Prova

Si mer paska prova dhe si kan qit. Se vetem fjale grash kemi degju. Tashti, thone se rama paska deklaru ne gjyq se baba vet i paska kap grun. Si s'qiten nje procesverbal me ti se gjyqet i kane te arkivuara keto deshmi. Thone qe ka qene i kuruar 10 vjet per skizofreni. Po publikoni nje kartele me qe ta quajme dhe ne te tjeret prove se ju e di qe e besoni qe ne fjale mesine.

 Genci

15 Komente

E ku qendron rendesia e kesaj thenieje? Mos do ndryshonte gje Rama edhe po t'i sillnim keto provat?

Pastaj, Shqiperine po e shqyejne ujqit, ju thoni "gjurmet"...!

Une s'e kuptoj per ca ka dale kjo tek theniet e dites. I bie qe nqs ka prova atehere Berisha ka te drejte te beje akuza te tilla personale ne parlament, dhe anasjelltas, dhe ne si popull te ndjekim dramat e tyre familjare ne TV?

Dmth juve (Peshku) me kete thenie qe kerkon prova per ato lloj akuzash pak a shume legjitimoni ate lloj praktike berishiste.

Se jo per gje, po ja sipas Spiqerit ajo zedhenesja e PD-se paska qit provat e akuzave per cunin qe i kishte thene Rama te shoqes se e ka me te atin. Atehere? smiley

E pra, puna eshte qe ato lloj fjaloresh s'duhet te kene vend ne politiken shqiptare, qe ata duhet te merren me problemet e njerzve dhe te vendit, jo me aferat hetero apo homoseksuale dhe me dramat familjare te njeri-qetrit.

Penar,

Eshte shume interesante qe kjo shprehje dite ka disa dite qe shpallet tek peshku. Eshte shume interesante sepse ti personalisht zgjedh te evidentosh mungesen e fakteve, dhe momentin qe dikush sjell citim te drejteperdrejte nga fakti, pra procesverbali, ky postim censurohet - CENSUROHET, jo zhduket, por fshihen 'gjerat e papranueshme per moralin' qe permban deklarata e zedheneses se PD-se. Cfare eshte ky moral?

Le te themi qe une jam dakort me moralin e meposhtem: nuk duhen lexuar publikisht procedimet e nje gjyqi privat; nuk duhen lexuar publikisht akuzat qe i ben burri gruas, informacionet mbi jeten seksuale te ciftit, informacione mbi shendetin e personit.

Atehere perse qendron kjo si shprehje dite?

Me pikantja ne kete histori eshte qe kete procerverbalin e ka bere publik per here te pare askush tjeter por Mero Baze, kur ishte me Berishen. Pikerisht ai Mero Baze qe beri edhe nje koment te gjate per Kryeministrin dhe z. Topalli per dhunim verbal te foltores se parlamentit prej kryeministrit.

Trop, s'e kam parasysh se cila eshte kjo 'gje e papranueshme per moralin' qe eshte censuruar, presumably, nga nje admin i Peshkut. 

Arsyeja pse une vendosa kete me siper si thenie dite, eshte sepse degjoj te kryqezohen lloj-lloj njerezish, pa prova. Edhe mua me duket se nje nga gjerat me te rendesishme ne sherre te tilla, jane provat. 

Perbri me provat, qendrojne dhe institucionet. Te dyja i kemi qare me lot qe ku-di-une-se-kur. 

P.S. Kerkesa per provat, eshte me shume ne relacion me akuzat per mafia, vjedhje, abuzim detyre etj. Me gjerat personale, edhe sikur te kete prova, ka (ose duket te kete) ligje qe vendosin se cfare mund te publikohet dhe cfare jo.

Si perfundim prap nuk shkon kjo; thenia eshte qe behen akuza pa prova, provat censurohen (po nderkohe kane dale) dhe prap thenia qendron, e cila thote eshte bere keq per prova. Per tek Peshku e ka fjalen? smiley

Nderkohe Rama tha qe do i drejtohet Strazburgut per gjithe akuat e Berishes, pastaj shtoi qe jo me dare po me nje grusht te forte do ti shkule ... dhembet ... korrupsionit. Nuk tallem, keshtu tha. Vetem grushtin qe s'e ngriti lart nderkohe qe e tha. smiley

Keto kohe pervec te tjerave sjellin dhe ca sodisfaksione te vogla si p.sh te shohesh ato qe, kur u ndane keto na rane, te kthehen rrotullohen e perpunohen nga kushdo madje edhe nga nje spekullues i rendomt si ky me siper.

