A duhet ti bejme nje bust birishes?

nese ne 4 vjet birisha na heq vizat e na fut ne eu, a duhet ti bejme nje monument ne mes te tiranes apo jo?

84 Komente

Qesh ti, qesh!

Po kush ka qene neper dasma t'ktynve "te skajeve dhe trevave" s'funi, e din fort mire qe njat kangen e porosisin gjindja nga tre kater here!

Kto kengetaret me te cilet na ka beku zoti knejna, tuj fillu qy nga Aurella nga Vllorra dhe deri tek Gzim Nikaj nga the T-spot, e knojn kete kongen dhe ojen m'pare!

 

wow !!!!

vertet kendohet neper dasma ?

p.s.

ne lidhje me ato kengetaret mroklle, hidhu nje vrap nga blogu im...

Ku eshte blogu yt moj xhane?

Ndonje andrese, a ndonje direksion? smiley

 

Jo mer mrroklle, m'dekshin pulat e komshiut qe t'kane merzit bash qato kange smiley.  Qysh bre, Aurella dhe Gezimi N. po e kendojshin he?  Ne cil dasem mer, se ato qe kam shku une, vallai qameti qamet, nje Hajredin Pasha bejshin fli per dasmoret smiley.

PS: Pertej tekstit te perpunuar ne maksimum, ai me lart eshte art dhe shkuar artit.  Po ku di Tunxhi c'eshte ciftelia smiley.

 Ne cil dasem mer, se ato qe kam shku une, vallai qameti qamet, nje Hajredin Pasha bejshin fli per dasmoret

Hajt, hajt!

Se nuk e lane veq me H. Pashen darzmen po t'jene te trevave!

S'ka qare pa e k'nu "Kangen e Zagrebit"!

Mos m'thuj qe s'e ke nigju! smiley

 

Ncuq, te betohna s'e kam nigju.  Po s'te betohna dot qe s'e kane knu.  Pas (gjate) Hajredin Pashes kerciste Henessy kreve ene s'maj mend gja smiley.

kerciste Henessy

Hehe!

You are legit! smiley

Qe baba "kangen e Zagrebit"!

Ku me mujt djemt mor me punu,

me kerkan o mos me u ngatrru
mos merzitni a ju mor pleq

atje ishte nji adet oj keq,

atje asht
nji adet oj i ran shum

po shajshin burrat bab e nan.
Shum po shajshin burrat bab e nan,

se shqiptart tybe e kan ran
me shajt burrin hajde bab e nan

nat vend kryt ata e kan lan. smiley
 

http://www.teksteshqip.com/tekste.php?aid=380&id=1849494

 

P.S.

My favorite lines:

p...o vjen musa me nji qader t`re

o si tish kan o Skenderbe smiley
 

smiley

ketij i takon pastaj titulli: baba i kombit

1. fut Shqiperine ne nato

2. te heq vizat

3. fut Shqiperine ne eu

as skenderbeu ska bere kaq shume per kete vend

 Po iu krruka mamave te kombit me duket!

haha...fantastike

 Eltono, 

Je humorist, fatkeqsia jote eshte qe keta tangerlliksat e tjere sta morin vesh humorin. Pershendetje!

po kombi nuk eshte shqiperia more elton.. c'ben keshtu more elton, ai thuhet shtetit komb?

hihihi

duke hyre ne nato mbron kombin (po e preku kush me dore kosoven apo trojet ku ka shqiptare, birisha do nxjerre flake nga goja)

plus ka bere rrugen e kombit...

pastaj per shqiperi, une mendoj shqiperine e madhe, shqiperine etnike qe babai i kombit do bashkoje...

I pari ka thene .... "S'ka kala qe nuk marrin KOMUNISTET "

lol, flake nga goja.

a, ate po... po e beri ate atehere e meriton Babai i Kombit III.

T'ia ngreme aty ku ishte shtatorja e "Xhaxhit"...

edhe tja veme titullin "Dajo", ose Daja, ose Dajë.. dmth aty tek busti te shkruajm "Daja"... edhe post scriptum... "nga halli".

Busti mund t'i behet kudo, edhe ne Tirane, po  duhet me ndrru kryeqytet pastaj... dhe mos propozoni Tropojen eee smiley

pse bust dhe jo shtatore ?

