A eshte i drejte kthimi i eshtrave te mbretit Zog ne Shqiperi?

Kryemininstri S Berisha konfirmoi se eshte ngritur komisioni qeveritar per kthimin ne atdhe te eshtrave te mbretit Zog.

Kryemininstri e quajti Zogun si themeluesin e shtetit modern shqiptar.

76 Komente

Po komisioni perse duhet?

Si adminstrator qe je duhet ti njohesh mire ligjet dhe rregullat ose studio pak me shume literature per thellimin  dhe zgjerimin e njohurive te tua.

Duhet komisioni se dune me e sjell me leket e shtetit zotin Ahmet Zogoll!

Ai me leket e shtetit shkoi, keshtu qe me leket e shtetit duan t'a sjellin.

Pastaj, duhet me shpernda i cike lekun, sic na mson Tos Qorri!

Duhet noi lek i vogel per zogistat, , per historianet qe do e "zbulojne" vorrin, per vorrin e ri ke Deshmoret e Kombit etj!

Komisioni pastaj duhet edhe per ceremonine ke Sheshi Skenderbej (Se ke Sheshi ITALIA, nuk besoj se do e boje Sala ceremonine per Ahmetin smiley )

Koreografia do komision! Jo zogistat e vegjel, jo Prijsi qe perulet me respekt, leshi preshi!

T'gjitha k'to duan komision!

Dreq mrroklle, me duket se ti nuk ke shume vite qe ke ik qe knej derisa e vure ne dukje kete punen e sheshit Italia smiley

P.S. Ca me thon, shyqyr qe dun me shpernda leket e popllit se ne kena shume qejf me i dhon!!! Une kujtoja se kete pune mund ta bente edhe protokolli i shtetit por sic duket ata s'jane aq monarkiste sa duhet.

jo re dreqi,

po m'duket se kur vje n'atdhe fle ke sheratoni, se nuk denjon mo parafabrikatet smiley

eeee ta dish sa here do rrosh ti ma shume se une e mrroklle, po sta kam thane.

sa here ma ke marre llafin prej gojet smiley

Ty ta morin llafin nga goja sepse... e kena thone i' here arsyen!

Ty kane c'te te marrin o mike! smiley

Po neve, me rremujen proverbiale ne kaptine, nje here qe mejtojme nje gje gjysem sagllam, vete e na rremben zotrote! smiley

P.S.

Parafabrikate?

Pse mre, per vorraboms m'dijshe ti mu?

Tsk, tsk, tsk!

po ca di une nga pallatet mre mrroklle smiley

une n'pallat kur u bera me rroge kam shku smiley

Se jam rrit ne shpi perdhese me qerpic e pastaj me tulla komunalje smiley

mu njatu, afer Byshekut  or ti mik smiley

P.S. Mos me llasto kaq shume se skuqem ta kam thone dhe i here

smiley

mu njatu, afer Byshekut  or ti mik

I njef Palluqt?

hahahaha

hahaha

njof, po me thuj si i njef ti, qe te shprehem.

le qe flet vete mbiemri smiley

le qe flet vete mbiemri

Hhmmmm! smiley

Marre e dhene nuse kemi! 

smiley he mer he

ngavash se shaka bona se une e kam zakon qe i shaj gjithe fiset e vendlindjes smiley

Se dhe ne lidhemi 100fijesh me ta si dhe me te tjere smiley

po qe jane i cik si rehat jane, leje tashti

qyqja mrroklle se mos biem kushurinj smiley

He de , se nuk 't'u merzita! smiley

Gjyshi jem, rahmet paste, e ka pas nonen e vet Palluq!

Kur t'vij ne Shqipni heres tjeter, kam ndermend te dal njehere andej nga ato vende, te shikoj mos mesoj gje me shume per deren nga morem nuse stergjyshen! smiley

hihihihihi

e dija qe kishte dicka tek ti qe me terhiqte si pune gjaku smiley smiley

I qenkam afru smiley

po duket duket qe ke nji gen te paqem, nga ne e paske marre e dreq smiley

Respekte plako respekte smiley

 

Per ke Palluqe po flisni?

Ata te Elbasanit?

Une me duket se jam kusheri i trete me ta (apo i katert, s'e mbaj mend mire se s'para njoh pertej kusherinjve te dyte).

Qyqja Bedrije, po dalim tanet. smiley

hahahaha ja duken robt e paqem se ku i kane rrenjet ..smiley

njato njato ujko.

por une sbesoj se bie kushuri tamam tamam, se une jam nga fiset nevrike te EL, dhe jam me kacabunj.

