Rama, ik!

RAMA, IK! Në Pezë, në Paris, në bashki fundja se e ke braktisur fare. Ose ik për peshk. Gjithsesi ik përtej së majtes. Po deshe ik dhe përtej së djathtës. Çohu, çohu, çohu! Çohu dhe ik. RAMA, IK! Te dashur miq! Koha qe Edi Rama te ike me deshire dhe dinjitet tashme ka kaluar! Edi Rama e ka treguar qarte me veprimet dhe qendrimet e koheve te fundit qe ai eshte i gatshem te sakrifikoje cdo gje per kapriçot e tij karrieriste dhe korruptive.

Sic e kemi deshmuar te gjithe, Edi Rama eshte i gatshem te shkaterroje Partine Socialiste, te majten, demokracine dhe te ardhmen e vendit, mjafton qe ai te mbetet ne krye te pushtetit klanor qe ai ka krijuar gjate ketyre viteve tek Partia Socialiste dhe me gjere. Edi Rama nuk kishte kurajo te vihej ne krye te gares parlamentare, apo me pas te pranonte statutin e partise dhe precedentin e krijuar dhe te largohej mbas deshtimit te tij te turpshem. Ai nuk ka marre ne konsiderate thirrjet e dhjetra figurave te shquara te Partise Socialiste qe i apelojne atij gjate koheve te fundit qe te largohet dhe te shpetoje Partine Socialiste dhe te majten nga percarja dhe radikalizimi. Prandaj, tani ka ardhur koha qe ne duhet te ngrihemi te gjithe dhe ta detyrojme Edi Ramen te jape doreheqje nga kryesia e Partise Socialiste, jo per hir te kujtdo qe do te vije ne krye te PS-se mbas largimit te Rames, po per hir te Partise Socialiste dhe gjithe vendit. Ju ftojme te mbeshtesni "RAMA, IK!" dhe te beheni pjestare te kesaj levizje. Se shpejti "RAMA, IK!" do te aktualizohet ne protesta paqesore dhe aktivitete te ndryshme ne Tirane dhe ne qytete te tjera te vendit. Qendroni ne kontakt te vazhdueshem me faqen ramaik.com per lajme dhe informacione te metejshme. Firmosni peticionin "RAMA, IK": http://peticion.ramaik.com

32 Komente

kush eshte ky "ramaik" qe vjen e shkruan ketu te peshku, ne rradhe te pare. Si ka mundesi qe i jane publikuar 2 artikuj kur ku njeri nuk ka bere as edhe nje koment ketu ne peshk. Edhe sa artikuj te tjere duhet te shkruaje ky person qe te arrijne te kuptojne adminet tane te nderuar qe peshku po perdoret per reklame apo per lojerat e felliqura partiake te ndonjerit?

Ne as nuk e dime se nga po shkruan ky tip njehere...

Me c'shoh nga temat qe ka vendosur, tipi eshte reklame tip "ramaik", "nanobujrum." smiley

Une them qe Rama duhet te rrije per te quar ne fund misionin e shfarosjes se mizave qe jane grumbullu rreth m.. te madh Nano 

Te shkoje ne bashki se ka kaq vjet qe e ka braktisur.

Megjithese as aty nuk se cfare ben me sepse as Keshillin Bashkiak dhe as KRT nuk e ka me ne dore te tij.

Ngelëm duke u thënë politikanëve IK, si s'kemi një që t'i themi HAJDE.

Nuk e dum! smileyarty:

Paqeter qe dhe ti do jesh pjese e ketij revolucioni antiramist, se ti je nga te paktet majtiste peshkiste qe e shprehin hapur urrejtjen per Ramen. smiley

Une nuk e kuptoj se si shkrime pa emer dhe pa identitet botohen ne faqe te pare te Peshkut. Dun me tregu "kamunistat" e Peshkut se nuk qenkerkan dhe aq kamunista, apo ka dicka mbrapa kesaj?

Do t'i bente me shume nder ketij peticioni po te kishte nje emer mbi te (dhe nuk flas vetem si nenshkrues interneti por emer iniciatori). Keshtu si peticion jetim qe eshte, nuk besoj se mund te shkoje shume larg. Nice thinking though!!

Me cfare une kuptoj, inisiatoret e kesaj nisme duhet te sensibilizojne anetaret ePS qe te largojne Ramen nga kreu i partise. Mirpo nga menyra se si shkruajne, duket sikur i kerkojne te gjithe popullit pavaresisht nese jane apo jo anetare te PS te kerojne largimin e Rames, a thua se kryetari i partise me te madhe opozitare eshte dhe kryetari i shtetit. Ne kete forme qe po organizoni kete aksion do te pirdheni shpejt,sepse cdo qytetar i pa angazhuar ne politike e ka kaq edukate apo moral te shendoshe qe te mos perzihet ne punet e partive.

