A i vjen ndonje e mire vendit nga bojkoti dhe cfar vlerash pozitive ka?

Po behen gati 2 muaj qe opozita bojkoton parlamentin,dhe ka vendosur te bojkotoje zgjedhjet e pjeseshme vendore.Nga ana tjeter maxhoranca, si dhe instuticionet,nderkombetare i bejne thirrje opozites qe po vepron gabim.

7 Komente

Po , ka nje te mire: Qe vendi te filloje me ne fund te mos rroje ne genjeshter. Ka gjithnje nje fillim.

Po ti c'ke qe merakosesh per opoziten?!

 

Nuk dune mer ta qujne legjitim ket parlamet te qelbet pa u sqaru puna e vjedhjeve.

 

Pozitivja eshte se nuk kalon aq lehte ideja se mund ta rrembesh pushtetin pa ta dhene populli.

 

Po faktin qe eshte shtyre ratifikimi i faljes se detit greqise nuk e quan pozitiv?

Po faktin qe do te jete me e thjeshte te identifikohen me emer dhe mbiemer deputetet qe do ta votojne kete tradhetine nuk e sheh si pozitiv?

Po faktin qe opozita do te shkoje ne zgjedhjet e ardhshme e pastruar nga te semuret per pozite nuk e sheh si pozitiv (se nuk do te durojne gjate pa kollutk ne parlament e do te shkojne me meten)

 

 

Kush eshte me i pastri Edi?

Eh cna myten budallenjt. Tani i gjen kudo, jo vetem ne rruge. Interneti ka te mira, por paska edhe shume te keqia.

 Do t'i vinin shume te mira, por vetem ne rastin kur ne pozite te mos ishte Berisha dhe qafleshet e tij, por nje pale, nje parti qe kupton, qe di te vere mend, qe di te degjoje shqetesimet dhe qe ka nje vesh te hapur ndaj kerkesave te popullit. Nuk mund te kete asnje vlere tani, kur familja bajraktare e Berishes kerkon te privatizoje dhe flamurin kombetar, kur jane pikerisht ata qe kane vjedhur voten e lire; gje qe nuk e kane bere pa dashje, dhe as pa dijeni te plote.

Kur ke perballe te tilla forca, asnjelloj proteste apo bojkoti nuk ka asnje vlere. Absolutisht jo. Ky popull protestoi dhe ne 97, dhe askush nuk vuri mend. Berisha u befte 1000 vjec aty ku eshte, se ky popull bageti, pikerisht Berieshen meriton mbi krye!

PS: Bojkoti eshte i drejte, por qendrimi i PS-se eshte krejt langaraq.

Sipas deklaratave te Majkos, ata thjesht duan te hapen kutite e filan zonave qe te merret vesh rezultati, por qe nuk kerkojne ndryshimin e rezultatit.

Pra qe ne thelb, bojkoti i tyre eshte langaraq fare, dhe behet me aresye te dobeta qe te demtoje vendin. Kete rezultat ata e dine, se eshte rrjedhe natyrale e qendrimit te tyre, dhe po e bejne gjithsesi.

 

Shqiperine e mori greku, i vu zjarr, 

shqipetar mos rri po duku, shqipetar!

Ka te mira, si s'ka. Shkaterrimi i PS. Te marrin fund njehere e mire e vendin e saj ta marrin nje tjeter. Sado i keq te jete, me shume deme se socialistat nuk mund te bejne.

Bojkoti eshte e vetmja forme e mundur qe ta beje te kuptoje mazhorancen qe nuk mund te beje me dhune cfare duan ata. Nuk po pyesin asnje institucion dhe asnje etike, duke filluar qe tek prokuroria e gjykatat, akademia e shkencave dhe deri tek historia. Po mbi te gjitha zgjedhjet.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).