Sala eshte dhe gjithe ai kallep smiley, e mbush sheshin per bukuri smiley

Te heqim ato barakat e Edit nga sheshi perballe Pallatit te Kultures dhe te veme Permendoren e Sales... smiley

ato qe vijne era qen ku demek ben priviu (TM MONDA smiley) te planit qelbanistik te Tajrones e ?

dakort, shume dakort.

je goce me gusto smiley

Po pra, si ajo e "Xhaxhit": ne kembe, pallton hapur dhe floket ne ere....

e me, se ky i ka dhe floket me te dendura se te xhaxhit, ti rrisi dhe pak qe tja flladise era e ngrohte e dajtit smiley

T'i rrise sa te doje! Si ato te "Xhaxhit" s'i behen dot... smile

Po te sillet mire e hipim edhe ne kale, ne vend te Skenderbeut smiley

jo mer se i vriten hallatet smiley

mezi e kemi smiley

 

e mbush sheshin per bukuri

E mbush vallaj! smiley

Per i' ore e mbush!

joooo ta bejme tiranen si tropoja eshte motua

Ti po thua qe duhet te pjelle edhe Tirana nje Birishe tjeter? smiley

Meqe jemi tek statujat, me thoni a ju pelqen statuja e Nene Terezes tek Aeroporti... Une s'e di pse, por nuk me pelqen fare, nuk me shkon pershtat me ate imazhin e perulur, por plot dashuri, qe kam une per Nene Terezen... Me ngjan me teper me nje plake per te ardhur keq, se sa me ate Nene te madhe.

ajo statuje eshte simbolike mi ane :

sikur ju thote atyre qe ikin : Ah, te shkretet ju, ngelet rrugeve te botes, se ketu eshte vend i keputur si une.

sikur ju thote atyre qe vijne : Ah, te shkretet ju, prape e sollet koken, ketu eshte vend i keputur si une.

Pse si ju duket permendorja perpara Shoqates se te Persekutuarve? Po Fan Noli krah Kuvendit? Apo i kane hequr nderkohe? 

Nuk ka nevoje per statuje apo munument,se keto zakonisht behen pas vdekjes,pas kesaj ai do te rroje ne mendjet dhe zemrat tona.

une them ta mbyllim , se ne qesim batutat, e pastaj ato te portokallise marrin rroga milionshe me batutat tona smiley

 

 Kush rri e hedh edhe nje qelbesire..

 Apo kete pune kemi ne ul e ngri e rrezo....

po mo burre, ne knaqemi ashtu.

kemi ku shfryjme gjithe ate duf.

e ke pa si e kane surratin e kuq shumica e shqiptareve smiley

 e kjo eshte se vazhdohet te hahet buke e gogozhare.  smiley

po ky shoku ma nalt flet nga turqinia, ku speci dhe nenproduktet e tij, jane mbreterit e tregut smiley

Bashke me shprehjen "Ma hoqe pet'llen fare!" Me falni se ngjan pak sa e dyshimte, por eshte njelloj me "Na more mente!"

Edhe une prandaj ia propozova vendin aty tek ai i Xhaxhit. Meqe rrugen e mesuam tani...

Ed, nuk te shkon fare ky nicku i ri.

 Po qysh do pershendese Resuli? me Rock, paper apo scissors?

Berishes i duhet bere bust mu ne mes te Tiranes! Vetem nje hall kam une: do hyjme ne sherr me grekun dhe serbin, se do ngrihen te na e vertetojne publikisht dhe boterisht qe Berisha ishte i tyri! Pastaj do turperohemi keq, se do na e perdorin si kundershembull qe ne kemi manine t'u marrim heronjte te huajve. 

Salidhis Verissas.

Une them shyqyr qe u rrezuan bustet  Leninit Stalinit Marksit Maocedunit Engelsit qe ngriti ai merhumi se do te hynim ne sherr me gjithe boten,por ti zotrules mos u merzit per Berishen ai esht gjalle eshte kryeminister,dhe doni apo nuk doni ju,po ta beje hak pas vdekjes do i behet busti ose po nuk e meritoj te shkoje ne hale.

