21 Komente

 ca ke shpetuar nfa ca te shara me bresheri automatike

Je vone o Sol... e kemi nderruar flamurin me kohe e me vakt ne.

http://www.noa.al/images/stories/sali_berisha.jpg

Nese nuk te mbushet mendja... ja ku e ke. Zgjidh e merr.

se shof dot, mënjanoje ca kët xhaxhin që e ka zënë fllamurin.

Kemi ndryshuar nga koha e Flamur Topit kemi vajtur ne kohen e Flamur Nokes

hahahahha...roftè flamuri... por edhe huri...se tè gjithè festojnè flamurin dhe harojnè hurin...i cili mban flamurin...biles disa mendojnè se shqipove ju ka mbetur vetèm huri...pra rroftè huri!!!

http://www.shekulli.com.al/berisha_karamanlis.jpg

 

Pas ankesave te shumta nga BE per prishje imazhi nga ana e nacionalizmit ekstremist shqiptar; Shqiperise i behet nje oferte fisnike nga miku i shtrenjte historik, Karamanlis, ne emer te popullit vella grek: "zgjidh e merr o i perndritshmi Sali" (dhe te lutem kujtohu edhe per mua kur te vesh tek Ati jone qe eshte ne qiell).

Mesa duket, kandidaturat jane reduktuar ne dy, ose 3... nuk i dihet akoma zyrtarisht:

http://i721.photobucket.com/albums/ww218/Besa_1980/1238588661-lajm3.jpg

Vallahi, ta nderrojme, them une. Dhe te marrim Mulin.

Muliu, qe thoni yve, eshte fqinji im i katit te dyte, nje plak diku tek te 85-at. Por me kopil plak, s'e ben me gjyshja e vet. C'nuk di ne ato historite e seksit, siç i thoni ju te rinjte. Po dilja nje dite nga ajo gjeja qe dikur i thoshin pallat, dhe shoh Mulin qe ishte ulur ne nje stol. Po ku je more i biri i kurves, ma pret si pa gje te keq. Ktheva koken prapa, me siguri me ka ngaterruar. Ty, ty, po te them, hajde ketu, hajde, me therret ai dhe ngrihet ne kembe.

Kur u afrova dhe pak, me thote : Oh me fal, te ngaterrova me Helidonin, ate djalin e mamit te bukur, te katit te trete. Jam mplake shume kohet e fundit dhe s'shoh mire nga syte. Po ku je ti, ku behesh, pse nuk te shoh kurrkund ?

I them : O xha Muli, nuk me sheh se nuk jam ketu, jam ne nje vend te huaj, France, France, atje jam. Pastaj, ai : Ohoho, kodosh pulash ti, ke ditur te zgjedhesh, shume mire ke bere. Francezet, qe thua ti, jane grate me te bukura ne bote, ta thote babloku ty, e di mire kete pune. Kam pare ca filma kohet e fundit, vazhdon ai, papapapa, i kam thirrur menjehere plakes, Soses, qe te me afrohet se nuk e di ç'me gjeti. Eh mire, po çfare ben atje ne France ?

Une : po ja bre xha Muli, une atje punoj dhe jetoj, dhe merrem me studime te holla, etiko-etatiste, ja keshtu me nje fjale.

E ai : o po leri keto budalliqe, po me thuaj, a je martuar a je fejuar, a çfare ke bere, kete na thuaj ti.

E une : qe thua ti xha Muli, te them te drejten...

Dhe ketu more shoke, te ka kapur nje shi i madh, njelloj si sot ne Tirane. Cohu xha Muli, i thashe, se u lagem. E shiko ç'me thote xha Muli : ehuuuuu une s'e kam me problem te lagem, u bene ca vite tashme qe lagem dhe lagem mire.

Ika pastaj, nuk e di ç'u be. Por ama Flamuri duhet nderruar. Suksese çunave. 

Mire qe u ktheve me keto perrallat o Hurbi se nisa te behem merak smiley

Dakort edhe per xha Mulin...

Te me falin peshqit per vonesen... Kjo pune qenka vendosur me kohe:

http://arkivi.peshkupauje.com/wp-content/uploads/2007/07/presidenti.JPG

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).