qe kur qenkemi kthyer ne kafshe?

po lexoja dicka qe me beri impresion shume negativ:

http://top-channel.tv/artikull.php?id=165979&ref=fp

si ka mundesi qe te jete kaq e kalbur shoqeria shqiptare? mire ai kafsha qe i keqtrajton te bijat, po te tjeret qe nuk reagojne cfare njerezish jane?

 

 

3 Komente

Tani e kishin perditesuar lajmin dhe vajzat i kishin derguar ne spitalin e Peshkopise. Shume e tmerrshme dhe e dhimbshme per te dyja palet, dhe per babane, qe me vetedije i ka lidhur vajzat, dhe per ato te gjorat.

Keto nuk jane te vetme raste. Ka shume si keto ne fshatrat e shqiperise. E para se lindin shume femije me te meta, e dyta se nuk ka spitale per ti mbajtur perjetesisht, dhe e treta ka injorance te madhe nga familjaret per menyren e trajtimit te ketyre njerezve te semure.

Ai buri i vjeter qe ti pe nuk eshte kafshe, por nje njeri hallexhi, qe megjithese ishte 70 vjec vazhdonte ti mbante e ti ushqente mesa mundte. Kafshe eshte kjo qeveri qe megjithese e di shume mire situaten neper fshatra dhe jo vetem, i len ata ne meshire te fatit. Dhe sigurisht qe qeveria e kafsheve kryesohet nga superkafsha qe per ironi te fatit tone eshte edhe mjek.

te jesh injorant dhe te jesh kafshe jane dy gjera te ndryshme, edhe qeni e do kelyshin e vet

ca lesh prindi eshte ai qe e lidh femine me zinxhir?

kisha idene se ne shqiptaret jemi kafshe jashte shtepise, me njeri tjetrin, por brenda shtesipse kam menduar se jemi ndryshe

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).