Prandaj ju keshilloj te ndryshoni menyren e sensibilizimit, duke e bere kete me organizatat lokale te PS, apo sic quhet ndryshe strukturat lokale, dhe na leni ne te tjeret (te pa angazhuarit) qe te merremi me ata qe po na cojne drejt kaosit ekonomik me papergjegjshmerine totale ndaj menaxhimit te ekonomise kombetare.

Per mendimin tim ky eshte peticion i krijuar nga anonime dhe i firmosur po nga ata. Shihni disa nga firmosesit:  

Name not displayed, Albania
Joe Baker, California etj etj,

targeti i ketij peticioni eshte:

kush sajon i pari 1000 emra koti smiley Good luck smiley

Post i padenje per Peshkun!

Kush eshte me i rrezikshem Sali Berisha apo Edi Rama?

Ky duhet te ishte nje formular qe duhej plotsuar. Peticioni i siperm? Nje leter higjenike shume e bute!!!Ja vlen per Vendin e Caktuar(W(V)C)!

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

TE HAPEN KUTITE

 Mendoj se, misioni apo mundesia e Edi Rames per ta çuar PS me tej, mbaroj. E reformoi, e demokratizoi, biles i dha nje frymemarje e ngjyre krejt tjeter nga ç'ishte ne kohen e kenetes Nano, mirpo koha hecen perpara, situatat ndryshojne, evolojne dhe kerkojne nje strategji (gje qe do te thote nje strateg) tjeter.  Puna eshte se, Edi nuk qendron/ulet, te meditoje mbi gabimet e tija, ti beje nje analize vetes dhe çfar thone te tjeret (miqte dhe armiqte) mbi punen e tij. Vete fakti qe ai nuk e analizon punen e tij, por analizon gjthmon punen e tjetrit (me sakte te kundershtarit te tij) tregon se ka mangesi ne trajtimin e çeshtjeve per ti pare nga te gjitha kendveshtrimet. 

rri mo Edi, pse s'iken smiley

Bedrije, na informo moj, kot te kemi korrenspondente? Ca jane keto gjyrylldira, dhe a ke gisht (ose kofshe) ti ne keto revolucione? :think:

posi posi korrepsondente qe spaguhet asi koqe leku.

keni gjet juve smiley 

u lodha tuj punu vullnetare, duhet me cu naihere dhe nai trajse me buke ne shpi or burre, jo vec me duret bosh smiley

sa per RAMA IK, le te iki ere, ne ... te semes te shkoje , ca po me rruhet mu smiley

per mu sdel gjo, si te rrije, si te iki smiley

njilloj osht smiley

Ramaik se po vjen Ben Blushi me Fatos Nanon edhe Blendi Fevziun!

Rama Rri them une, dhe shpori keto mbeturinat e fundit te Nano-Berishes!

 

 Duhet te ishte Berisha ik,ik e mu zhduk ne alpet e thepisura e ruaj dhite mos i haje ujku,ik karagjozi Nano behu bashkiak i vjenes me parate qe u ke vjedh shqiptareve,ik edhe ti koke lopa Meta ne malet e skraparit. Ky nuk eshte peticion kjo eshte leter anonime nga ato te Ballireve,fevzireve qe mendojne qe edhe ne2009 shqiptaret hane bar dhe parimet nuk i shkelin.Me shume se kurre RAMA duhet te qendroje per ti bere balle sovjetizimit te republikes sone.

aman. po me berishen pse smerret njeri? cpune keni me punet e brendshme te partise? rama po ben gabimin me te tmerrshem politike ne shqiperi .... por per kte mos e votoni si kryetar te pakten!

 Sepse para se ti themi hajdutit hajdut duhet te sigurohemi qe nuk jemi hajdute vete!

Une kujtoja se kishte gisht TirOnsi me BeDrijen ne kete mesemele, po qenka goxha me e thelle puna, paska qene koordinim dhe i Nanos (plus Fevziu? :o ). Pa pa pa. Ca i ka bere ky i shkreti qe te gjithe duan ta perzejne, ky vetem shum shum zhurm kendoi.