Por njaty afer, kushurinj pa pese minuta qenkemi smiley

Pupupu, Bedrije,

Sa vend i vogel jemi, o i kemi kusherinj o kemi bere krushqi me njerezit.

Per nerva, s'te lene mbrapa as keta te mite... smiley

Ka mundesi te jesh kushuri me mbretin ti o ujk i hmbur.

E zeza Bedrije, mos je nga Palloshet ti moj???!! Pupupu

Dreq mrroklle, me duket se ti nuk ke shume vite qe ke ik

Ah sa do dojsha t'a kishte te drejte kyt!

Por fatkeqesisht (per mu) e ke gabim! smiley

Sheshin Italia e di se kur isha ne Shqipni ne 2007-en, kalova nga Stadiumi me shku ke Sheratoni, sic i ka hije nji emigranti me shit i cike ashtu! smiley

Ah mrroklla.....mrroklla.

Ti mund te shesish vetem brocklla.

Mire o xhan mire!

Po pse nuk ja sjell kokallat i biri ketij Ahmetit, a s'me thua?

Kur nuk ja ndjen te birit, c'ne me lazem Saliu?

Ai Burrelin ne gjep e ka, apo jo Realisto? smiley

Behet fjale per nje ish mbret jo thjeshte per nje njeri qe thjesht vdiq ne dhe te huaj.Behet fjale per nje figure historike qe vuri themelet e nje shteti shqiptar ne nje kohe kur i rrezikohej pavaresia,por me sa kuptoj ti mrroklla nuk e njeh mire historine ose te ka ngel ora ne kohen e E Hoxhes.

Meso te shkruash mire se ti nuk di akoma mire shqip (xhep jo gjep)

Pse mos e sjellin??? Me sa di une qe nga viti 92 eshte hap i vend bosh nga varreza e deshmorve.

 (xhep jo gjep)

Oooh!

Edhe per Gjuma, kur bohet hajgare, kshu i thojne? Xhep, jo gjep?

Ne mas 90-tes, kur dume me maru pune me noi zyre, kshu kena fillu me i thone: Gjepi, quni, Top Qenel, Qyre, qyre po kalon qaj rrugaqi!

Get dhe pikqer? smiley

LMAO,

smiley

smiley

Mroklle, me shkrive

 

P.S. C'do me thene hajgare?

Ja kjo qe po bojme neve k'tu!

Sallore me i' llaf! Une dhe ca te tjere te pakten!

Shpresoj edhe Realisti! smiley

Me fal, por prape sikur s'po e kap. C'eshte sallore: te mbledhur bashke per te bere nje dore muhabet?

Hajgare eshte gegnisht per shaka, gallate!

Sallore eshte e njejta gje ne tironche urbane pre-vetevrasjes se Shokut Mehmet! smiley

P.S.

Ja qeeme robt kapitalistit sot! Nuk majtem asnji thes n'kurriz!

Iku baba, t'boje noi lek!

Si ju lejter maj lejleqer! smiley

B.e.d.

I heart you!

Great tuokin' to you this nasty Friday! smiley

Flm mroklle, smiley
Befsh shume pare

Bravo realisti me pyetjen qe bere se kenaqen dhe cmallen do komentatore

me njeri tjetrin .

Ore REALISTI e BENSHAKA,

nje abetare keni mesuar ju ore, qe beni te dy te njejtat gabime? Pale i mbani ison njeri-tjetrit, kur s'ua varin te tjeret.

Mos ka hap ndonje shkolle shqipeje veliupress, qe s'di gje une?

Se s'ka mundesi te njejtat shprehje, gabime, ide.

Apo edhe BENSHAKA 4 klase shkolle ka?

Mos u tremb more ujku i humbur nje shaka ishte,dhe mos i mer te gjitha mbi vete se lodhesh,une nuk e njoh realistin nuk te njoh as ty,ketu komentojme,pyrsim kalojme kohen e lire.Ne pluralizem ne demokraci ka liri mendimi,mere qete e qete o ujk dil nga mjergulla se drita e diellit te ben mire.

Seriozisht me thone ...Le ti sjellin .Shqiptar eshte dhe Ai ...Pavaresisht se mbahet nga Burgajeti qe ju fal njerit prej Zogolleve ( kolonel turk ) qe luftun trimerisht ne Luften e Turqerve kunder Ruseve . I bi si pune Xhaje me duket ....

