cili eshte seriali juaj televiziv i preferuar?

Me poshte beni dhe ndonje koment pse ju pelqen.

 

86 Komente

 Vallaj, duhet te kem pa nja 20,000 ore Seinfeld. Edhe ndryshe nga robte qe e shofin per me pa karagjozin Kramer, mu ma ngrof zemren George Costanza. 

 "Georgie" eshte me i miri dhe per mu. Edhe Kramer & Elaine jane fantastike por me hope, ndryshe nga George qe eshte me Konstant.

po george eshte debili i vertete aty smiley

kramerit ja TM-je smiley osh njish smiley

Cilet jane thuaj...! smiley

Atehere, po i radhis sipas pelqimit dhe arsyet perse me pelqejne:

1 - Lost (mister, purgator, relativitet)

2 - True Blood (sepse nganjehere anormalet jane me normal se vete normalet)

3 - Dexter (serial killerat, nje veshtrim ndryshe)

4 - Mad Men (...ose kur linden reklamat)

5 - CSI Las Vegas (mister, intrigim, hetim)

6 - Dr. House (aciditeti simpatik i nje ciniku te lindur)

3 - Dexter (serial killerat, nje veshtrim ndryshe)

4 - Mad Men (...ose kur linden reklamat)

 

Dexter sezoni I & II kane qene shume te mire po qe nga sezoni III mu duk sikur filloi renien derisa serine e pare te sezonit IV e lashe pergjysem se nuk kishte me kuptim.

 

Mad Men me pelqen se eshte shume "subtle" dhe ka aq shume ngjarje dhe personazhe. 

Ke shume te drejte persa i perket "Dexter"-it. E njejta gje vlen, persa me perket edhe per CSI, Dr. House etj.

Besoj se te gjitha serialet te cilat jane te bazuara mbi nje histori qe e mbyll rrethin ne cdo pjese dhe jo pergjate serise, fillojne dhe krijojne nje efekt perseritjeje dhe nje ndjenje veljeje.

I ndryshem ne kete sens, eshte Mad Man, Lost dhe True Blood historia e te cileve fillon ne pjesen e pare te sezonit dhe perfundon ne pjesen finale te tij ku ne skenen perfundimtare ndodh nje "colpo di scena" qe hedh faren per ate qe do te ndodhi ne serine tjeter.

Komedi: Seinfeld, Frasier, Arrested Development dhe se fundmi 30 Rock. 

Drame: 6 Feet Under, Twin Peaks

ah tu bofsha kurban une ty smiley

ntelektualet e vertete, kandidade per aristokrate te rinj, preferojshin 

smileyergjithmone Xhulia smiley

Bed,ne origjinal e dashur "disperatamente Giulia"film me Fabio Testin....Nuk ishte serial..... smiley

Mua me pelqen NCIS,DR.House

po he moj zana se per ne qe shikojshim vetem 'trupi dhe shneti' me flamur topin, serial na dukej gjulija e deshprume smiley 

si nuk ishte serial mi zana, si nuk ishte, kur hermesi u be si objekt ondrrash erotike per grate me shije te rafinume *, dhe ne pritnim me ankth a do vdesi gjulija nga kanceri ptu ptu apo jo smiley

fabio testi, po ene bekim fehmiu zane e malit smiley

*Se grate me shije te parafinume, pelqejshin Komisar Katanin smiley

 Uuu, sa marojsha per kete serialin, ca ma kujtove mi amon. Me duket se kishte tre episode, right? 

Te kujtohet Bed,kur shihnim La Piovra me Michele Placido.....Ondrra erotike ...u çmenden dynjaja...Eh thoshin grate e shkreta..:"Shih Cattanin e bjer e fli me shejtanin..  smiley"Flamur Topi a ishte ai qe fliste si neper dhembe?

Obobooo!!!

Filluan prape pleqte me nostalgjine e tyre per rinine e djegur!

 

 

olsa,

te pakten athere burrat ishin burra, po xhanem ene grate ishin gra.

kurse brezi jot metrotranseksual osht allasoj

na merr te keqen smiley

Po ta perseris edhe nje here se nuk jam Olsa, por Olsi!

Po te isha ne vendin tend, nuk do te shqetesohesha shume per metroseksualitetin e te tjereve, por per ato kembet tuaja me lesh qe ju benin me burra se vete burrat!!!

smiley

her mer se olsi , olsa nje gje jane smiley

e ke kabim per komt me lesh, se teknikisht s'prishin asi pune.

ku vjen radha me na pa ka komt mi Olsa ehuuuuuuuuuu , ne jemi direkte n'teme  smiley

Oh shit!!!

Po vdes nga e qeshura!!!

 

PS: Rrush, ti duhet te gjesh ndonje dashnor qe te te kenaqi, se shof se paske shume rezerva per cunat e sotcem!

Kohet ndryshojne Bedrije!

Kemi kaluar nga antikiteti ne kohe moderne!

