Shqiperi - Danimarke, 1:1 per momentin

Kuqezinjte kane barazuar rezultatin ne fillimin e pjeses se dyte te ndeshjes me Danimarken. Goli eshte shenuar ne minuten e 50 nga Bogdani. Ne pjesen e pare ishin danezet qe kaluan te paret ne avantazh.

*********

TIRANË- Ndeshja e shumëpritur Shqipëri-Danimarka ka nisur në orën 20:30 në stadiumin Qemal Stafa.

Në skuadrën tonë tuajnë "Ujkani; Dallku, Cana, Curri, Beqiri; Agolli, Bulku, Duro; Skela; Bogdani, Salihi".

Ky është formacioni kundër Danimarkës, në ndeshjen e parafundit eliminatore të Kampionatit Botëror dhe të fundit para publikut tonë në "Qemal Stafa". Trajneri Kuzhe eshte shprehur se kërkon nje rezultat pozitiv kunder Danimarkes. Gjate javes kane qene te shumta deklaratat e kuqezinjve qe flasin per optimizem per nje rezultat pozitiv ne ndeshjen me danezet.

 

Shekulli

12 Komente

Prej vitesh nuk eshte pare nje kombetare e tille. Sot ishim me lart se danezet. 2-1 per ne do kishte qene rezultati me i drejte. Me ate qe danezet treguan sot ne fushe nuk ja vlen te shkojne ne boteror per te luajtur kunder Brazilit, Italise, Hollandes etj.

Shyqyr qe barazuam.

Kam nje sugjerim: a mund ta heqim mundesisht komentimin? Ai specialisti i ftuar e kishte harruar trurin ne shtepi, komentatori vetem berrtet sapo e marim ne topin...smiley

Sot meritonim me teper, por nuk kemi ende lojtare qe mund ta cojne topin ne rrjete ne castin e fundit, na mungojne ekzekutuesit e goditjeve

Nuk ka per te bere vaki kurre, qe ne te fitojme ne futboll,futbolli eshte i lidhur me standartet,cilat standarte ka arritur Shqiperia qe te kete rezultate .,ne sport apo gjetke?

 

Tamam. Sa te jete Berisha ne pushtet s'ka shanse te fitojme ne futboll kurre! Sa ishte Nano e mundem Greqine, dhe ca mundje se. Poshte Berisha!

 

P.S. Kush mund te na gjeje ndonje lidhje/faqe qe pasqyron permbledhjen e ndeshjes, mundesisht ndonje video? smiley

 skela kish thon "Do ja nxime jeten" smiley  imagjinoni se cer aspiratash ka skuadra jone para se te hyje ne loje.. smiley  Fitore? cer fitore thu ti mer! Ne do i nxime jete, ky thote fitore smiley 

ai qe humi penalltine me?
Nejse, edhe Maradona;  Platini & Baggio kan humb kshuqe ngelet lojtar klasi...dhe ta nxin jeten kur humb penallti n'fund te ndeshjes

 O peshkatre amon a bejme nje peticion edhe ti drjtohemi ministis se rendi qe te heqi policin barkmadh qaf lesh dhe  me uniforem te xhuritur nga dielli qe rri mbrpa trajnerit ngjitur me pankinen edhe shikon ndeshjen per shtate pale qejfe bile edhe me i perkushtuar se e gjithe pankina ,te krijohet ideja se sa shume punon polici ne shqiperi ,nejse Polici kohet e fundit ka bere progres se deri dje hante fara luledilli mbrapa pankines ,ndersa sot mbllacitet me Orbit

Car thua ti mor plak , ti paske rrjedh !!!!!!!

Ai polici eshte gjith bukuria e ndeshjes. Ku ka lezet Shqiperia pa keta tipa mor burr. Keta e dhjesin nje cik muhabetin vetem kur ja hyn robve kot me shkop gome, apo me kambale bythve.

 

Pse e quajne historik barazimin me Danimarken? Lozim ne fushen tone kunder nje skuadre mesatare, dhe barazimi quhet historik???

Po ngaqe historia jone ne futbooll s'eshte kushedi se ca. pervecse fanatik i komtares qe jam, m'u ba qefi sepse shpresoj qe botrorit t'mos i mungojne Ibra dhe Kristjano Ronaldo

E kemi ndrit, per mu meritojshim edhe 1-3 per ata, por shpetum mire. Shakohoxha e tha mire ne fund "Na shpetoi fati".

A ka ndonje ekspert futbolli ketu te Peshku me me shpjegu dy fjali te Shakohoxhes.

1. Gjysma e pjeses se pare: - Shqiperia peson gol ne momentin me te papershtatshem...

2. Fillimi i pjese se dyte: - Shqiperia shenon gol ne momentin me te pershtatshem...

Dmth, pyetja eshte: Kush eshte momenti me i pershtatshem per te ngrene gol?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).