Kush e fiton cmimin prestigjoz "Buratino" nga gazetaret shqiptare?

Kete cmim e kam themeluar une per nder te kenges Adriano Celentanos "Buratino" ne strofat e se ciles thuhet:

"Lekura e njeriut eshte me e forte se druri./Kur isha Buratino dhe me shpetonte nje genjeshter,menjehere me rritej hunda /ndersa tani qe jam njeri mund te them ne nje sekonde te gjitha genjeshtrat e kesaj bote dhe hunda te rrije njelloj pa u zgjatur"

Prandaj mendoj qe eshte nje cmim shume prestigjoz per gazetaret.

3 Komente

Po mire.E kthejme per politikanet pra.

Kush e meriton cmimin Buratino nga politikanet shqiptare.

Per mendimin tim, pyetja qe duhet shtruar eshte: Kush NUK e meriton?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).