Le ta varrosin me nderime Burgajetsit se ne kohe te tij ka pase linje autobuzi Burgajet - Tirane . Dmth eshte nga njerzit e respektuar per fshatin e tij !

Ne une jam me Ty mroklle . C'ne Saliu ose Shteti ???? Duket qe familja qe e trashegon qekan dhe do mbeten ne RRENJE qylanjose ose shperdorues te pareve te Shqiptareve. Ky eshte nje turp qe Familja ne se ka tradita Shqiptare nuk duhet ta lejoje !!!!

 

 O Idris ai nuk ishte mbret vetem i burgajetit po i shqiptareve,ai nuk ndertoi vetem rrugen per burgajet,por ndertoi shume rruge qe Shqiperia nuk i kishte pas kurre,mbi te gjitha ai e bere shqiperine shtet me kushtetute.me ligje me cod civil e penal.O Idris ti me duket se di sa nje komunist dhe jo ma shume.

Me falni, por nga cila familje mbreterore ka dale ky Zogu? Ju lutem n.q.s eshte pyetje idiote mos me shani.

por ndertoi shume rruge qe Shqiperia nuk i kishte pas kurre...

Po c'ne me rruget mre ???Se del sikur ka bo me shume se SALA smiley . Na e kina per te neru Naltmadhenine e tij (ymer pate) qe dha jeten per Fe e per Atme !!!! A duhet me u varos ne Shkypnije apo ku po e ke menimin zotnija Juej .

Me duket se Ju tu u talle me ate nikun Ben Shaka...sikur ka qene karagjoz Estrade ai smiley Pac faqen e zeze qe tallesh me Naltmadhnine ( ymer paste ) .

S'besoj e ka me Ben Nofllën jo.

"Bën shaka" sigurisht! smiley

nqs ai do donte qe te kishte eshtrat ne Shqiperi ai do kishte qendruar ne Shqiperi. Sic beri familja mbreterore e Britanise, ata nuk e lane as Londren, asnje nga familja mbreterore as edhe femijet, edhe pse londra bombardohej perdite dhe ata keshilloheshin nga shteti qe te linin londren!

Zogy e la njehere Shqiperine ...nuk i duhet kujt Zogu apo njerezit e tij ne Shqiperi

 Eshtrat le ti vine , por jo nga shteti dhe jo me ate emertimin "Mbret"perpara emrit. 

Edhe kesaj rradhe nuk ja mbeshtes dot Sales.. (Si s`po ja mbeshtesim nje here??)

Ju ka bo vrima helaq . Ku ka b...ta mbaje ai . As keta te pedofilise nuk e dun per antar smiley Eshte bere si sargji nga karagjozlleqet . Jep e merr , sajo e sajo , pale ku do gjeje ndonje Vrime ke kshilli Ministrave  ,. Heren e fundit donte me ua hap te gjitheve si vetja smiley . Tani filloi me varrim -zhvarrimet .

Si duket i erdhi fundi se keshtu e filloi !!!!!!

(Si s`po ja mbeshtesim nje here??) ..... smileysmiley

Ky nuk eshte me ne terezi me duket,cpune ka ky me eshtrat e zogut,ai nuk di ku ka eshtret e te jatit te vet dhe u boka merak per zogun,nganjehere bohem pishmon qe e kom votu nga 20 vjet,kokrra b..........irit na vodhi florinin e bonte palle neper evrope ky do me i pru ne eshtrat  se qem batall fort per ca rreshna te kalbta.

Jo, nuk eshte i drejte, eshte i zhdrejte. Pytje idiote!!!!

pse jo, ne shen naum...

Flo meso pak histori te vertete dhe dil nga izolimi historik i diktatorit Hoxha.

Aj uill tejk e gees hir.

Mos je gje nga Burreli ti? smiley

A ka vrima te tjera fyelli yt? Provoji t'i perdoresh!

A e di ti pse tha Flo ne Shen Naum?

Sigurisht qe jo, perndryshe s'do te jepje pergjigjen me lart.

Po per Fan Nolin si t'ja bejme?

Pasi ti sjellim eshtrat ne Shqiperi ne shoqerine e kokshtremberve nga Burreli, ti ngrejme nje lapidar ushtrave Serbe qe dhane jeten per Zogun kur pushtuan Shqiperine per ta sjell ne pushtet.

 

 

O Liqen more liqen,analfabet pske ngel,o pionier i vogel i xhaxhit Enver.

