pyetje - sugjerim

pse nuk hapet nje seksion ktu i titulluar 'Personalitet', edhe ktu te sillen personalitete te ndryshme shqiptare ose nga fushe te ndryshme te artit, shkences, sportit, kultures etj, mundesisht jo shume personalitete politik, me perjashtim kur kta kane inde morale. Edhe te sillen psh 1, 2 ose 3 personalitete ne jave, qe jane ose kane qene. Psh intervista akademikesh, intelektualesh etj, e shoqeruar me nanje fare biografie, veprimtarie e bibliografie te tyre a dicka e tille.

 

Thjesht ide. Si ide nuk mendoj se eshte e keqe, e gjitha varet ne perpunimin e saj.

 

flm.

7 Komente

Twintip, une jam pro idese tende! Edhe me pelqen jashte mase. Une do ta filloja me Robert Shvarcin! smiley

Twintip,

goxha ide. shpresoj qe te behet sepse do te mesonim dicka me teper per ata qe na kane nderuar.

Miremengjes Ana H,jam dakort me ty patriote per patriotin smiley

Miremengjes, Ujk... Eh, vertet, s'me kishte shkuar mendja aty, por e dua shume R.Sh., ndoshta dhe ngaqe e kam njohur personalisht dhe ndryshe nga c'thoshin gjuhegjatet, ishte njeri shume i dashur. smiley

Ana H,

Pertej shakase lart, jam dakort per te sepse gjithnje me eshte dukur nje person jo egoist (s'po me kujtohet fjale tjeter), qe punoi shume per te arritur ate qe besonte.

Idea eshte shume e mire...Por mua po me duket e lodhshme qe te gjesh sot ,sidomos bashkekohore personalitete me ind moral,dy o tre ne jave...Te ishim keshtu ne uhuu...ku e merr....

O Zana pikerisht ktu eshte ideja, mqns kta jane te paket, atehere ja vlen ti sjellim ne drite. Ka plot personalitete te cilat ne, rinia shqiptare nuk i njeh. Konkretisht ideja me lindi duke lexuar nje interviste mjaft interesante, (te cilen u'a rekomandoj te gjitheve ta lexojne e ta printojne ne menyre qe ta ri-lexojne), te nje akademiku te Kosoves, Agim Vinca.

http://www.pasioni.net/personazhe/shkrim...

Si ide nuk eshte e keqe vec me nje kusht. Te mos kete diskutime rreth personalitetit, se ndryshe mjer ai personalitet qe do ti bjere "fati" te hyj ne ate liste.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).