Te tjeret pas 18 ditesh?

Deputeti Shpetim Idrizi hyn sot ne parlament,flitet,lajm i fresket i dy oreve me pare qe dhe tre deputete te tjere te Partise Socialiste do te hyjne pas disa ditesh ne parlament dhe rreth dt 15 Nendor dhe 7 deputete te tjere qe sipas gjasave do krijojne nje grup te ri palamentar te perbere nga 10 deputete.

16 Komente

 jo me kot e ka dhe emrin SHPETIM !

Shpetimtari i demokracise smiley

medet medet 

 Nuk zgjaskan me 3 dite cudite??  Cudi,,cudi...

po pse medet moj cuce?

po pse pa rroge do te rrije tere ata burra?

..ai vrapon i pari se do te marre rrogen..

e ka kollaj ram-ushi se ai ka leke me bidona

 po pra po, pse shpetimit kujton ti se do ti kete rrjedh bidonat ?

Rrjedhin bidonat po si nejte ke koka, pranej duhet me qene robi dhe Cam naihere smiley

vecse katunar tirane mos me qene kurre, mi bedrije, se eshte bidon koke e kembe.

sa per sqarim, Shpetim Idrizi nuk eshte deputet i partise socialiste

Po keto datat dhe numrat fiks fare nga i di ti komrad Bradzhiev, ti tha njeri rruges per tek Peshku? smiley

Qe do hyne s'ka dyshim ajo, se s'do rrine 4 vjet duke vrapuar pas kutive te Rames si Gjenerali i ushtrise se vdekur pas eshtrave (te gjoret deputete te PS rrezik naten zgjohen nga gjumi te djersitur e coroditur nga enderrat e tmerrshme me ca kuti qe i ndjekin nga pas, e kushedi ca tjeter i bejne smiley).

Di gje njeri si eshte ligjerisht ceshtja e 6 mujorit, dmth qe nqs nje deputet s'ben betimin brenda 6  muajve i digjet mandati?

Paska nje nen kushtete ne lidhje me dicka te tille, po a ka loopvrima ky ligj, dmth nqs disa deputete socialiste s'futen ne parlament edhe pas 6 muajve nga data e hapjes se parlamentit, ca i ndodh dhe ca opsione kane per te mos e djegur fare mandatin?

Beni "ecen me disa shoke" Blushi e pati permendur kete tek Opinion i  para disa diteve, duke thene qe s'do leme te na digjen mandatet. Nga ana tjeter dihet qe Beni me shoke do te gjeje shkak qe te futet sa me pare ne parlament e tia 10se Rames, keshtu qe nqs i di njeri me mire keto gjera le ti shtjelloje.

Xhibilet,me fal shume qe e nxora para teje kete informacion,por me qe ke zene 80% te postimeve tek peshku(sipas Penarit) thashe ta fus dhe une kete postimin tim ne ndonje cep por prape ty te ngeli qe te ngeli hatri,por po the ti une e heq.

 

Jo mer komrad thjesht thashe nga e di, se ke dhene gjera shume specifike.

Dmth thjesht nuk me pelqejne hamendjet te shitura si lajme te sakta, per sensacion etj. Dhe vete sa here sjell lajme po ta kesh vene re ne fund ve gjithmone nje reference, biles dhe lidhjen per ta klikuar. Ndryshe them kam degjuar. P.sh. kam degjuar qe Tushja eshte shume jaded (fjale fiks shqip cila eshte?) dhe menefregiste ne jeten pertej-peshkore, po per kete s'kam reference te klikueshme, as burim te verifikueshem.

Per kete ligjin e 6 mujorshit di gje? smiley

P.S. VFLP

Pas gjashte muajve deputeteve qe nuk jane paraqitur asnjehere ne parlament ju digjet automatikisht mandati.Gjithashtu deputetit i digjet mandati kur nuk ka bere betimin por kjo nuk eshte shume shume domethenese.

Xhib, lajmi me pare kalon tek ne.

E ca ndodh ligjerisht dhe praktikisht me pas me kete deputet? Dmth ka klauzola qe te rifitoje mandatin (pervec zgjedhjeve kuptohet smiley)? Ka precedente per kete?

Po me Tushen di gje njeri si pse dhe qysh dhe ca ndodh? smiley

lajmi me pare kalon tek ne.

Ndersa ne lidhje me ne, lajmi s'kalon tek ne, pasi ne jemi vete lajmi, pra lajmi jemi ne dhe ne jemi lajmi.

Me ate qe nuk eshte paraqitur brenda 6-muajve ne parlament ndodh vetem nje gje,ai vetem deputet nuk eshte me ne baze te kushtetutes dhe nuk ka asnje asnje ligj qe ta ktheje prape deputet pervecse kur ka zgjedhje te tjera dhe nqs fiton.

Kur nuk e di ti se ca ndodhi me tushen si do ta dime ne te tjeret?

 

Cudi se si gjykojne me dy standarte sipatizantet e majte.
Kur Pollo dhe Shehu thyenin bojkotin e PD ne 2001,futeshin ne parlament dhe krijonin parti te re PDR,quheshin moderatore.
Tani te njejten gje po ben edhe Idrisi,por ky po quhet tradhetar!

Pastaj kryetari juaj Edushka,ka nderruar 4 parti deri tani PD-PAD-PKI-PS dhe po e mbani si shenjtor,ndersa Idrisi vetem 2 parti ka nderruar dhe nuk po i leni gje pa thene.

Hajde dyfytyresi hajde!

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).