 

Edhe une jam dakort per nje bust te madh apo shtatore sic thote ene Dija. Por nje merak kom se po u vu ne qender, meqenese nuk ka as edhe hale publike ne as nje vend, do na bohet shurtore publike (ne mos edhe me keq se shurra). Pranej, ata qe do ta tenderojne  dhe performojne ta bojne me material shurredurues. 

Elton.

Ide e bukur, keshtu qe Idrizit me shoke ju jepet mundesia te rrezojne nje bust.

Kemi pasur bustin e idiotit qe na nxori lakuriq, jo te Berishes.

Dergoji Edit e-mail, qe te vendose keshilli i bashkise.

Edi eshte dakort.?

Lumo, ja kena mor doren. Meqe ra llafi, per cfare eshte ajo reklama ne sfond, se nuk u dalloka qarte.

http://kosova.albemigrant.com/wp-content/uploads/2009/02/5-herojte-hiqen-4.jpg

Po ore jo vetem Birrishes por edhe Qamushit duhet tja bejme nje. Qamushit tja veme bustin para stadiumit kurse atij tjetrit para shpelles se dragobise.

Emo.

Ke ngaterruar shembullin.

Keto qe na paraqite, nuk jane hequr, jane spostuar, ka nje ndryshim shuuuuuuuuuume te madh.

Ou? Qe kur "me te cu ke plenat" i thojkan me "u spostu" ne shqip?

Dhe po, ka nje ndryshim shuuuume te madh: "te plenat" dmth hipokrizi, tallje - por pa finese, maskarallik, katunarizem siperor, te gjitha keto te marra se bashku, para se ciles, ajo terheqja zvarre eshte lule, se te pakten ajo e ka nje tharm greko-trojan.

http://www.peshkupauje.com/files/imagecache/image_inpost/foto/Blendi+Salaj/5+heronjte+shkoder.JPG

Emo.

Kesaj i thojne te kacavjerresh per xham.

Vorrezat e deshmoreve, ku jane sot 5 herojt, kane qene gjithmon aty, si edhe plehrat jane hedhur po aty qe ne kohe te dulles.

Edhe keshtu si don ti, prap ndryshimi qendron, eshte tjeter spostimi, tjeter heqja.

Eltoni hodhi iden per bustin e Berishes ne Tirane, keshtu qe nuk mund te ndodhe spostim tjeter.

Me kalimin e kohes, po me pelqen ideja e Eltonit, Tiranes i ka hije nje bust i tille.

Po pse, nqse eshte e vertete kjo, dmth plenat ne "kohe te Dulles", mos ndryshon gje muhabeti? Ne fakt, po te jete ashtu, Enveri del dyfish me i dhjere se keta te sotmit, or Lum!

Une llafin e kam te psikoza e monumenteve, tek meraku per lavdi, dhe nga kjo pastaj, tek marrja aq seriozisht e shtatoreve, tek te jetuarit "me to ne gji".

Si tha Ai, merrnie e conie n'qytet ket shtatore... edhe kushtonia atij qe ka merita ma shum... naj ministri a deputeti... etj etj. Nuk e mbaj mend permendesh, por pak a shume keshtu eshte.

Mbas 8 vjetesh Birishe non-stop monumentin te ia beni vetes. Kjo jo vetem per durimin e figures te tije por dhe per faktin qe ju rane dhembet dhe leshrat pa ju fut Berisha as ne banjo te mirefillta publike, pale ne EU.

Jo La_rosee ,

Mos u nxito me banjot publike!! Per cfare mendon ti se do ju sherbej busti i Sales kokshtremberve te ardhur ne Tirane?

Ata kur e bejne cicin pas kalit te skenderbeut ketij tjetri kane per ti bere edhe ..

Ti nga the qe ishe i ardhur...? smiley Jo per gje por me kete rast dhe marrim vesh cili bust te sherben me teper. smiley

I'm an Englishman in Tirana I'm an alien I'm a legal alien...   smiley

Une e shumta nje foto te  "bust halese" po bera! smiley

Ne vend te bustit thate shtatore juve. Po pse jo notore, dmth nje bust qe paraqit Berishen duke notuar? Me kete rast ja fusim dhe gjithe busteve te botes, se i dalim perpara trendit futuristik; ne te ardhmen bustet do jene barkas, duke bere not ose dicka tjeter, jo me ne kembe. Plus qe ne ate forme mbron disa njerez nga shiu aty tek sheshi ku do jete notorja, afer stacionit te autobusit.