Take it easy!

po sma varin pra cunat e sotem,

dhe ja po dal knej se mos gjej nonji te disponueshem se ska nga te mi shofi komet me lesh.

si thu olsi ? ta leme qe kur te fishkellesh une ta lidh qenin dhe te te hudh carcafin per tu ngjitur ?  smiley

Ols,andej ku je ti sikur thone:"La donna baffuta sempre piaciuta",me nje fjale gruja leshnake eshte seksi,intrigante,te ve ne mendime,te mundon te gjesh se si do jete lekura nen lesh,mbi e ne lesh.....  smiley

u bo dhe kjo teme"lesh".

Ups! Me falni!

Bedrije dhe Zana ju du fort!

Mos u ofendoni nga fjalet e mija!

 

Tung!

Olso me fal vllajo e pata une fajin "per kete histori dashurie".

Olso pak me xhentil mor burre,ti je dhe djali me i mire ne peshk.

Me fal! Ke te drejte!

Por vdes nga deshira qe t'ju gilikos nje cike!

Pastaj duke ju akuzuar juve per pleqerine... nuk e di, por ndjehem me i ri!

 

Na morsh t'ligat....Per ca gjona ju t'rit e sodit as ndizni fare...ne e dogjem....Tym....  smileyMe pelqen edhe Cold case...qe po e shoh ne kete moment

Olso,sa per gliko,kur plakesh e ke me vete smiley

Te gjithe lumenjte rrjedhin- serial quhet? smiley

ca t'thot adelajda, ty, duhet me pyt zanen smiley

http://4.bp.blogspot.com/_Xc15N81BBvI/SdQC2RMQsyI/AAAAAAAABDE/pEWduhCZLFw/s1600/adelajda-xhamani-d47-04-a-500.jpg

.

 

Po nganjehere i vene diga e behen liqej...Her i hapin e her i mbyllin portat e digave...sipas prurjeve.....me kalimin e viteve nuk eshte serial....ndonje seri ne natale a pashke....ose edhe per 1 Maj... smiley

po un qe nuk shoh seriale smiley  ok po bej nje perjashtim nje serial qe e kam pare ne dy dite para 4 vitesh,  24hours" not bad ,po shyqyr qe DVD e plote ma kaloi nji mike se te ndjek un seriale te bashkohet toka me henen  nuk e bej smiley

keifer sutherland, yeah, is sexy there...

1. Lost (deri nga seria e trete, se ishulli i humbur ku kishin rene ishte i mbipopulluar dhe nuk po e merrja vesh me historine e personazheve)

2. Heroes (jo serine e trete, se i humbi filli dhe s'kishte me c'te tregonte)

3. The Wire , deri tani, shyqyr Zotit, po ecen mire

ujko,Lost-in as une nuk e kam kuptuar asnjehere.

He, pra Brad, fol, se s'po e merrnim vesh si u vrane, ishin te njohur, nga u gjeten armet, etj.

Hehehehe patriote jo shaka smiley

My fav per momentin smiley.

Sopranot asnjeri? Kapiten Paulie "Walnuts" eshte karakter njish aty!

Pastaj Friends, Seinfeld...keto jane klasike!

Po nga vizatimoret/cartoon? Family Guy eshte numer 1 per mua! Simpsons, Beavis and Butthead shifshim dikur tek MTV, Southpark...etj, etj.

sopranos is too  good to be called  a 'serial'

sopranos eshte SOPRANOS ! Nuk i vihet emer tjeter smiley

Po. E the ti, u be. Nuk ka per tu qujt me serial.

Friends, me i miri qe kam pare!

(ne fakt, ky eshte seriali i vetem qe kam ndjekur smiley)

Ah, e kom permend une. Ca kohe u reklamua sikur do ta shfaqrte Klan-i ne Shqiperi. U thosha njerezve "mos e humbni kete". Por kaloi nje vit dhe klani nuk e shfaqi. Une jam tu e ndjek dhe tu modelu veten mbas hank moodyt smiley Mothafuckaaaaa!

Une kam shume:

Nga ato qe jane ne vijim:

Californication

Weeds

Entourage

True Blood

Mad Men

Harper's Island - best new show ne opinionin tim

The Office

Friday Night Lights

Family Guy

Extras

keta i ndjek une seri pas serie. Faleminderit Piratebay.org dhe eztv.com qe i nxjerrin serite vetem disa minuta pas shfaqjes ne tv, dhe ndonjehere para se te shfaqen ne tv.

Nga klasiket:

Seinfield - them se i kam pare te gjitha serite nga dy apo tre here...

The Wire

The Sopranos

Rome

6 feet under

Curb your enthusiasm - Larry Fucking David per te gjithe nostalgjiket e Seinfeld... ky eshte krijuesi i atij programi...

 

etj etj etj.

 Curb your enthusiasm nuk me ka terheq shume po kete sezonin e fundit po e vezhgoj se thuhet qe do bejne nje reunion te Seinfeld

the office (uk) & (us) both great.

Une jam tu e ndjek dhe tu modelu veten mbas hank moodyt Tongue

And how is that going? Have u mouthraped anyone so far? smiley Hanku eshte fantastik fare.

Yeah. I've been known to do that! smiley

Mouthraped, Broner, fuckaholic... ka ca neulogjizma fantastike Californication.

homeless dick, rapeproof velichle, fingerbanged cat, etj.

