Une jam mire kur Shqiperia eshte mire!!

 Si jeni??

7 Komente

 “Unë jam mirë kur asht mirë Shqipnia”

Ka thene Isa Boletini,,, po sot c`do thoshte??

Aqe shume gjera mund te themi saqe mund te duket praktikishte dhe  figurativishte, sikur jemi me te persosurit ne bote, p.sh: Ne nje mije njerez, jane te nje mije te ndritur, jane te nje mije te zote, jane te nje mije te ideuar, jane te nje mije me "cubat", jane te nje mije te "pushkes", jane te nje mije te penes, jane te nje mije koka udheheqese dhe kane mendim per gjithshka, plus qe ka nje nacionalizem tejet te semur dhe, kur vjen momenti te gjithe s'truken si URITHI.....

Nuk e mar vesh ku do te dalesh me pyetjen tende. A do e kishte dredh Baca sot, apo bazuar ne shendetin e Shqiperise, si do kishte qene Baca sot me shendet?

Bazuar ne shendetin e Shqiperise i bie qe baca sot te jete i vdekur ... ashtu sic edhe eshte ne realitet.

Baca e ka gjet fjalen, i ka ra n'te, po ca te bejme mor bac, sot eshte babezia ne plan te par.

he he he duhet te jesh Gjerman ta besosh kete. Ne arnautistanin tone  eshte ndryshe.

Une jam mire kur nuk eshte mire Shqipria.

Se po te jete mire shqiperia, une nuk mund te vjedh, mua me duhet te punoj, me duhet te mos genjej, me iken karigja e politikanit, me iken koha ne pune jo ne kafene, nuk vras dot per tangerlik, nuk mburem dot se jam mafioz,  dhe mbi te gjitha nuk shes dot mend se sa i zgjuar jam tek fakiret e tjere qe jane  me te vertet te zgjuar.

Rrofte shqiperia e semure per vdekje qe me ka dhene mundesine te jem ky jam.

Besoj se po te ishte Baca gjalle sot do thoshte " Heu, si mer 200 vjeç e s'kam vdek akoma? "

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).