Po per sportin?

Duke u nisur nga nje pyetje e para disa diteve se pse ka ngelur ne vend letersia, me ra nder mend qe nuk kemi artikuj per sportin ne pergjithesi.

Perjashtoj ketu prurjet per ndeshjet e kombetares apo ndonje artikull per Federer (qe me la zgjuar deri ne 2:15 te marten ne mengjes dhe s'arriti dot te fitonte) dhe nje prurje tjeter per atleten afrikano-jugore Semenya (historia e te ciles ndoshta do te zgjidhet nga fundi i muajit). Nuk kam pare artikuj te sjelle nga faqet e shtypit sportiv shqiptar per kampionatin e futbollit shqiptar, kupen e kampioneve, formula 1, basketbollin, atletiken, etj.

Kjo ndodh sepse nuk ka interes te vecante per keto ndeshje a gara, apo sepse nuk ka nje njeri t'i perkushtoje nje blog sportit ne pergjithesi?

37 Komente

Ujko, vetem ti qenke i dhene pas sportit te vertete ketu, se ne pergjithesi te gjithe peshqit merren me politike per sport. smiley

 

smiley

se jane te gjithe qullsa ata qe qendrojne perpara kompiuterit e shfletojne internetin

njishe, ti ke sport te vecante, a lodhesh shume per ta rrotulluar gjuhen e per ta nxjerre jashte vend e pa vend?! smiley

Gjuha ime nuk ka lidhje me ty !! (dhe ti sa lodhesh duke ma qare hallin)

E kisha me temen ose me sakte me konstatimin qe kishte bere hapesi per sportet.

Me ler rehat goce.

qyqja, qyqja, te jam qep me buke ne traste... Po nje shaka bera, o e uruar... smiley Sorry, gjithsesi. smiley

pse gru eshte njishi ?

gru jam moj te keqen gru, deri tani nja dhjete goca ketume kane propozu se me dinin cun smiley

E shef pra, qe nuhatja ime s'paska shku kot... smiley

po lerme moj e urruar ane se vetem kete emotion di smiley

ufff  me nxorri djerset kjo

a ka ndonje emotion me nje ball te sikletshem plot djerse?

po eshte kollaj me bo emotions te tjera

hiqe doren nga P-ja e shkrete,  smiley dhe ver ndonje D apo ndonje kllape pas dy pikave smiley 

rrofsh

Ja, dhe nje sport te ri e mesuam... smiley

pse s'thu ti,

ju paskit dit vetem sporte me P

Jo mi Bedrije... sporti im i preferuar eshte smiley

me dhom perjashta... smiley Shiko ma nalt, ma nalt... smiley

e mi mire, nuk u tregova e vumendshme naj detajit smiley 

lol

ju paskit dit vetem sporte me P

smiley

smiley

ps. fyi: u kap ne kjo...  smiley

ncncnc e kapi kjo emigrantja eee

 

njisho, sorry. ishte vetem per bedrien. ke t'drejt, najher komunikimi dysh krijo telashe me rrethinen.

peace out!

njeshtaz: jam njeshe

dyshtaz: komunikimin dysh beje ne privat

treshtaz: isha une qe e kisha shtypur shkronjen "e lavdishme" P nga padituria per te bere emotion te tjere dhe jo per arsyet ne te cilat i rri mendja Bedries...

shendet

 

 

 

Po na fal, pra! Se eshte dhe e premte. As e kisha fare me tjeterkend, as me ju, vecse me bedrien, dhe eshte vazhde komunkimesh te ngjashme te meparshme po ktu; funksioni "pergjigju" e jep at mundesi.

e mirë, se sdo zihemi per Flokësh.

na fal shumë, dhe prej meje

smiley

o njishe, po Emos e Bedries ia merr fjalet per ters, mi? pastaj, s'do shtije fall tjetri se ti je njeshe apo dyshe, apo shtatembedhjeteshe.... Qyqa mi goc, merri gjonat cik mo lehtshem... jo maje per maje. smiley

goca une e qete jam, ju me dukeni te trazuara

smiley

 

Opo sa i pashe 19 komente, thashe: epo c'ndodhi , mos u bene te gjithe gati te sjellin dicka per sportin...smiley

Po jo s'qe e thene: si ne shumicen e gjerave ketu tek peshku tema iku skic smiley

Iku e vate puna e sportit me duket... ju e paskeni mendjen tek Patinat...

