a lejohet qe te vihen tenda ne mes te qytetit?

ore po pse lejohet qe te vihen tenda ne mes te qytetit?

po te marr nje cader e ta ve para kryeministrise e te rri aty sme thote njeri gje? (apo i behet leshim edwinit?)

7 Komente

Or Kol, na ka gjet belaja ne te qytetit. Meqe maloket na pushtuan dhe ndertuan vila tek trojet tona, skemi se ku te fusim koken tani. Cadrat na kane ngele! Apo do me na lone jashte fare tani ne dimer ti ?

Berbero.Edhe ti i ardhur je,por ke ardhe ne 1944.

Nuk te lejohet te vesh tende, pa vene pishine! Vend ka, keshtu qe mos perto beje dhe i pishine.... smiley

Eltono... nese Angline mund ta konsiderosh si vend demokratik; - ketu lejohen. Eshte e veshtire te gjesh nje dite qe te mos kete njerez me cadra perpara parlamentit ketu. Protestojne per cdo lloj gjeje. Cfare te keqeje ka ne Shqiperi?

E vetjma gje qe me vjen ne mendje eshte mungesa e vizionit te protestes. Rama mbreme ne interviste, pervec toneve nanoiste, atij vesit te "ëëëëëëëë"-ve te tejzgjatura, presjeve dhe ndalesave pa karar fare pas cdo fjale, tregoi qe nuk ia kish idene fare se cfare donte te arrinte dhe si do t'ja arrinte. "paracaktuar"... - fjala kyce. Asnje gje nuk ishte paracaktuar, dhe asnje gje nuk ishte imagjinuar te paracaktohej.

Pra, nuk e imagjinoj dot se ku do dale kjo lloj proteste. 3 dite e tre net te humbura ne acarin nentoresk te Tiranes... Po mbetet nje "X" i madh i tipit te nje reality show te posadale. te presim e te shohim...

Propozoj qe KKRRTSH ti jape leje ndertimi te perhershme cadres qe do te mbaje brenda Edin qe ai te mund te punoje i qete deri ne zgjedhjet lokale,ku ,duke mos qene me kryetar bashkie,ti jepet leja ta marre me vehte ne Peze.

Dalja me cadra ????

Do kene mrre shembull nga njeri qe dilte rast e pa rast me karroce , duke e shtyre nga prapa nja tre a kater veta duke protestuar ku kishte vende te lira neper rruge e institucione .

" Poshte terri informativ " smiley 

Frymezues historike keta MILITANTET E Berishes smiley 

Dy muaj pune o derezinj dhe kaq as 2 mije protestues nuk sollet!

Deri ke ura e Lanes e mbushet!

Tani eshte e qarte se Edi Ramen nuk e pyet njeri.

Pastaj nje pyetje kam.

Cfare do te ndodhe te henen,kur protesta te mbaroje dhe kuptohet qe qeveria nuk do te levize nga pozicioni i saj?Ka thene gje Rama per kete?Dmth per diten e hene?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).