?

Betohet Hysni Burgaj
29/10/2009 15:40

Betohet Hysni Burgaj

Pasi ka marre ne dore flamurin e policise shqiptare, drejtori i sapo emeruar i saj Hysni Burgaj ka thene formulen e betimit para nje sere drejtuesish te larte te policise, si dhe ministrit te Brendshem Lulezim Basha, e ish drejtorit te Pergjithshem, Ahmet Prenci.(UPDATE)

Zotit Hysni Burgaj nuk i ishin larguar akoma emocionet nga ky emerim i papritur jo vetem per te.

“Eshte ne nderin tim te mbaj lart flamurin e policise se shtetit”, tha drejtori i ri Burgaj.

I ndodhur mes nje drejtori te pergjithshem te sapo emeruar nga Keshilli i Ministrave dhe nje tjetri qe le kete detyre pas disa sfidave, ministri i Brendshem Basha, pervec policise apeloi per ndihme edhe qiellin.

“Do te keni mbeshtetjen e plote te qeverise ne misionin tuaj. Zoti e bekofte policine e shtetit”, tha Basha.

Hysni Burgaj njihet me nje karriere 23-vjecare ne polici. Se fundmi ai ishte zevendesdrejtor i Pergjithshem i Policise.

7 Komente

qekur kemi filluar te perdorim shprehjen "zoti e bekofte" ne ceremonite zyrtare...

Ka naj problem me qene besimtar ke Zoti?

(apo duhet te kishte thone Natyra e bekofte policine?)

Cfare problemi ka urimi per bekimin e Zotit ne ceremonite zyrtare? Eshte antiligjore?

Ne ligjin themeltar te RSH, kushtetuten, thuhet shprehimisht qe "Ne, populli i Shqiperise me besim tek Zoti ose/dhe vlerat e tjera vendosim etj. etj...."

po pyes se nuk e kisha degjuar ndonjehere...

sepse me ishte fiksuar qe ishim shtet laik

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).