i shoqerise shqiptare. Ti je nje shembull per kete  

Kete lloj edukate ke, keshtu qe nuk ja vlen te merem me ty. I D I O T 

Jo Toko nuk ke te drejte te shash me sharje serioze nje idiot . Ne mezi e kemi ate . Eshte nje nga mgalasesit me te lezetshem te PPU. Psh ne se ti flet seriozisht ke gabuar adrese. Ne se ti flet jo seriozisht ti perseri ke gabuar adrese. Ne se ti flet havadan ti je brenda adrese. Po flet me Tellallin

vetem tek peshku njerezit mund te krijojne kaq shume paranoja

1. per ujrat ste beri njeri mezor

2. cmimi mund te jete pilitike, psh ikja e birishes e ram-ushit ...

sa per paranojat

beso e kontrollo , i thone ksaj pune,jo per gjo  po per me qen mrena

 

E ka fjalen per zgjedhjet e reja, qe sigurisht do mbahen pas 6 muajsh, maksimalja 2 vjet ? (ne funksion te qeverise se re te koalicionit t e gjere : me PS (maxi : 2 vjet), pa PS (maxi 6 muaj). 

Nuk ma do mendja Stalker. ( Edhe mundet) Por jam i dyshimte ta kete fjalen per zgjedhjet e parakohshme qe patjeter do te behen ashtu sic thua ti.

mos me thuaj qe e kuptove se cfare po thote Berisha toko smiley. cfare do konsolidohet psh? Berisha flet me fjali pa kryefjale e pa kundrinor te drejte. Me sa duket i thurr fjalimet duke hedh zarat e tavlles e duke zgjedh fjalet sipas numrit qe i del: Shesh besh, te konsolidohet. Shesh jek, zotohem. Pese jek, seriozitet. Kater dy, kapi' te katra, vendosmeri, pengese. 

Me sa e njoh une Berishen ai shpesh thote ato qe ka ne medje dhe jo se do ti thote por se i shpeton goja ( pa dashje apo pa dashka sic i thone nga Korca smiley )

Ju kujtohet ajo qe tha Berisha per bashkimin me Kosoven?

Kam frike edhe ne kete rast kete ka thene.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).