5 Komente

Mrrokell djali.

Ku e gjete kete "baker", kur e blej nuk e meritoj po e "posedoi", jam pronar i saj, me pelqen keshtu.

Ou, sa gabim.

Ajo qe eshte me e rendesishme ne kete ceshtje eshte fakti qe nje shqiptar ka shansin te shenoje nje precedent ligjor ne Gjykaten e Larte ameriqene. smiley

Or not. Po qe se ceshtja eshte jete a vdekje si argumenton avokati i ketij, a nuk duhet qe ky te ishte me vigjilent dhe te ngrihej ne kohe? Perderisa te ishte per kete vete, ceshtja per jete a vdekje nuk eshte aq e rendesishme sa te ngrihet ne orar per te mos vdekur, kjo ose tregon qe nuk eshte ceshtje per jete a vdekje, ose qe shteti Amerikan nuk ka pse te marre parasysh nje individ qe nuk i intereson ceshtja per jete a vdekje, dhe perderisa kjo nuk i intereson ne SHBA, s'ka asnje arsye pse kete mosinteresim te mos vazhdoje t'a tregoje ne Shqiperi. Me nje llaf te kthehet dhe t'ia fuse gjumit, pasi me siguri qe ne gjume nuk do t'i bjere njeri ne qafe.

 Ore, sa vite ka kjo pune? Aty thote qe ky e kishte the hearing in 1995, which means qe kane kaluar almost 15 vjet qe ky tipi lufton?

Weird....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).