Google ju sugjeron

Mendjet e ndritura qe na sollen Google, na sollen gjithashtu edhe "Google Suggests" (sugjerimet gjate kerkimit) qe ndihmojne perdoruesit duke iu mbaruar fjalite.

Sugjerimet e Google, qe nga sa duket formulohen duke u bazuar mbi kerkimet me te shpeshta qe jane bere per fjale apo fraza te caktuara, zbulojne edhe natyren "mistrece" te kerkuesve qe perdorin Google. "Pse Obama i ka buzet ngjyre te purpurte?" apo "A shohin xhuxhat ne erresire (nightvision)?" jane disa prej absurditeteve qe Google Suggests sugjeron...

http://images.huffingtonpost.com/gadgets/slideshows/3077/slide_3077_43370_large.jpg

Behet fjale per google suggestions. Ja disa te tjera.

 

http://images.huffingtonpost.com/gadgets/slideshows/3077/slide_3077_43364_large.jpg

http://images.huffingtonpost.com/gadgets/slideshows/3077/slide_3077_43362_large.jpg

http://images.huffingtonpost.com/gadgets/slideshows/3077/slide_3077_43366_large.jpghttp://images.huffingtonpost.com/gadgets/slideshows/3077/slide_3077_43392_large.jpgPer me teper klikoni ketu.

 

15 Komente

Ajo goca ne foto mos ju ngjan si monika e çendlerit, motra e rosit, goca e xhekut? Se kam frike te pyes Guglin...

Tani ty ne varesi se sa i urret je mund te te ngjaje dhe kjo si Cindy Crawford. smiley

Kush merr vesh me shume nga alogaritmet e Google? Ajo me luleshtrydhe p.sh. mos eshte gje ndonje citat filmi, ndryshe si perfundoi nje shprehje aq e gjate ne google suggestions, aq me teper qe del sapo shkruan "what a"? smiley

No way Blendo. Kjo e gugllit, eshte shume egersisht me sexy se Monica.

hehe dhe une nje dite po kerkoja si te perdorja nje lloj teknike per te printuar fotot dhe me del perpara :

 si te perdoresh nje tampon

si te perdoresh nje kondom

etj etj

smiley

 

e mi shum mir, tja dish per falimnerit gugllit.

nji rruge e shtat pune.

te hap syte , anjorante e dreqit smiley

 

Ide interesante per website. smiley

Paska dale ne lajme faqja.

As well as the simple fact that intercourse took place, users are expected to give some more information, including whether the act was indoor or outdoor.

http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01497/ijustmadelove_1497863c.jpg

 

Per outdoors paskan zgjedhur "poshte pemes" , kurse opsioni i pare per pozicionet... smiley

Per momentin faqja qenka shume e ngarkuar.

Server overloaded, too many people are making love right now.

 

Sa te lirohet, po i themi Penarit te beje nje harte apostafat per peshqit qe te raportojne dashuriberjen. smiley

Google nuk esht njeri qe te bej sugjerime kuptim plote. Algoritmat nuk e njohin ndryshimin ndermjet "do midgets have night vision" dhe "do macs get viruses". Arsyeja qe del ajo e xhuxhave perpara eshte se ajo shprehje esht kerkuar me shume ne kohet e fundit ne google.

Sa me shume te kerkohet nje "keyword", aq me lart del ne sugjerime.

 Pyetja e vertet mund te ishte kush jan ato idiote qe duan te dine nese xhuxhat kane "night vision". hahahahaha

Ndoshta femij te vegjel?

Interesante dhe kerkimet per Birishen dhe Ramen smiley

Edi Rama ne Google search

 

 

Sali Berisha ne Google search

Provoni dhe Google ju sugjeron ne shqip, ka te forta, te krijon idene jo vetem per cka kerkojne me shume shqipet po dhe kush eshte shumica qe kerkon fjalet e caktuara (grupmosha p.sh.).

Le te shpresojme qe feministet e Peshkut s'do te agravohen shume kur te vene re se, kerkimet qe fillojne me fjalen djemte kane rezultate kerkimesh muzike ndersa kur fillojne me vajzat (ose vajza) has rezultate seksi, ashtu si dhe me tregime apo dua te. lol

 

Ja ca ilustrime me poshte me terma te pranueshme. Na tregoni per rezultatet e kerkim-sugjerimeve tuaja interesante ne shqip, ose po deshet na tregoni rezultate ne shqip ose per shqiperine nga google insights ose trends.

 

http://img714.imageshack.us/img714/9554/sitebesh.jpg

...........

http://img194.imageshack.us/img194/7945/vajzae.jpg

.......................

http://img169.imageshack.us/img169/3677/ndihma.jpg

...........................

http://img405.imageshack.us/img405/3167/vizaper.jpg

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).