Turizmi shqiptar në dorë të Nikollë Lesit

Nikollë Lesi është prezantuar sot zyrtarisht si zëvendësministër i Turizmit, Kulturës, Rinisë e Sporteve. Prezantimi është bërë nga kreu i dikasterit, Ferdinad Xhaferri, i cili e ka njohur me stafin me të cilin do të punojë. Lesi, do të jetë përgjegjës për Turizmin në këtë ministri, sektor që është cilësuar si një nga prioritetet e qeverisë Berisha.

Në ceremoninë prezantuese, Lesi nuk ka harruar të falenderojë kryeministrin për besimin e treguar dhe per zbatimin e marrëveshjes paraelektorale. Ai ka shprehur gatishmërinë për t'u impenjuar maksimalisht në detyrën që i është besuar për arritjen e objektivave që ka qeveria për turizmin.

 

35 Komente

Në ceremoninë prezantuese, Lesi nuk ka harruar të falenderojë kryeministrin për besimin e treguar dhe per zbatimin e marrëveshjes paraelektorale.

Ne cfare partie eshte Nikolle Lesi? Nuk ka qene me PDK?

Ka krijuar partine e vet ne zgjedhjet e fundit te quajtur Levizja Demokristiane (LDK) mesa di une.

Ka marrur nje % shume te vogel, por e mjaftueshme per t'iu hequr nje kandidat partive te tjera ne zonat ku ka kandiduar, sidomos PDK-se.

nga si ka fut duren dhe nikolla mo, dhe kjo i kish njel  .......

Po ky sikur u zgjodh kryetar i dhomes se tregtise.

 ishte nikolle tjeter ai smiley

Nik - emri i suksesit.

ah si nik xhelilaj psh - si shpirt.....

po ke te drejte,se pse me duken te gjihe njelloj keta mu nje zot e di.

N Lesit i uroj pune te mbare.Eshte deputeti qe megjithe se ishte ne popzite,mazhoranca socialiste nuk ja hoqi dot imunitetin.

@Realist. Cfare bente ky Leshi ne popzite?

A i mani men artikujt e "Koha Jone" per korrupsionin e Nanos kur ky ishte ne pushtet? A e mani men kaseten qe nxorri Lesi ne Parlament?

Te gjitha gjonat ishin te verteta dhe ska asigjo te keqe pervecse...... para se te fillonte e gjithe kjo histori, Lesi shko te zyra Nanos dhe i kerko $100 000 per mbeshtetjen e tij dhe "Koha Jone". Dhe kur Nano e nxori si qen nga zyra, atehere filloi sulmi. 

Dhe kur Nano e nxori si qen nga zyra, atehere filloj sulmi.

Nano nuk ja hoqi dot imunitetin megjithese kishte mazhorancen ne parlament.

Filloi me Pangon, vazhdon me Lesin, me c'duket qeveria ka vendos ta orientoje zhvillimin e turizmit drejt turizmit seksual 

 po pra, 

por mua ma mshine kur e thashe kete , ne nje forme pak te ndryshme smiley, por kjo ishte ideja smiley

O qivrija (dhe bedrija) na tregoni dhe ne ku qendron skandali i ketij lajmi, qe ta kuptojme pse eshte ne faqe te pare, se dro s'dime dicka. P.sh. ka gje Sida ky dhe kur ta beje me sekretaret te cilat do ta bejne me turistet, do ja ngjise? smiley

Turizmi shqiptar në dorë të Nikollë Lesit

Nikollë Lesi është prezantuar sot zyrtarisht si zëvendësministër i Turizmit, Kulturës, Rinisë e Sporteve.

Tamam. Fiks fare. smiley

 

Po eshte zv. minstri qe do merret me turizmin or xhibxhib. Ministri Xhaferri do merret me kulturen, kurse zv. ministri tjeter me sportet. Cfare ka qe nuk kupton ti apo s'ke idene ca shkrun?

nuk eshte skandal mer xhib jo,por dun me thone qe Sala gjithe ministrave jugor po i fut nga nje zv-minister verior, po ku merr vesht kaq thelle ti.

Ose ajo qe thua, ose dicka akoma me e felle, ose ky lajm ne vetvete eshte komplimenti me i mire qe Peshku mund ti beje qivrise Birisha-Meta, pasi "skandalet" per te cilat po e kritikojne dhe nervaacarohen deri tani jane te tipit   'yyyyyyy Lesi u be zv minister'. smiley

Skandali i rradhes do jete Berisha u fut ne zyre me kemben e majte para se te firmoste nje dokument te rendesishem. smiley

Bile habitem si s'ka akoma asnje shkrim tek faqja e pare ne kategorine acarim nervash me titullin zv kryeministri shqiptar ka koken me te madhe nga te gjithe zv ministrat e Evropes, dhe kjo do beje te mos na pranojne ne BE. smiley

O mjere kultura ne dore te Nikolle Lesit.

O admina, u acaruat po kaq shume ju ne ato vite kur Koha Jone dhe Nikolle Lesi ishin megafone te PS? Apo sa kohe jane me krahun tuaj jane te mire, pastaj behen qesharake dhe nervacarues?

