Cfare cigaresh pijne socialistet?

 Sipas meje:

33 Komente

Elton, qe ta kompletosh punen, ndrysho dhe "veni vidi vici" pasi te treja keto fjale dhe bashke dhe vec e vec nuk kane per t'u shqiptuar nga socialistet sa kohe te kene ne krye Edin apo ndonje si puna e Edit

edveni edvidi edsvici? hahha 

ps: ik thuji pak pa-nickut qe e kam shajt

po edi ka fituar si cesari, vetem se si kane hapur kutite (e cigareve hahahha)

c'u lodhe mor elton e nuk ta di kush

ore, ka ndonje foto aty, se une nuk shoh asgje. Lexoj vetem "sipas meje".... dmth, sipas eltonit.

fytyre e cuditur!!!

 eh Ana,

ta ka ngopur kapitalisti smiley

te ka vene videon e te ka heq figuren smiley

hahahah

Shiko, mos ma ngacmo kapitalistin, se shyqyr qe na e vuni videon, e kam frike se ia jep truni e na e heq prape... Do bejme si te bejme dhe pa e pa se ca lloj cigaresh pine socialistet... une per vete pi Merit. smiley

Cfare cigaresh pijne? Mund te te them me siguri jo Marlboro. Provoje pak me Ashton(Virgin Sun Grown, nganjehere iu pelqen te alternojne me Aged Maduro).Jeta eshte çeshtje eksperiencash, kutiizmi hyn tek keto eksperienca, por ti si çun njeri me eksperience mos lejo veten te kutiizohesh. smiley

La rosse nuk merke vesh nga duhani smiley. Deputetet e rinj pijne Fuego Cubano kurse te vjetrit Partizani ose Ds smiley

Jo vetem politiken por edhe ato qe i rrijne afer.

G ide.

Me duket se kutia eshte bosh.Cigaret kane devijuar te gjitha te Ngjela.

 

Me duket se i ka marre te gjitha berisha, i ka lene me gisht ne goje dhe ju a jep nje nga nje bylmeseve tij - metes me shoke, meqenese ai vete nuk pi duhan.

Une them qe tani Berisha i thote socialisteve :

"Dridheni nji nga duhani i Narit (Kokes)"

Nuk thomi kot una qe Sala o i zgjute fort. Me dy-tre "mesime private" me Nanon, jo vetem e pervetesoi "msimin" po ia kaloi presorit.

Coolio!!! Gimme a loosie. Never heard.

Mrrok, shiko gjenia e pricing ne monizem nga shitsa t'pa ndergjegjshem te NTUS-it. Nje partizan bente 18 lek. C'ka i bie 18/20 lek per cigare, ose 0.9 lek (te vjeter gjithnji). Nji cigare e hapme permbante 0.1 lek "mbivlere" (surplus value), ose pune te papaguar te puntorit me meditje, sepse shitej 1 lek copa. Kush ishte mir n'algjeber-gjometri blente te hapme por 9 lek per 10 cigare. 

 Gimme a loosie. Never heard.

Ca i thone "gimme a habibi"! smiley

Meqe shume shitsa qe thyjne rregullat jane arabe, pakistaneze ose bengali, ka ngel si llaf, ne vend te "loosie"! smiley

 

jabonxhio ene ti u merke me politik mer daj... apo e ke kshu sa per shkrythje.

kot m'bi n'qaf. s'un e boj politiken fare. besoj ca m'thon periher. bo me nejt me Salen nja 2 ore psh, bohem me militant se gjith kto qe shef ktu ti. Me Ed Ramen duhet vec 1 or e gjys. Me Lir Meten ama s'dalin as dy jete, por ai osht perjashtim qe verteto regllin. Pranej iu rri larg. Plus kompleksi inferioritetit qe kom prej Peshkut, kur shof gjithkto njerz qe e qajn politiken, te modhen e te voglen.

E kshuuu... s'me njel gjo tjeter, vec t'bubrroj me Mrrokun naj gjo mbi lagjen Queens dhe dyqane t'vecanta t'saj qe shesin uj tepelene me fjaleformime anglosaksone.

i gjys ore mo pak the? po ti qeke kallarja kuqe mer s m rre syu mu

po jo mer... eh po cer tham, do vdesim t'pa kuptum. Me Salen mer merr i gjymes ore mo shum pri pun t'dialektit mer... ceshtje rendimenti.

apapa ene 1 habibi tek pull m paska njel... jom me i ven ktu qe me ble cinare i bi qe me bo ene gjimnastiken

ej vetem imagjinoje icik si do ishte sikur diten e votimit m shqipni mos shko'te asnjeri me votu...

harrova me thon: kjo "i" dyfishe te "baketa" rocks! Duken ca aspirata te mcefta per germen e vogel "L", qe ne momentin e fundit ndrruan mendje. L te bera pishman (ose "pishmend&quotsmiley dashni gjith nikotin.

Shqiperia po ndryshon, thithe edhe ti

smiley

Me ate te zezen ca aludohet, Shqiperia po evgjiterohet? smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).