E mire, Ujk, per sportin, mua me pelqen patinazhi artistik, noti, dhe ato garat e kercimit sportiv, me raste dhe formula Uno. njehere e nje kohe, kam qene tifoze e cmendur e Juventusit, tani kam heq dore... smiley

Une mendoj se ne Shqiperi ka aq pak sport, sa mund te themi aq kollaj sa te jemi rehat, qe ne Shqiperi nuk ka fare sport.

Jo vetem ne Shqiperi... kjo eshte dukuri qe ndodh gjithandej pak a shume...

 

Jo, zotrules, po perpiqen te bejne ca emisione me velina bazuar tek sporti, por sporti ama, nuk do t'ia dije hic per velinat... opo nuk ia ndjen fare fare... smiley

Ana... te drejten, e vetmja gje qe me con te shoh FixFare-n eshte ajo velina bjonde.

Jo me te kete ndonje program "sportiv"!!!

Sport sot po quajne cdo gje qe lidhet me futbollin, dhe ca te tjera, si puna e formula1, ca emra te pergjithshem qe shoqerohen me "boll" (top) dhe kaq.

Ama, se cfare eshte sporti, hec e merre vesh tani.

Asnje nuk e thote me se cafre eshte sport e cfare nuk eshte... sot edhe bixhozi eshte shnderruar ne sport, madje, cdo lloj sporti eshte kthyer ne bixhoz. Ndoshta pervec "Rugby"...

Mua me vjen keq vetem sepse per shka te parase njerezimi ka humbur nje koncept aq te madh sa ai i sportit; dhe plehrat qe sot flasin per sport, nuk ja kane idene e sportit dhe te gjitha ligjeratat i bejne thjesht per para(leke).

Zotrules,

me duket se Ana H e ka fjalen per "Procesin Sportiv" tek Top-i.

Problemi i sportit ne Shqiperi fillon dhe me emisione te tilla, ku ekspertet jane ca tifoza dhe jo eksperte te mirefillte te sportit per te cilin do te flitet. Mbaj mend disa pjese nga ky emision vjet ku me shume kohe i kushtohej kampionateve te huaj se sa atij vendes. Per te mos thene qe une nuk kam pare ne kete emision te flitet per kategori te dyte futbolli ne Shqiperi, per te mos thene te trete (me aq sa e kam pare une).

Po se mos vetem Top-i? Gjate komentimit te ndeshjeve te Kupes se Kampioneve Shakohoxha kishte ftuar Reis Cicon???!!! Nese kjo gje nuk merret seriozisht, atehere edhe une do ta nderroj kanalin kur me del Reisi te me beje komentin e asaj qe kam pare. Per te mos thene qe njehere kam pare te ftuar politikane, thjesht sepse jane tifoze te skuadres qe luante, por kjo nuk e ben ate ekspert te asaj fushe.

Mua me pelqejne shume sporte te ndryshem (aktivitete fizike me apo pa mjete ndihmese ku njeriu tregon aftesine e tij per te dale i pari), t'i ndjek vete ne stadium, fusha, pista, etj apo te degjoj nje ekspert te beje permbledhjen e asaj qe kam pare, per te kuptuar me mire se si po zhvillohet sporti. Kjo gje ne na mungon ne Shqiperi. A ka aktivitete per moshat e vogla, si behet perzgjedhja e lojtareve, si behet pergatitja e trajnereve, sa jane dhe si menaxhohen fondet e dhena per disiplina te ndryshme? Ky informacion me duket se mungon.

P.S. Rugby? E harrove Bloodgate?

ujk, ta zgerlaqen temen.

prit kur te fillojne te zihen per modele flokesh tani.

P.S. Nje seksion per kupen e kampioneve duhet patjeter.

"prit kur te fillojne te zihen per modele flokesh tani"

 jo po si burrat qe filluan ti nxjerrin sheshit "takemet" tek ajo tema e kopshtitBig Grin 

Sa i ngja vjehrrit per nga humori ti moj gru smiley.

pse mos eshte gje  nusja e idrisit kjo mi hahahahah

kujt idris komshijes tend apo timit qe kam ketu? Big Grin 

si burrat qe filluan ti nxjerrin sheshit "takemet" tek ajo tema e kopshtitBig Grin 

Vetem "takeme"mos u thua atyre te kopshtit!Ku i dinin ata c`ishin "takemet" ? smiley

artian e shof qe spaske kaluar andej nga kopeshti Smile ke ardhur direkt nga cerdhja Tongue ku "takemeve" u therrisnin bilbilushBig Grin

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).