Po Merua, ai qe percmonit dikur, tani eshte bere me i miri, madje megafoni me i zhurshem i zerit te PS.

Se kuptoni se sa mjerane jeni!

kot me pyt, sipas teje a ka ndonje diference mes "te qenit gjithnje prane pushtetit" dhe "te qenit gjithnje i pabindur/pavarur ndaj pushtetit"??

Koha Jone e 97-tes e botuesit Nikoll Lesi dhe kryeredaktorit Ben Blushi, eshte faqja me e zeze ne historine e gazetarise shqiptare. Ne krahasim me kryetitujt e atehershem, historia e ores te Bushit nga TCH eshte nje gudulisje.

Lajm shume i mire (per femrat seksi dhe terheqese). Megjithate sado ironike te jemi duhet te mos anashkalojme edhe disa karaktersitika te realizmit. Lesi ka bere shume per Lezhen. Ne fakt Lezha eshte per shume gjera shume me mire sesa shkodra, sidomos pastertia. Nuk duhet harruar ketu qe cmimi i nje banese ne qender te lezhes eshte poashtu me i shtrejnte se ne Shkoder. Megjithate koha do e tregoje se c'fare eshte i afte te beje ai ne detyren e sapoemeruar. Uroj qe te punoje, turizmi shqipetare ka vertete nevoje per investime dhe zhvillim.

kjo flet me shume per lezhianet ne krahasim me shkodranet, fjala bie, dhe jo Lesi ne krahasim me Topallin

Jozefina e para 2007-es mbase eshte nje shembull i keq per krahasim, por nese eshte ajo e pas 2007-es besoj se punet qe jane bere ne shkoder duhet te marrin vleresimin e te gjitheve.

 

Krahasimi ishte arbitrar por qellim te tij kishte kete; Lesi di te punoje nese do dhe i intereson. Megjithate ai ka provuar te dyja anet e tij, ate qe di te punoje dhe ate qe s'di te punoje. uroj qe ne kete post te jape me te miren e tij per te miren e turizmit shqiptar i cili ka nevoja te medha. Normale qe jo te gjitha problemet e turizmit do te zgjidhen, por sikur te zgjidhen disa probleme kyce si ceshtjet e pronesise dhe plani rregues besoj se do te arrije te quhet nje "pune e mire." Gjithsesi koha do e vertetoje.

Nga ana ekonomike Lezha eshte mire kryesisht per 2 arsye.

1. Perqindja e larte e emigracionit te lezhjaneve.

2. Dyndje popullsie dhe rritje urbane e kufizuar ne krahasim me qytete te tjera.

 

Kjo videoja me kujtoi nje film, la guerre du feu, me ca neanderthals qe kapin femrat tamam si ky neaderthali ketu. Po ky neanderthali do kulturoje popllin lezhjan me vlerat seksuale perendimore? smiley

Kisha dhe une nje pyetje per "the hiring practices" te Prijsit, po administrata e paska pa t'arsyshme me e hjek!

E pse mar! smiley

 swed1; "....Filloi me Pangon, vazhdon me Lesin, me c'duket qeveria ka vendos ta orientoje zhvillimin e turizmit drejt turizmit seksual.." 

 

Opaa, rritje te ardhurash, ne koh krize. 

 

A mund te ma shpjegoje shoku admin. se pse eshte "24 karat" dhe "acarim nervash" emerimi i N. Lesit zvminister? Jo per gje por ky lajm nuk me ngjall ndonje ndjenje te vecante, sidomos nga keto acarimet, ndoshta pas sqarimet mund te acarohem edhe une.

Kalamoja, a e dini ju se çar bohet neper ministri? Pavaresisht se nuk kom asnji simpati per Lesin, mund t'ju garantoj se o nji nga zv-ministrat me pak ronde. Do vije koha kur do ju tregoj ca qyfyre nga ministria e internimit (lumidrin me kupton) ku i di mire gjonat. Jane bo gafat e zv-ministrave per barcaleta.

Nuk ka napalm qe i bo dermon administrates tone. Vallahi une menoj se duhet me kthy "punen fizike" te detyrushme si n'kohe te qoftelargut. Jo per gjo po te pakten te punojne 2 jave ne vit.

 Me ne fund, pas shume e shume orvatjesh te ndryshme nga ana e Nikoll Lesit, ai arriti te pakten te behej zevendes minister. Mbase deshira e tij e zjarrte ka qene per tu bere minister kulture dhe per kete them se ka provuar te beje lloj lloj manovrimesh ne kohen qe ka qene deputet: ka kritikuar dhe ka lavderuar sipas konjukturave Fatosin, pastaj te njejten gje ka bere me Saliun, ku duhet pranuar se shpresat per minister i ka pasur te medha; ka krijuar dhe ka shkaterruar partine demokristiane, ka perkrahur dhe ka sulmuar shoket e tij te kauzes, por, ne fund te fundit, sa te mbetej me gisht ne goje, arriti nje pjese te endrres se tij: u be zevendes minister turizmi. Mbetet per tu pare nese do ta ruaj pjesen e profilit te tij te kritikes ndaj Berishes per ceshtjet e turizmit apo do te pranoje me perulesi urdherat. 

Tano 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).