 P.S. Rama duhet te fitonte! Ai e meritonte bustin ne Tirane me shume se Berisha, pasi, pse jo?

 

duke hyre ne nato mbron kombin (po e preku kush me dore kosoven apo trojet ku ka shqiptare, birisha do nxjerre flake nga goja)

smiley

Tushe, ca budalla e quajtshe kete ti, ky po tall topet me Peshkun, dhe sidomos peshqit komuniste, dmth 90% te Peshkut. smiley

 

ti e ke mire mer vlla, se duket s'je n'sezon provimesh... t'kom zili!

Po pra Emo, dhe mua me duket ide e mire ajo e notores. Imagjino, nje bust i madh i Berishes sa cereku i sheshit psh. qe rri pezull mbi kokat e njezve, shtrire. Sa here te ngreje koken mileti, qofte se i ha qafa qofte per zakon si shenje sharje ose falenderim te zotit per ndonje gje te rendomte, shikon nje pjese te trupit te Berishes. Sidomos po te jete dicka iteractive, p.sh. tek barku mund ti vesh harten e Tiranes, ose nje ekran te madh tv si ato tek Time Square, qe transmeton Portokalline. Plus qe gjithe ajo notore berisheske te mbron nga shiu qe thame, pa permendur rufete apo ndonje agresion te paparashikuar nga alienet, apo qofte dhe nga komshinjte nepermjet ajrit. Hodhi greku nje predhe deri ne Tirane p.sh., fap bie mbi Berishen dhe shpetojne njerzit.

Gjithashtu ai efekti i zjarrqitjes nga goja qe thote eltonkola me pelqen. Mund ta bejme si tregues te mardhenieve diplomatike me fqinjet. P.sh. nese ka acarime me maqedonesit per enciklopedine, Berisha do qise pak flake nga goja, nese ka probleme midis aprovimit te kufirit Kosove-Mal i zi Berisha do qise akoma me shum flake nga goja. Ne rast agresioni kunder trojeve shqiptare Berisha jo vetem qe do qise shume flake nga goja, po dhe rrufe nga bytha.

Dmth populli kryeqytetas mjafton te ngreje koken dhe do ndihet i plotesuar dhe siguruar; rrufepritese, tv ekran portokallie, Ballkan indikator dipllomacie, etj, te gjitha mbi koke tek notorja e Berishes.

 Xhib, me pelqeu ideja jote. Lerme ta shtjelloj pak . "Notari" nuk duhet te jete ne ajer, pasi ashtu do te ishte fluturuesi. Ideja ime eshte qe te bashkohen te gjitha pjeset e shatrivanit perpara pallatit te kultures ne nje te vetme, duke bere nje mase me te madhe uji. Berisha te kompozohet ne tre pjese, qe do te dalin siper ujit. (Nuk di ne e ke pare ate gjarperin e liqenit ne Skoci qe shitet ne tre pjese per t'u vene siper tavolines.) Njera te jete torso e kthyer ne te majte dhe koka, ndersa dora e djathte e harkuar siper kokes ne not krol. Pjesa e dyte te jete nje pjese e bythes qe del mbi uje (e di vete mo...ligji... smiley ), dhe pjesa e trete nje kembe ne perplasje mbi siperfaqen e ujit. Pishina te vishet nga brenda me pllaka qeramike blu, qe te mos ngaterrohet perkatesia partiake as nga brezat qe do te vijne.