Me duket se ujin tend te qelbur pijne ketu peshqitpauje.

jo jo, mos me keqkupto, une kam patur dhe kam nje simpati te tejskajshme per geraldinen...

kam ndjekur shume dokumentare italiane me fakte shume interesante ndermjet tyre edhe mbi grackat e njepasnjeshme qe i ngrinte konti ciano,  shumica prej levizjeve te lekas kane qene te diktuara nga kurthet, shantazhet, tentaviat per vrasje etj...

por ama per shen naumin, akoma nuk gjej dot justifikim

 

Pa pasione dhe pa ndikim prej gjyshit komunist. Perderisa ka nje varr te simbolit te krimit shqiptar qe eshte tek varrezat komune, dhe ka njerez qe i falen ne cdo pervjetor, perse te mos kete edhe nje varr te atij qe formoi nje shtet sovran e plot nder, e pamevaresisht se si rierdhi( pas grushtit te paster te shtetit te Nolit, qeveri qe asnjehere nuk u votua dhe nuk mblodhi asnje dite parlamentin, per 6 muaj) ne pushtet e si perfundoi ( per te cilat ka diskutime te cilat jane te hapura, si dhe kendveshtrimet te ndryshme). Perderisa ka qene kryeministri dhe drejtuesi i Shqiperise, i njohur si ne komb edhe nder nderkombe per mbret per rreth 20 vjet, i takon te prehet ne token ku ka lindur.

Shteti i sotem, nen juridiksion demokratik, ka detyrimin te transportoje dhe ti prehi eshtrat e nje prej shtetareve te tij, ashtu si mjaft shtete te tjere demokratike qe kane patur mbreteri e sot jane demokraci. Nese do te kishte nje ligj ne fuqi ose akoma i pa abroguar, si ai i Italise per familjen Savoja, do ta kishin anashkaluar ligjerisht edhe ate. Por asnjehere moralisht. Kush ndjek sadopak stacionet TV italiane nipi i mbretit sot mirepritet dhe eshte nje showman ne to.

Popujt e kulturuar jane plot tolerance, dhe dine ti japin vendin e duhur historise dhe vlerave konsevatore, pamevaresisht sa demokrate, liberale e social-komuniste jane.

Eshtrat tè kthehen nè atdhe... nè kèmbim  tè largohen tè gjithè ata  qè ndodhen nè shqipèri e i thonè vetes princ ...shqipèria èshtè republik parlamentare!!!

Qe te paguajne para taksapaguesit shqiptar per kete eshte e padrejte.

Dakort.

Nderkohe, do ishte e drejte qe taksapaguesit Shqiptare te paguanin taksa - pervec detyrimeve doganore dhe VAT-it.  smiley

Sa fatkeq kishim qene,

ne qe lindem ne ato kohe te veshtira,

kur dhe rrezet e diellit ne pranvere,

paten humb shkelqiminn

                                          e jeta rrokullisej ne humnere.

 

O zot pse aq shume na mallkove,

ate faren e keqe komuniste,

pse mbi token ti e mbolle.

 

Anuk e dije ti,

se kjo fare e keqe,

do te vinte nje dite,

te ngrihej kunder teje.

 

O zot i plotfuqishem i gjithesise,

zhduke kete fare te keqe nga kjo toke,

kete fare qe na helmoi vitet e rinise,

e vetem varferi mbolli ne jeten tone.

 

 

 

 

Pupupu sa vjershe e thate, e varfer. Skandal!!! smiley

O zot i plotfuqishem i gjithesise,

zhduke kete fare te keqe nga kjo toke,

kete fare qe na helmoi vitet e rinise,

e vetem varferi mbolli ne jeten tone.

 

Amin!

lere Xhen se keta vargje kokrra -kokrra ma bane mishin.....Mo Zot ma keq...Nuk thu shyqyr qe kje ajo gjendje N'Shqiperi e ika se po te ishte ndryshe nuk do kisha ikur kurre e nuk do kisha jetuar kaq shume e nuk do kisha bere kaq eksperienca...Do kisha qene nje diçka by.....madhe me biçiklete Mifa t'kuqe ne nje spital ne Shkoder...Mirenjohes Itakes....per ç'ka ajo nuk te dha....

Pergezime per vargjet prekse o REALISTO,une nuk te njoh,por mund te them se je poet i vertete.

Zana,edhe biçikleten e paskemi pas njesoj,hahaha siduket ne me biografi t'keqe na pelqente....po lere kur mendoj qe burrat shqiptare harriten te 60-tat

pa dit me guidu,habiteshin taljont,turp e faqe zez!

