Rama duhet te fitonte!

Një ditë, si gjithë të tjerat, Rama u ul për të shkruar dy rrjeshta letër për statusin e ri te ps-se. Më u bene zgjedhjet, dhe humbi. Së fundi u numruan votat dhe ai vuri re qe populli se kishte votuar.

Rama ishte vetëm 45 vjeç. Rama dashuronte pushtetin. Rama nuk mundi të duronte më gjatë persekutimin e familjes berisha dhe të shoqërisë për arsyen e vetme sepse ai ishte  per nje politike “ndryshe”.

Tashme Rama prehet në paqe prej vitesh opozite. Nëqoftëse në fund të jetës tonë ne do të gjykoheshim për votat që i kemi dhënë njëri-tjetrit dhe jo për meskinitetet e së përditshmes, Rama tani duhet të ishte një komunist sepse në këtë jetë veçse llafeve kishte dhënë edhe pse u shpërblye me humbje.

....

27 Komente

Beji  nje krasitje gjuhesore prurjes se nuk shkon keshtu.

hihihihiihi ku te paska shku menja mer.

bon nai pune dhe budallai kaihere smiley

O ROJE! Po ci keni keto pacavure mer? E kini humb sensin selektiv dhe PPU eshte bere si ato muret ku vihen afishe mitingjesh, njoftim vdekjesh, parrulla militantesh e gjithfare vizatimesh nga kalimtare te rastit. Me shume higjene profilaktike !

Hahahagagaa, bravo elton vllai!

Propozoj ta veme kryeteme! smiley

pa disktuim 5*

Te lumte Elton ! Je Kompetent ! .... Le ta gjuaj kopetenti smiley

dhe une po mendoja qe i paska mesuar ca gjera eltonkola per stilin e te skruarit ne peshk... deri tek rreshti i fundit, ku nuk iu durua pa e perdorur fjalen "komunist" megjithese fjalia duket si pa kuptim smiley

u te marrte dreqi mor elton, hhahaahhhhah, e kam te pamundur te mos qesh,   ndjese qe po qesh me kete " analogji te zeze" me rastin e atij fatkeqit...

p.s

ato petalet e trendafilit smiley no comment

Me vjen keq qe kjo teme vazhdon te qendroje ketu edhe pas sinjalizimit qe iu bera administratoreve.

Personalisht me vjen mire qe shkrimi i ka lene aq shume pershtypje dikujt tjeter saqe ka arritur te levizi neuronet per te krijuar dicka te tijen edhe pse jo edhe aq shume origjinale.

Por nga ana tjeter trishtohem qe ka njerez te tille midis nesh qe jo vetem nuk kane ndjeshmerine perpara tragjedive te te tjereve, por nuk kana as fisnikerine per t'i respektuar ato edhe pse nuk arrijne t'i kuptojne.

 

E nqs. sa me siper nuk perben nje arsye te mire per administratoret per ta hequr prej ketej, mbase fakti qe kjo teme nuk eshte pyetje apo qe perdor materiale vizive dhe tekst origjinal nga nje shkrim tjeter pa lejen e autorit, mbase mund te perbente nje arsye te mjaftueshme?!

 

PS: Elton, ti duhet vetem te falenderosh zotin tend qe per hir te kujtimit te Jonit, une i kam ulur totalisht "armet mbrojtese" sepse ne te kundert do te te kisha bere qe te flisje me vete. Ty edhe shume copa mishi te tjere me dy sy si puna jote!

olsib, edhe nje here te kerkoj ndjese qe qesha, po jeta ndonjehere e perzien bashke tragjizmin dhe komedine...

flo, une nuk mund t'i heq asnjeriu te drejten per te qeshur apo per te qare. Dhe mos ki merak se nuk e kam aspak me ty sepse nqs. ketu po qesh, atje ne temen tjeter pate kurajon qe te shkruaje:

te perbindshme disa komente ketu

... dhe nuk e kam aq shume as me eltonin, se fundja te gjithe kemi patur ndonje budalla ne lagje dhe e kemi perballuar me filozofi.

Me thene te drejten, me vjen keq nga administratoret dhe pronaret e ketij siti shqiptar qe merakosen aq shume per te hequr menjehere nje pergjigjen time tek tema e Jonit vetem sepse tregoja versionin e pare te ilustrimit (me nje djale ne moshe adoleshence) dhe se pohoja se "per primitivet nuk ka rendesi nese viktima eshte e re apo me pak e re se sdq. do ta shqyenin".

Ndersa ketu, dikush tjeter po shkruan ne nje seksion qe quhet "Pyet Peshkun", po perdor materiale vizive dhe tekst timin, pa me kerkuar leje, jo vetem per t'i perdorur dhe aq me teper per t'i modifikuar...

... dhe megjithate, kjo teme vazhdon te rrije ketu.

Une nuk jam kundra mendimit ndryshe, por kjo nuk duhet te cenoj apo te ofendoj mendimin e te tjereve.