Gjithashtu do te propozoja qe per mosmbetje hatri, te rivihej skulptura e Enverit para muzeut, por kesaj rradhe i xhveshur, breke gladiatoresh me nje rrip te trashe mesi me yll, ndersa mpreh nje shpate (Enver Hoxha e mprehu shpaten/edhe njehere o per situaten) ne nje gur zmeril qe e rrotullon me kembe si plaku i Dritan Shkabes te "Komisari i Drites". Ndersa tek sheshi para Pesembdhjetekateshit te ngrihet nje shtatore e Zogut duke ngrejte shtangen (Referoju fotos qe solli Mrroklla. Sheshi mos quhet me sheshi Skenderbe, por "Logu u Burrave" dhe per ta mbyllur, propozohej te hiqet sahati nga Kulla e Sahatit dhe ne vend te tij te ndizet nje Fener Ndricues per BE.

Kaq kisha.

 Une them qe pjesa e pare te jete ne Tropoje ( atje ku ka le) e dyta ne Lushnje (kane pras te mire anej) e treta ne Sarande ..

Pse ta kete vetem Tirona bustin gjithe Shqiperia mor plak ,Shqiperia gjith. smiley

Cjane keto budallalleqe!

Bust Berishes?Jo!

Pas vdekjes ndoshta nese populli e vlereson pozitivisht!

Por tani per tani jo,pasi ne fund te fundit eshte e vertete qe ka pasur suksese,po eshte gjithashtu e vertete se detyren ka kryer.

 

Po mire me, e vdesim.Pa problem. Keshtu bejme nje rruge e dy pune. Edhe vete shpetojm, edhe bustin ja bojm. smiley

:O Uaaa, keta e paskam marre fjale per fjale propozimin!!!!

 Elton,

ky eshte oborri yt! Para se te na ftosh ne oborrin tat duhet te sigurohesh se i ke lidh qente smiley Dhomrane e pleshtane sic jane vec sa i lehin nga pas zengjirur kesaj idese tate gjeniale smiley 

A duhet ti bejme nje bust birishes?

Po me ti behet dhe ti shkruhet poshte:

"Mashtruesi me i madh i Kombit Shqiptar!"

Paska rene epidemi temash "duhet".

Berisha duhet te bust-ohet!

Mire u pjekshim ne "duhet-et" e tjera.

Berisha duhet te bust-ohet!

Eh,, sic kendojne keto virgjereshat lokale te Amerikes te Veriut

I must! I must!

I must increase my bust!

I got to admit I'm obsessed by tits
I had this problem since I was a kid
I used to look up to my auntie Marie
'cause she had big tits hanging down to her knees
Her nipples were poking right out of her gown
If boobs gave you wings she'd be flying around
As I grew older I made up my mind
I'd get me the biggest ones I could find

I must, I must, I must increase my bust (x4)

My ass just got bigger, my boobs stayed the same
I had to do something 'cause I was ashamed
I filled up my bra with mellons and see
I looked like a fagot, a vamp in 3d.
The trick with the mellons, a shot in the eye
Not long did I wait to catch the first guy
But offcourse I forgot that mellons do rot
I smelled like garbage, shit warmed up

I must, I must, I must increase my bust

I got a new plan the idea is real cool
I decided to go to a gymnastic school
there I found out that I'm not alone
Suffering from this flatchested syndrom
So when I wake up or go into bed
I remember the wise words that my teacher said
If you want your man to drown in your lust
You must, you must increase your bust

I must, I must, I must increase my bust

Punimet per bustin fillojne te henen, megjithese s'eshte bere akoma transparente se cila studio e ka fituar. Flitet qe busti te behet brenda paralamentit te ri, qe mos e zere as dielli as shiu, dhe kshu te rroje sa malet. smiley

mos, jo brenda se pastaj nuk kam nga te futem qe ti bej shurren!

Berisha asht rrenacaku ma i sincerte ne bote.Rrenat e veta asht i pari qe i beson dhe nuk ka grimen e fajit,kur na i servir si te vereteta shume sincerisht...

 Bust pse jo, e meriton,qanin njerezit mbreme ne miting ,tani sepse qanin nuk e di une por qanin,seshpejti me nje vendim qeverie nuk lejohet me portreti i presidentit neper zyra por ajo e KOMANDANTIT dmth e Kryeministrit.

Thuaje tamom: Saliban Berisha

nuk ka pse te harxhohen para dhe frymezim artisti. Ashtu sic eshte te ballcamoset dhe qe vendoset ne bathore, se vetem ata edhe mund tia shkelin syrin kur ti kalojne prane.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).