Kush i beson Spartak Ngjeles?

Ne mitingun e radhes ne Shkoder z Ngjela beri thirrje per rrezimin e qeverise me dhune,dhe po te rrezohet qeveria ,per 7 dite shqiptaret fitojne levizjen e lire , e per tre muaj behemi anetar te BE.

24 Komente

Ne fakt nje pyetje me e sakte do te ishte se kush te beson ty qe Ngjela i ka thene vertete keto qe thua me siper. Sill ndonje burim mundesisht.

Gjej fjalen e plote te Ngjeles ne mitingun e Shkodres dhe besoje ate cfar ka thene.Une as nuk mashtoj as nuk censuroj as nuk kam frike nga e verteta si ju qe po u shave Ramen xhindoseni.

Pyetja me legjitime do te ishte kush ju beson politikaneve? Besoj se padyshim qe edhe Ngjela eshte nje prej tyre.

Ngjela dhe politikanet si ai jane ne politike per nje apo me shume arsye. Mbi te gjitha ai eshte profesioni i tyre. Te mos flasesh ne menyre te tille ndersa nuk mban asnje post do te thote qe je i papunesuar. Ai thjeshte po ben detyren e vet.

Premtimet e tij jane teper te mira per te qene te verteta.

Simpatizanetet e PS duhet te ngulisin ne koke se ajo qe ndodhi nje here para 12 vjetesh nuk ka per te ndodhur me kurre. Dhe kjo thjeshte sepse jane me kushtet. Asokohe PS perdori humbjen personale te njerezve, pra parate ne firmat piramidale, per te harbuar popullin kunder shtetit e qeverise.

Kurse sot gjerat kane ndryshuar, kohet kane kaluar dhe mbi te gjitha njerezit nuk jane prekur personalisht e drejteperdrejt te xhepi tyre.

Eshte per te ardhur keq qe njerez te tille ekzistojne, por s'ke c'tu besh atyre qe zemra u rresh me shume per militantizmin se sa per te miren e perbashket dhe te nesermen. Eshte akoma me shume fatkeqsi qe media te medha, si psh gazeta Shekulli online i perkrahin keto elemente ekstremiste. Sic e dini komentet te shekulli i nenshtrohen perpara publikimit nje moderimi nga ana e redaksise dhe pikerisht kjo redaksi i publikon keto komente (pra i mbeshtet) dhe nga ana tjeter nuk publikon ato qe jane kunder PS apo Edi Rames.

Kesaj i thone mbeshtetje te militanteve ekstremiste, sepse per keta edhe djegja e vendit dhe e se ardhmes se tij nuk eshte problem per sa kohe plotesohen deshirat e tyre meskine.

Por sic e thashe ne krye: harrojeni ate shprese, sepse nuk jane me kushtet!

Real ,

Ti e solle kete pyetje ketu Ti duhet ta mbeshtesesh me fakte. ka ca regulla loja dhe jo lesho nje fjale dhe i thua tjetrit ( pavarsisht se per kete tjetrin skam fare respekt)  gjeje se nuk eshte keshtu.

 

Kush i beson Spartak Ngjeles?Sigurisht qe te cmendurit .

Nje miku im qe mori avokat per pronat ne 1998 ja beri aq corap punet sa vetem tani ,pas 10 vjetesh arriti me ne fund ne nje vendim gjykate te drejte.Sigurisht me avokat tjeter se me Ngjelen i humbi te gjitha bashke me leket qe i pagoi.

Edhe ne ate kohe Ngjela i tha : "Mos ki merak,per 3 muaj ti merr te gjitha pronat".

Simpatizanetet e PS duhet te ngulisin ne koke se ajo qe ndodhi nje here para 12 vjetesh nuk ka per te ndodhur me kurre. Dhe kjo thjeshte sepse jane me kushtet. Asokohe PS perdori humbjen personale te njerezve, pra parate ne firmat piramidale, per te harbuar popullin kunder shtetit e qeverise.

Kurse sot gjerat kane ndryshuar, kohet kane kaluar dhe mbi te gjitha njerezit nuk jane prekur personalisht e drejteperdrejt te xhepi tyre.

Interesante qe nuk thua qe "Sala", apo "menyra se si PD drejton pushtetin" ka ndryshuar

Eshte jo relevante se si apo cfare bejne ata qe jane ne qeveri. Fakt eshte se qe te ngrihen njerezit, ashtu sic shpresoni ju, duhen disa kushte shume te vecanta dhe ato mungojne!