Dhe meqe flisni per prova qe per mua kane shume rendesi se s'do ja jepja voten nje njeriu qe eshte skizofren meqe kjo eshte semundje kronike dhe qe deklaron gjera aspak njerezore, pasi lexova Uau proven ne fjale u binda qe ne rastin me te mire spekulloni, se flitej vetem per nje deklarate per mos pranim atesie me pretendimin se eshte i pa afte te beje femije. Une ne vend te tij (24-25 vjec) do kisha bere çmos ta vriste ate qe sot eshte nje njeri. (jam pro abortit) Pra me standartin tim eshte ku e ku me mire. PO muhabeti eshte qe nga kjo fraze ju dilni ne ate kafsheri qe thate duke pergojuar jo vetem nje femije po edhe nje te vdekur. Dhe perballe kesaj te mencmet dalin e bojn interesantet. UAU. Ky eshte nje tjeter tregues i rendit tone aspak natyror ne te cilin plebejt kane zene dhe bejne nder te tjera edhe si shkencetar. Nuk durohet dot me. Te gjitha koperativistet jane te thirrura te stalla nr. 6

Kane dale provat per ceshtjen e mohimit te atesise te djalit te tij nga Rama dhe akuzat qe ka bere ndaj Makocit, RD e ka publikuar procesverbalin e gjyqit ne vitin '91 por pse fshihet ketu tek PPU, nuk kemi pergjegjesi ne qe flasim per kete, te pakten pa prova nuk po flasim. Cfare kerkohet tjeter me kete "thenie te momentit"?

A ka prove me te madhe se sa ajo e Devirolit qe i tha Kostes se jam detyruar te hyje ne kete afere te piset tregetie armesh sepse ne takimin jozyrtar qe pata ishte edhe djali i kryeministrit? Keto jane prova te korupsionit dhe kontrabandes mafjoze, ndersa ti meresh me ngjarje familiare te ndodhura ne vitin 1990.

 

o bishti i verber i sales, po ca i duhet njerzve se me ke i ka kalamajt edi, gruja edit, ti po jot eme, me ke ndahet a me ke bashkohen robt.

o kafshet e zbutme te sales, ju gjykofte perenia, qe merreni me procesverbale gjygjesh divorci !

smiley

 

kohe e gjate pa e lagur ee? Nga toni dukesh qe ke kohe qe nuk ta ka bere kush qejfin si duhet. lol

jo pra sna e bon njeri qejfin se gerthisni ju gjithe diten ne tv, dhe ju kane blloku shqisat dhe funksionet vitale robve.

kishe nai  problem ti  me hallet e mija, apo ste dalin ato te zogut te edit ?

Po pra mi Bedrije ngelen duke u mor me aletet e Edit. Sa qejf qe i kane. Prandaj dun edhe me legalizu pederastine.   hahahahahahahahaha

A po e shef debatin tek Top-i?

Jane egersu komplet. Edhe Enveri nuk kishte ligje te tilla si ky qe ata aprovun sot ne parlament.

 

Ja nje prove se cfare mashtursi ordiner kemi per kryeminister!

Njeri i felliqur qe merret me trillime dhe fantazit e tij te shfrenuara. Opsioni per heqjen e Berishes me force duhet te jete mbi tavoline. Nje te marri nga mendet e kokes i vihet kemisha e forces dhe "detyrohet" te marre mjekim kur te gjitha mundesite e tjera deshtojne!

 

Berisha për Ditmir Bushatin:

"Zoti Rama po lobon në mënyrën më të fuqishme kundër vizave. Më datën 24 nëntor ditëzi Bushati dhe Beqja i thonë Pierre Mirelit: "Mjerë ju po hoqët vizat për Shqipërinë, do të përballeni me eksodin më të papërmbajtur, me krimin më të rrezikshëm". A ka shqiptar që mund ta bëjë një gjë të tillë? Pra, këta janë emra. Të dalin dhe të thonë jo!? Sepse aty ka qenë një tryezë të paktën me 10 vetë. Raportet e dërguara në Bruksel nga zoti Rama kundër vizave nuk ka cinizëm më të madh. A e keni dëgjuar ndonjëherë liderin e opozitës, qoftë dhe një herë të vetme t'i bëjë thirrje Brukselit që të heqë vizat?"

 

 

Komisioni Evropian për deklaratën e Berishës

Ditmir Bushati nuk ka marrë pjesë në këtë darkë. Asnjë nga pjesëmarrësit nuk ka thënë asgjë që mund të interpretohet se mund të jetë kundër interesit të Shqipërisë për të arritur sa më parë heqjen e vizave me Bashkimin Evropian, apo që mund të jetë në kundërshtim me qëllimin e saj për integrim evropian.
 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).