Kush ndjek sadopak stacionet TV italiane nipi i mbretit sot mirepritet dhe eshte nje showman ne to.......

Po ne showman e kemi tonin ? Me duket se Luli i Partise e ka qujt N.Madhnija e Tij smiley. Para Zogut i takon Princ VIDIT , per te mos thene per te gjithe Sundimtaret e Veziret me origjine Albanesse qe kane drejtuar Perandorine Turke. Po eshtrat e Piros do i bjere Sala ? Po te .... gjithe ish K/ Ministrave te kohes se Pushtimit gjate Luftes se Dyte Boterore ?

E u marte proi i Ballenjes . 

Cojeni e nderojeni si Familje ne vendin e duhur BURGAJET . Guri rende ne vend te vet - thone nga JUGU . Beni dhe ndonje vjershe tip Realisti dhe virjani si epitaf .

Keshtu si ka nisur Saliu  me varrim -zhvarrime u ka lene stafeten te tjereve per te njejtat gjera! 

O Idris more Idris,

100%komunist,

komunistet fare e keqe,

gjith ketij populli ja nxine jeten.

kur te shikoni majen e veshit,

do ta morin ata pushtetin,

iku koha e spiunave te Enverit,

i ka hedh populli ne kosh te plehut.

te ben te fala Realisti,

o Idris komunisti.

 

 

,

Realisti, aman mos thurr me vjersha, te pakten mos i posto ketu, sepse mendojme pale c'do jete dhe i lexojme. Beliv ju mi, edhe nje dush i ftohte te ban ma mir. smiley

Duhet te kthehen pse jo? Tek e fundit ai ka qene udheheqes i shqiperise dhe ka lene dicka prapa, qofte te mire apo te keqe. Emertimi i Zogut si themeluesi i shtetit modern shqiptar nuk eshte eptitet, eshte thjeshte pershkrim.

Bota ju ngre monument liderve te vet per dy arsye, qofte se e meritojne apo qofte se perfaqesojne nje ide, periudhe apo mbarevajtje/keqvatje gjate qeverisjes se tyre.

Te kthehen mo, pse mos kthehen? Ajo toke ke nuk mban jo me mos mbaje Zogun... Fundi i fundit, ka qene shtetar dhe mbetet figure historike per Shqiperine; per te mire apo per keq...

Fundi i fundit, nuk mund t'i mohosh birit deshiren apo te drejten e kthimit te eshtrave te te atit ne atdhe. Nuk shoh asnje aresye pse te mos kthehen... pervec bekimit lab: "te humbte varri! - vulehumbur".

Ama, Enverit te parit, t'i kthehet mauzoleumi! Te varroset aty ku ka vendin, ne varrezat e deshmoreve te kombit.

Nese populli duhet te paguaje taksa per te gjitha, jam dakord; por taksat per mauzoleumin dhe vendvarrimin e Enverit kane qene paguar qe ne sistemin e kaluar... populli keto dite pagoi taksa qe te prishte Sala ato qe qene ndertuar me taksat e meparshme... nuk eshte e drejte.

Zogu te kthehet ne Shqiperi dhe te behet dhe ceremonia bile. Por nese duam te jemi te drejte, te jemi te drejte me te gjitha.

Leka, sherim te shpejte o mavri... se nuk te lane komunistet e qelbur; zagaret dhe larashet qe i lanin bythen gjithe Bllokut qe te vije ne jete voten e popullit!

Zotrules po te pergjigjem edhe per pyetjen qe me bere per S Berishen edhe per kete koment qe bere per eshtrat e mbretit Zog.

Une jam i ndergjegjshem se S Berisha ka qene antar i PPSH-se ashtu sic kane qene qindra e mijera shqiptare te thjeshte.Jam i ndergjegjshem qe keta qindra e mijera antare te thjeshte e urrejne PPSH-n.Jam i ndergjegjshem qe S Berisha ishte i vetmi intelektual qe i kundershtoi hapur R Alise ne mbledhjen e intelektualeve.Jam i ndergjegjshem se kur R Alia e dergoi S Berishen qe te qetesonte studentet S Berisha u bashkua me ta per rrezimin e diktatures,ndersa S Gjinushi i thoshte R Alise mbylle universitetin shperndaj studentet me dhune.Ty zotrules te grisen corapet me komentet e mia por mua me eshte gris me eshte vrare rinia nga ai ENVERI qe ti kerkon ti ktheshe mazoleumin.Nuk jam me 4 klase fillore,e kam bere edhe une do shkolle dhe kam qene i shkelqyeshem ,por sistemi qe udhehiqte E Hoxha i kishte frike intelidjentet.Kur isha ushtar komandanti im (oficer) ishte komunist

kishte bere shkolle nate ,ishte pranuar ne parti ,kishte bere nje kurs kualifikimi per oficer,ky kur bente programin e stervitjes me merte mua t"ja

beja se nuk dinte.Keto analfabete i duheshin E Hoxhes.