Keta PD-istat e semure si ky Elton Kola kane nje idiotesi te mjerueshme ne bindjet e tyre politike. Ky postim eshte krejtesisht i pavend. Kur sheh hajvane te tille qe felliqin dhe internetin se token shqiptare kane kohe qe e kane felliqur te vjen te thuash: O sa mire mos me qene shqiptare! (c'lumturi do ishte, po nejse)

Unë jo se kam ndonjë vlerësim të madh për atë të "shajturin" që ka hapur temën bashkë me sojin e vet, po nga njëra anë ua ka bërë shumë mirë.

Mbi 10 veta u thanë ta hiqnit atë foto.

... dhe kjo e justifikoka dike tjeter qe te perdori materialin tim?!

(jo vetem fotografik, meqe ra fjala!)

haha ku i ka shku menja kti robit, e modhe fare.

smiley

Jo se e miratoj (berjen e shakase me ate artikullin tjeter), po nga ana tjeter eshte per te qeshur, duhet pranuar. smiley

ky rama asht anarkist...

... dhe kjo e justifikoka dike tjeter qe te perdori materialin tim?!

Më duket tepër ironike kjo ankesë për tu përgjigjur. megjithatë... 

 Për çfarë material tëndin po flasim? Ti ke abuzuar me foton e atij djalit që nxorre aty, ke abuzuar me familjen e të ndjerit kur ke marrë përsipër të flasësh me ironi në emër të tyre. Madje këtë abuzim e solle për të bërë terror psikologjik mbi lexuesit e peshkut. 

Ajo që ke bërë ti, në krahasim me këtë "të shajturin", është 10 herë më keq. E përsëris se më duket shumë ironike të ankohesh, kur shumë njerëz praktikisht iu lutën ta hiqnit atë foto. Sipas kokës edhe festen. 

 

Ti ke abuzuar me foton e atij djalit që nxorre aty

Vetem njerez qe nuk kane sensin e respektit ndaj privaticitetit te tjetrit, mund te mendonin se ajo aty eshte fotografia e vertete e djalit.

 ke abuzuar me familjen e të ndjerit kur ke marrë përsipër të flasësh me ironi në emër të tyre

Ironi???!!! Ku e pe ironine ndaj te afermve. Dmth une jam duke ju pergjigjur nje personi qe nuk kupton se cfare eshte ironia? Mos doje te thoje provokim?! Sepse ne kontekstin e shkrimit ai quhet provokim!

Madje këtë abuzim e solle për të bërë terror psikologjik mbi lexuesit e peshkut.

E gabuar! Qellimi i vertete perse une vura ate fotografi ishte me i komplikuar se sa kaq.

Ne fakt ajo fotografi fsheh nje mesazh subliminal brenda. Besoj se ke degjuar se cfare jane mesazhet subliminale?!

Keshtu qe mos u cudit nese pas pak muajsh do te fillosh te ndjesh terheqje seksuale per njerez te te njejtit seks me ty.

Mos m'u lut per te te sheruar, sepse eshte teper vone per kete. Shpika virusin, por harrova te beja vaksinen.

 

PS: Nqs. nuk e ke kuptuar sensin e shkrimit dhe te ilustrimit tim, une mendoj se nuk te detyrohem nje pergjigje me te mire se sa kjo.

Sic i thashe edhe dikujt tjeter. Nuk ka rendesi se si ishte fotografia. Nuk ka rendesi nese djali ishte i ri apo me pak i ri. Me provokim apo pa provokim. Primitivet do ta shqyenin sdq.

Problemi eshte se ketu nuk ka deshire per t'u perballur me problemin. Keshtu qe nga nje ane duhet te me falenderosh qe te krijova alibine per te mos u marre me te.

E bukur kjo Elton.

"Prehet ne paqe ne opozite"

=D> :applause: =D> :applause: =D> :applause:

pppppppppffffff sa me shume kalon koha aq me shume bindem se ky forum me emrin ppu i sherben disa te sfrustruarve qe problematikat e tyre psikologjike, i shfryjne ketu...ne fakt ppu po behet gjithnje e me shume detektor skizofrenesh smiley me falni jo te gjith hyni ketu, por me ç 'po shoh nje shumice..e komentuesve i perket kesaj kategorie..

 

i ke inat homot -  eshte problemi yt

i ke inat  maloket serish problemi yt dhe vetem  i yti

i ke inat ata qe bejn dicka te lavderueshme- te vrafte inferioriteti

i ke inat ps-te, pd-te , Ramen, Berishen po pastaj çfare, ata nuk  duan tia dine per ekzistencen tende çani derrasa kot me njeri tjetrin nese i admironi

P.S- PPU please, hapni nje seksion te titulluar PSIKOLOGJI

 

thanks in advance

 

 

 

Pushofte ne opozite paqesore&konstruktive!

Alidea jo psikologji , po psikopatì do ishte mire seksioni. Sidoqofte gjynah se kane nevoje per ndihme qe ppu s'u jep dot!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).