Emo, si ishte ajo kenga e atij ne festivalin shqiptar qe thoshte se kenduam tralala dhe na persekutuan, dicka e tille, se s'me kujtohet as tralalaja as si vazhdon. smiley

Bedrijeee, ku je mi gaxhije, hajt na jep ndonje inside info dhe thashethem grash per rivalerine Rama-Nano dhe komplotet kunder Rames. smiley

po hik er gjib se kam pas tallazet e mija, e skam pas kohe me shku n'kafe, me mbledh feedback nga poplli thashethemexhi e keqdashes smiley  smiley

sinqerisht, nji gjysme e zemres me thote qe Rama te rrije, e gjysma tjeter qe te iki smiley

Si kryetar i PS-se kuptohet, se per nai gje tjeter, ptu ptu largqofte..., shyqyr zoti vuni dore n'28 qershor smiley  smiley

Hallet tona mer gjib, jane qe mos ta lejne vendin ne gjurulldi. Mu per vete, s'm'pelqen qe s'hijne n'parlament ene qe gjithe mileti te merret me Rama ik e Rama mos ik ne PS smiley

S'm'pelqejne hic as fakti qe euroja ka shku 140 ene po na bie damlla siper kokes. As daullet dashakeqe dhe destabilizuese te majta a te djathta qe per ti vu shkopa qeverise bojne zhurme per falimentime biznesesh ne sistemin financiar apo te tjera ne fusha delikate, te cilat jane te gjitha ne dem te miletit, se qiviriu qelbet e ka kryp djathin e vet.

A m'kuptove ?  Ti thu Rama ik apo Rama mos ik. WTF  ???

Po nejse, kur  te dalim kafeneve ta po te t'thona er gjib, meqe qeke tuj pjell per thashetheme smiley

 

 

Nigjo RAME, se ktu rrotull do jesh:

- Po ike, je i shame me liber shpiet.

e mos e rruj per asnji loser there & here.

Mos ia lini perfundimisht Shqipnine, asaj skotes se maskarenjve qe jane bere bashke tani...halet e mutit, i ndjell era tek njeri tjetri...

RAME, MOS IK!!!!!

Emo, si ishte ajo kenga e atij ne festivalin shqiptar qe thoshte se kenduam tralala dhe na persekutuan, dicka e tille, se s'me kujtohet as tralalaja as si vazhdon

 

 

"Se kenduam "Let it be"

Ndaj ne rronim te merguar....

Po ku ishe ti o zot,

per nje çast kur te mohuan..."

---- Per Sherif Merdanin e ke llafin zotrote?  smiley

Po pra, per kete te Sherifit e kisha. smiley 

Kshu do thote dhe Rama i gjore...

 

Po ku ishte ti o zot

kur une ja fusja kot me kot

pse shum zhurm une kendova

t'huajt i zhurm-indinjova

Bedrijen e adhnova

Tironsin e irritova

 

etj si vazhdon me pas se s'me kujtohet smiley

Te iki Rama qe te rri Sali Rama?!!!!!!!!?

Pse te mos iki nje Plak qe i ka vajtur bitha ne garth eshte i shtremberuar gjithe andej nga mendja nga trupi dhe po ben poshte ,dhe  pse te  mos qendroje nje i Ri ,qe ka energjine e nevojshme te ndryshimit,pervojen dhe pjekurine ne rritje,ambicje qe nuk ka njohur deshtim!.

On October 2005 Mayor Rama has been chosen as one of the European Heroes 2005 by Time Magazine, a tribute to 37 people who are changing the world for the better

Pse nje i ri si Rama te mos qendroje ?   Kur merr nje titull dhe zgjidhet Hero Europian si Kryetar Bashkie per sensin e mire te ndryshimit,dhe rezultate konkrete te lavderueshme ne punen e tij?

 

Mire, edhe KM-ja mori dekorate ne US, jo kater vjet me pare, por pune javesh. 

C'lidhje ka do thuash ti?  Ate pyetje po bej dhe une per kete titullin e 2005.

Nnjeri thote ik,tjetri thote rri.

Bedrija thote rri pse iken.

Nuk po marr vesh gje.U ba corbe kjo pune.

po komentoj vetem te prish kete numrin 33 te komenteve smiley

 

sipas meje? te iki, qe tani. por nqs do ishin plotesu deshirat e mia te gjitha, rama do ikte tani, zhozi, sala e tosi do kishin ik para se te lindja un, gjithashtu edhe meta&co. per mua, ben mir te mbesi vetem bollano! qe ta vras vete, prandaj smiley

 

pastaj, qe te vazhdoje endrra ime, un do isha kryeministre, kryeprokurore, presidente, kryetare parlamentri, kryetare bashkie, kryetare krt-je, kryetare kkrt-je, gjykatese, avokate, gazetare .. shkurt muhabeti gjithkund do ishja shefja smiley

 

por jo te gjitha deshirat plotesohen! prandaj ne fillim te largojm nano&berisha, pastaj merremi me tjeret

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).