Po mbi te gjitha, Hank eshte artist. Ja shif kete:

HelL-A Magazine blog number 1. Hank hates you all. A few things I've learned on my travels through this crazy little thing called life. One, a morning of awkwardness is far better than a night of loneliness. Two, I probably won't go down in history, but I will go down on your sister. And 3, while I'm down there it might be nice to see a hint of pubis. I'm not talking about a huge 70's Playboy bush or anything. Just something that reminds me that I'm performing cunnilingus on an adult. But I guess the larger question is why is the city of angels so hell bent on destroying its female population

fcking A.

 

 "Kapiteni Klos"

 "Ne cdo kilometer", "Shulmajsteri, spiuni i Perandorit" smiley

Sec ka dal nje serial i ri, Flash Forward, qe po me gerric kureshtjen me klishete dhe dilemat apokaliptike.

Harper's Island - best new show ne opinionin tim

Ndoqa te gjithe sezonin e pare para dy muajsh

Ne pergjithesi i mire, por me zhgenjeu shume me "season finale". smiley

Scrubs, How I met your mother, Two and a half men

 

Ally McBeal

Boston Legal

Grey's Anatomy

 

 The Simpsons, Third rock from the sun, Frasier... normalisht te gjithe show-t (komedite) amerikane, perfshire disa qe jane permendur me siper.

Pastaj ka dhe te tjera, Millennium, Star Trek dhe shume te tjera qe nuk po me vijne ne mend per momentin... 

BlackAdder + Coupling (BBC) + Yes Minister / Yes, Prime Minister

Tani, pervec "Friends"-ave, e rralle e tek "Dr. House", zor se shoh ndonje serial tjeter, por ama, kush e mban mend "Beverly Hills", ( Keli, Dilan, Brendon? )  qe e ka pas dhene ke Italia 1, ose "Willy, il principe di Bell'Air"? Me pelqenin batutat e ketij te fundit.

 

Bedrije, cili eshte, se nuk e shoh dot? me thuaj titullin.

 

u te pafsha maje kalit te huanit pra smiley

huanin mi, huanin leshgjate smiley

Cuore Selvagio dmth

Ah, jo, jo, hera e pare qe e degjoj ket Huanin, vertet. Ndoshta e ka pas dhene rete 4, po s'me terhiqnin ato telenovelat, me pelqenin keto me te rinj. smiley

Sec ka qene dhe nje serial tjeter, me te rinj, pak a shume si puna e Beverly Hills, qe jepej pas tij, por tani s'me vjen ndermend titulli per qamet.

P.s. Huani s'qeka gjo, se i boni nji gugllim tani. smiley

 

 

 

ka qene ka qene,

por n'ato kohe isha e vogel, ene se dijsha c'osht dashnija smiley

 

Seriali me fantast me permbajtje urrejtje-dashurore, me episode ndarese -bashkuese. Populli ne ankand. Arbanistani nje evro....Intriga e hakmarrje , ndeshkime e shperblim , krime dhe falje ne sfondin e nje shperthimi te zjarrte Gerdecor dhe me kolonen muzikore te kercitjeve te armeve ... i papare . Me skena nudo seksi pederesh nga kabineti qeveritar tek shpurra . 25 vjet qe po trondisin Arnautistanin ku i madh e i vogel japin mend per letersine , artet , rruget , bankat , portet , centralet atomike , deri se fundi parashikimin e fundit te Botes !Ku analistet mbijne si kerpurdhat pas shiut dhe Letersia e xeberthimi i rrymave  jane si tespije ne zerat e mumjeve .

Se afermi . Qendroni me ne !Ne ekranin  e vogel me domethenie te madhe vjen dyshja Nao - Berisha ! Serial tragjiko - komik ......i papare !

Kuptohet perderisa ka kaluar ne hije seriali "Tomi dhe Xheri ".

Idriz, faleminderit. smiley

S'po e permendja Tomin dhe Xherrin, se thashe do fillojne do tallen.

Te shtunen ne mengjes, nga ora 8 - 9 u ngula tere qejf para tv per t'i pare ata te dy. smiley

Death Note

Basilik

Berserk

Elfen Lied

Mas Al Bundy (i martume me klysha), prej inotit te Bedrijes una preferoj Sopranot si SERIAL. (Tironso e ka pas permen Cimi me i teme tjeter para ca javesh)

Kurse nga serialet enigmatike, per te bo pak si plak me kulture te vjeter prej inot te Olsit, me ka pas pelqy shume Twin Peaks. Mo e forta o se nuk e kom pa kurre funin dhe nuk e di se si maroi. Tani mas 20 vjetve nuk e di a do kem nerva me e ripa.

Al-i eshte NJISH ndergalaktitk, Lizander smiley

Cdo diskutim bohet i kushtezum prej ksaj; pra ne inglisht i bi qe given Al Bundy as Nr. One, then we can talk B-Hills 90201 e ku di un se cer tjeter me ca jason Pritli e luk perri ene ato gocat njomzake... smiley

Hej, mire jom mer mir... smiley

per at shprehjen (ma lej i her), do te jap nji link, kur ta gjej. Stay tuned..  smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).