Keshtu qe flijeni mendjen, deri nga 2013 taksirat e keni te drejtoheni nga ai i poshtri qe nuk i permendet as emri.

 Emo, i mban mend ca gota portative me rrathe qe futeshin brenda njeri tjetrit kur i palosje dhe e fusje goten ne xhep. smiley Ne ia kishim "ngjitur" Rita Markos duke thene se e mbante nje te tille ne xhep, meqe e vetmja pune qe bente vitet e fundit, ishte inaugurime cezmash e burimesh, lart e poshte neper kooperativa.

 Edhe ky shkrimi, si puna e atyre gotave me duket mua, dhe me duket se edhe Kadareja eshte bere ca si Rita Marko me keto inaugurimet. Ama ata kanalin e madh te Myzeqese (sec kishte nje emer deshmori me duket) ate s'po e inauguron dot akoma.

Nejse, uroj ta inauguroje para vdekjes.

smiley

i maj! per at Zot qe po. S'di pse m'dalin parasysh si bojeqielli. smiley

Kishin nje baze rrumbullakeku ngjitej rrethi me i vogel. Pastaj, me parimin teleskopik, mund "ti ngrefje" kur duhej, psh me ngrit dolli me uje smiley

po i pytje kisha un: pse e solle Riten ktu te avokati smiley

kurse per at tjetren, "ky i ziu si kusia/ kush i qan 'hallet' e tija", dmth Moli, do e thot i gjo mer. Princ tjetri. Edhe n'Alidem kur t'jepshin naj gjo, naj hashure a kokarabi, nji fjalim n'form hejvallaje e bojshe. Si t'ja bote Moli, qe s'flas un ktu, se m'bojn qepaze te peshku pa uj? smiley

ps. m'hiku gjymsa dhimjes kokes me ato gotat teleskop. gjall n'bot se do i kujtoja najher, po t'mos ishte kjo puna e... asturias smiley

ah edhe nji: kjo puna e gotave plastike qe u hapshin eshte e te njejtes lartesi marramendese si ajo "riparim corapesh" te ish muzeu i luftes Nac-Cl!!!!

 Ou shit. Une e nisa per ke Kadareja ket. Me duket se ky avokat(r)i eshte bere si brime e zeze qe thith gjithcka.

ket e ke per gotat:

Vjose - Levan -Fier!!! smiley

 E pimja osht detyre, abuzimi osht krenari!

 Abuzimi nuk permbahet gre. Abuzimi eshte "me e leshu n'afolio".  

 O Emo, une kam qesh per vete kur e kam kujtu. Kishim nje shok, qe sa here na binte rasti te shifshim lajmet, dhe Riten qe bente ndonje inaugurim thoshte: Vrej, vrej! Vrej kur ta nxjerri goten!. Dhe megjithmen me mrapa jepte Riten duke pire uje, dhe ky qe bertiste. "E nxorri, e nxorri! Hajde gjak e dhjame tu bofte uji i partise o shoku Rita".

 E kom pas dash shum. I vetmi nga Garda e vjeter qe me dukej si rob zoti. Edhe me ate emer si prej gruje, me duket se e kishin fut gabimisht tek lista e Anetareve te Birose. E perfytyroja si nje klloun te trishtuar, qe krihte floket me kreher para nje pasqyre ne dhomen e gjumit dhe qante ne heshtje per endrren e parealizuar qe te ishte grua.

Edhe Pilo ka pas qen king. Po per ate mund te thuhet se jom pak biased, ngaqe ka qen drejtor i kombinatit te autotraktoreve, krenarise teknologjike mbi alidem. Mbiemri i tij dmth "pellumba" ne gerqisht, mos gaboj.

 Ca thu mer Em. Pilo ishte bo tmerri i cunave te Kombinatit, se po ti shifte me noi femer i martonte on the spot. S'la rruspie te kombinatit pa martu. Do kete qen prift i papermbushur. Thone se ka qene duke martu edhe karrocierin e kombinatit me pelen e karroces, se e kishte pa ate robin njehere qe po i hiqte breket per t'ia zbraz. smiley

He, i ma men ato breket me beze blu edhe jeshile qe jau qepshin kuajve dhe ja u varnin poshte bishtit qe mos u binin bajgat per toke, apo edhe ket e kisha harru.

i maj men edhe ato me nje lageshti amoniakore qe ne anglisht i bie "moisture", po pse me ngaterrohet fjala "hejbe" neper kembe, nuk e morr vesh.

ps. ca m'ke bo me ato gotat portative... 

rri rri, i menoj edhe gaaa e qeshmja smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).