OSSH shkurton 1400 vete

Rreth 400 punonjes te OSSH-se pritet te pushohen nga puna brenda muajit nentor dhe 1 mije te tjere ne fillim te vitit 2009.

Keshtu jane shprehur sindikalistet ne nje konference shtypi ku kane kundershtuar ashper vendimet e kompanise ceke

Nje nder aryet qe OSSH ka marre kete vendim eshte se shume persona nuk jane profesioniste. Por Selman Lika  nga Laci prej vitesh punon si elektricist, dhe ai eshte i pari ne listen e personave qe do te pushohet nga puna

Sipas Likes shume persona jane punesuar ne kohe fushate dhe sot vazhdojne te jene ne pune

Nje pjese e madhe e punonjesve te OSSH-se nuk kane kontrata kolektive.

1 Komente

Rrofshin ceket... ata dine ta kthejne kohen mbrapsht! Dhe ishalla e bejne, te na kthejne dhe njehere ne fillim te vitit 2009... te pakten do marrin masa socialistet, ta thone publikisht se ku do vidhen votat, kush do fitoje... etj etj etj... ka goxha prespektive. Ah mor Top channel qe je fabrike injorantesh!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).