Grupi guerrilas grek kercenon me atentate te tjera

 

ATHINE/ANSA - Grupi anarkist grek Lufta Revulocianare, i cili pat marre pergjegjsine per shperthimin e nje bombe prane burses te Athines, ka paralajmeruar atentate te reja kunder 'strukturave te kapitalit kombetar dhe nderkombetar' dhe 'pergjegjesve te krizes ekonomike'.

Ne nje komunitate derguar te perjavshmes To Pontiki, LR pranon se atentati kunder burses te Athines i kryer me rreth 150 kg lende eksplozive nitrat amoni, ben pjese ne strategjine e 'atentateve te madha ne numer' kunder strukturave kapitaliste kombetare dhe nderkombetare. Komunikata thote qe "ata qe mbajne pergjegjsi per krizen ekonomike, aksioneret e medhenj, 'golden boys' dhe kapitalistet do te paguajne per krimet e tyre dhe nuk ka asnje institucion shteteror qe mund ti mbroje.'.

10/09/2009 10:04

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).