A Zogu nuk ja privonte askujt te drejten e shkollimit.Edhe E Hoxhes ja dha te drejten per studime edhe per pune,pavaresisht se E Hoxha ngeli dhe nuk mori asnje diplome te larte.Me taksat e popullit E Hoxha ngriti bustet e Marksit Engelsit Leninit Stalinit Maocedunit etj.etj, nuk besoj se ka ma lek nga keto taksa per te.E para pune qe beri E Hoxha ishte hedhja ne ere me dinamit i varrit te nenes mbretereshe(nenes se mbretit Zog) ,me thuaj me ndergjegje a ka mekat me te madh.?Lexo i dashur dhe meso per historine e vendit tend.Opinioni i m i fundit eshte se Shqiperine vazhdon ta udheheqe PPSH-ja e ndame ne dy pjese,PD dhePS,te PD militojne liberaledemokrartet te

tipit SEJFULLA MALESHOVE ne se ti ke lexuar dicka per te,ndersa te PS militojne komunistet fanatike te tipit ENVER.

Realisto , pavaresisht se ti kujton se une jam kunder N.M ( ymer paste) une them se duhet te kthehen eshtrat e kufomes A. Zogu.

Ne kemi kundershti per vendin BURGAJETIN. Ja kjo eshte qe te revolton ty . Po ti nuk je shprehur per vendin se ku do varrosen eshtrat e kufomes se A.Zogu. Mirpo do  miq nga Burgajeti  me thane qe , "po qe se shkruan tek PPU dhe lexon edhe Realisti aty , beje kete propozim ne emer tone se ai eshte shume intelidjent dhe do ta kuptoje " . E kupton tani qe une propozimin e pata duke i besuar intelidjentes tende .

Eh more Idris.

inteligjencen time ky emri yt e ben pis.

vetem se ne cdo pikpamje te flet si komunist,

mos u mer me eshtrat e mbretit.

ai ka qene mbret i Shqiptareve jo vetem i Burgajetit.

mos ja qaj hallin kaloresit se i varen kembet.

po dil e leh shesheve pas E Rames.

E shof e shof qe je i paragjykuar . Por Leka i pare ose Trashegimtari direkt i FRONIt , ka thene se :" Per Mbreterine te tera Partinat jane Shqiptare" Perse i diferencon ti Partinat  ? Dhe Ahmeti ( ymer paste ) ka pas nenshkru me Enverin ca letra qe do i mesosh ti kur te te rritet intilidjenca .

Ndoshta ke keqkuptuar shtesen "eshtrat e kufomes" ...Ta thashe per te te plotesuar e diferencuar se eshtra kane edhe te gjallet. Dmth doja te te mos ofendohej intilidjenca Juaj   e Nderuar , faqe Peshqerve Legaliste . Po nejse s'ka gje tanet jemi . 

O Idris kur te me tregoshe inteligjecen mua nje here meso me shkruar shqip se nuk di as sa nje nxenes i klases se pare,mos u injoro me ato zhgarravina qe shkruan.

Eshtrat e qytetarit Zogolli mund te kthehen. Nuk jam ne dijeni qe Shqiptaret te kene pasur mbret ndonjehere.smiley

Qafir .

Ti je nga ato qe njihni Princ Vidin.

Te ka mbetur ora te 1914, kohe te shkuara, qafir.

Besoj se ka që i duhur kthimi i eshtrave të shqiparve pasi eshtat dhe respekti për varret janë karakteristik iliro-arbëroro-shqipatre.

Kjo gjë pavarsisht statusit që ka individi qoft Mbret apo qytetar i thjesht.

Problemi qëndron se kthimi i tyre do të shoqërohej me një varrim shteror dhe ushatrak.

Në këtë aspekt besoj se personalitete si Lartmadhëria e Tijë Mbrti Zogu I ose Skënëdrbeu III, Nënë Tereza, Theofan Stilian Noli e meritojn këtë nderim nga shteti jonë.

Qëndrimi i Tiranës zyrtare është pozitiv.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).