Gremza - Hapat

Video e këngës "Hapat" nga grupi shqiptar nga Shkupi, Gremzat. 

36 Komente

uan xhuka xhiksi fjore rumane rumane rikitiki takta rikititakta ishte kjo e jotja Luljan mos te te ngeli hatri. Me tu bo pishmon qe te hapet youtubi ne pune.

 

hahahahahahahha.....sa kam qesh.. si ske pertu qe e ke shkrujt tgjithen... hahhaha.. mgjs jo ke harru pjesen e fundit: uan xho siks! (3x) lol

 Turini trete? (Fjale e skaduar)

me like it 2! videon, kengen dhe interpretimin. Gocat duken shume te lirshme.

ahahhahah....me zor e kapa qe ishte shqip  smiley
 
"kom harru qysh ja ka nis kejt kjo pune.........
....skom pas ide ça ka me ndodh, kena kcy, jena puth, kena knu, n shpi bashk kena shku smiley 
ça ka nodh manej, sdi me shpjegu...se kom paramendu qe kjo moment m'ndodh mu...a thu jam dashnu smiley
sa here qe dikush po m'thirr po m rref zemra a je ti ....
spo du prap keq me u kry... smiley
...qe po t'thirrrrriiiiiiii .....
 aLLooooo!!!!!!!

 

smileysmiley   ahahahahahhahahahhaha

ok ok, fjala e mire e momentit do ishte : so i keq kshu vizualisht parlando, po duhet me i thon mos thote asi fjale smiley ....oj loçka jeme smiley 

ps: ku kan perfunduar ato kenget e bukra te dashnis qe ishin i here e nji kohe mer jahu....
- nga rakia dhe konjaku, per nji vajz m ka zon maraku
......hej vajza ime sonte nuk me dashka, kur ma thyen zemren.....rri e pres perjashtaaaaaaaaaaaaaaa........

eh nuk ka me kenge tekste te bukura smiley

ketyre sikur ua shkruan roja i turnit te nates, te gjitheve, percart...

 

Videot qe keni sjelle ju s'i shoh dot, por e kam parasysh kete kengen dhe me ka pelqyer. Une e kam shume te veshtire te pelqej muziken e sotme shqiptare, jane shume pak kenge te qemtuara aty ketu qe vertet mund te me pelqejne, por keto vajzat edhe tekstin, edhe muziken, edhe videon i kane te bukura. smiley

Flo, me pelqeu video-ja qe kishe dhene. Ndersa per vajzat, nje plus i madh qe po bejne dicka ndryshe por prape duan shume pune. Mgjth, mire smiley

:gjergj'  me mjafton fakti, qe vidoklipi nuk ka ne qender nje femer te zhveshur para nje benxi smiley

me gusta,  tendence e qarte per afrim me TATU, nejse perpjekje e bukur.

 Po kjo kenga ka dy vjet qe transmetohet..ehe pas pilafit

ke BBF biles smiley

Ooo sa najs kjo mor ti..rrofsh Gjergj.

Nuk kane talent vokal, mungesa e tije eshte munduar te fshihet me efekte zanore fale teknologjise te re. Kitara elektrike dhe drums i kane dhene ca efekte te bukura por per tjeter...e vetmja gje qe me ra ne sy(se ne vesh s'me ra gje tj.) ishin shputat e kembeve me nr. 45.

La rosee, c'me kujtove me kete punen e shputes 45. Me thoshte gjyshja shpesh, kur isha e vogel, mos rri xathur, se te behet kemba si lopate, si babickat e Semanit. edhe keto cupkat si duket kane bredhur shume xathur. smiley

Wow cme kernaqi kjo kenga mua sa se keni idene Tongue

Kush i nxjerr keto zhaba ne ekran?Big Grin

Aguridhe keto gocat, s'jane gje... smiley 

Te shihni ate videoklipin "artistiko-erotik" qe ka bere nje artiste e famshme e jona. Ka thyer tabu cupa, pret qoka per urim tani. smiley

 

Self, me verte jane kosovare keto gocat qe kendojne? I loveee them. Shume te talentuara, unike dhe teper artistike visually. Thanks per muziken e re smiley

Motrat jane Ibadete (solistja), Iliriana dhe Albana Ramadani; pjesa tjeter e grupit jane gjermane. Jetojne ne Berlin. Ne daten 3 tetor japin koncert ne Prishtine.

Pretty cool Selfo, I am really digging it. Hope to see them in the States some day, if they come somewhere on East coast.

 Kjo PO!!! 5 yje!!! Ne vecanti videoja eshte e goditur,  ngjyrat, dekori dhe elementi "benz", e gjitha atmosfera retro i jep shume charme videos.  

Për mua është një përpjekje origjinale për krijimin e ritmeve të panjohura deri tani . Ritme që mbështeten në një monotoni çiftelie, pra motive shumë të lashta . 

Në se tregohen këmbëngulës në zhvillimin e këtij ritmi ndoshta bëhen një bazë e mirë për ti treguar botës muzikore se së bashku me motivet Labe vijnë nga një thellësi më e lashtë se tingujt e desert rosse të Sting.

Këto motive që nga përpunimi i Nikës e ne vecçanti  "Në Dardani po bien Tupanët " u ndërprenë nga masakruesit e muzikës së vërtetë shqiptare ..nga repistët e hip-hopsit idiotë e turkoshakët e haremeve me muzikë magjypsh .

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).