A ka kuptim ?

Po lexoja kete artikullin tek Top-Channel

http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=165116&ref=onews

Ne artikull flitet per heqjen e shetesise apo lejeve te qendrimit emigranteve qe kane mashtruar me te dhenat mbi identitetin ne  britani.

Tani, pevec Alfredit, qe mesa duket eshte personazh qe mund ti jete afruar vete medias, shoh ne fund dhe nje emer te nje femre se ciles gjykata i kishte hequr nenshtetesine. Nuk e di nese ajo ka kontaktuar vete me gazetarin, apo gazetari e ka degjuar  historine e saj apo e ka lexuar tek njoftimet e gjykates. Por duke ditur sa e vogel eshte shqiperia, ku njerezit njihen te gjithe, permendja e pavlere e emrit te nje personi, te ciles, per me teper i ka rene dhe nje hall i madh mbi koke, mu duk pa kuptim. Biles me vrau shume syte. Imagjinova emrat e te njohurve te mi aty poshte, qe larg qofte mund te ndodheshin ne situaten e saj.

5 Komente

Keto qe te kan merzitur ty, s'jan vec therrime ne gostin e madhe te idiotesise dhe jo-profesionalizmit mediatik shqiptar o komarade.

Ne Britani ka qindramijra Indian, Bangladesh, Somalez e lloj lloj evgjiti tjeter qe ose kan mashtruar per te marre dokumentat ose kan ardhe si pjese e bashkimeve familjare , qe jan nje mashtrim skandaloz me vete, qe e kan specialitet keta evgjitet e Britanise. Ajo qe me ben habi eshte se mediat e ketyre, por edhe mediat tona merren vetem me shqiptaret per kete pune. Edhe per vizat e martesave me shtetas britanik ose BE-ik smiley merreshin vetem me shqiptaret qe nje pjese e mire i kan martesa te sinqerta, dhe shumica derrmuese nuk i kan martesa bisnesi, dhe nuk merreshin me martesat e evgjiteve qe slan kushuri me qen e me mace pa sjell me martesa ne kete vend. Ne nje periudhe kohore 1 vjecare para disa vitesh, puikerisht kur mediat merreshin me martesat e shqiptareve, kishin ardh brenda vitit, sipas statistikave te publikuara ne shtyp ne ate kohe, vetem Bangladeshi rreth 100.000 vete me viza martesore. Keta merreshin me shqiptaret ne media. Dhe pjese e fajit jane edhe disa Gazetaruc shqiptar qe i bejne jehon edhe nje me nder pordhe qe bejne shqiptaret.

PS. Prit se do vij lajmi sot edhe tek arqipelagu i peshkut, nga korenspodenti yne ne Londer.

Kur ka dhene ndonje lajm pozitiv ky pseudo gazetar per shiptaret ne angli.

Ka dhene, si nuk ka dhene, por dal se spo me kujtohet smiley

A e keni vene re se te gjitha informacionet e ketij gazetari fantazem ne Londer flasin vetem keq per shqiptaret ne angli,ne nje kohe kur ne angli ka nje komunitet shqiptar qe eshte ambjetuar me jeten ne kete vend, ne te gjitha shkollat duke filluar nga cikli i ulet e deri ne universitet femijet e shqiptareve shkelqejne ne mesime.Ka plot shqiptar qe me pune me biznese kane fituar rspekt.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).